загрузка...
11. Дерево життя - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 11. Дерево життя
15:27
11. Дерево життя

Дерево життя, або Світове дерево, символізує єдність усього сущого. Це своєрідна модель Усесвіту, у якій кожній істоті, предмету чи явищу відведено певне місце. Це також посередник між світами, своєрідний місток, який з'єднує наш світ із світом богів і лотойбіччям. Л ще Дерево життя - це дерево роду.
У світі створено чимало легенд і казок про Дерево життя. Його образ знайшов відображення в орнаментах різних народів світу.
Дерева, які є символами України, - це дуб, ясен, верба, липа, калина. Українці вважають Дерево життя символом здоров'я, урожаю та щастя, оберегом. Вони зображують його на вишитих і тканих рушниках, писанках, кераміці, килимах, витинанках, скринях, меблях, посуді. Цей символ також використовують в оздобленні одягу.
У народному мистецтві символ Дерева життя складається з трьох частин (по вертикалі):
• верхня (крона) символізує небесний світ;
• середня - земний світ;
• нижня частина (коріння) - підземний і водний світи.
• Чим, на вашу думку, декоративна манера зображення відрізняється від реалістичної?
• Розгляньте ілюстрації, на яких зображені твори декоративно-ужиткового мистецтва. Які знаки-символи є елементами орнаментальних композицій?
• Які дерева є символами України?
Витинанка як вид декоративно-ужиткового мистецтва з'явилася значно пізніше за інші види, том)' в її композиціях майстри використовують симводи-обереги, які прикрашали писанки, гончарні вироби, килими, руїнники.
У витинанках образ Дерева життя відтворюється в різних видах: дерево, дерево з пташками, гілка, букет, вазон, квітка. Українським витинанкам притаманні силуетне узагальнене зображення, чіткий візерунок і симетрія.
Творче завдання
Створіть одноколірну ажурну витинанку.
Орієнтовна тема: Дерево життя. Матеріали: кольоровий папір, ножиці, клей.
Словник
Витинанка - декоративна прикраса, виконана з білого або кольорового паперу методом вирізання (витинання) за допомогою ножиць або різців. Витинанки бувають:
• ажурні (зображення міститься в прорізах);
• силуетні (зображення є силуетом);
• одинарні (виготовлені з одного аркуша паперу);
• складені (аплікаційні, із кількох аркушів паперу).
Запитання та завдання
1. Чим відрізняється ажурна витинанка від силуетної?
2. Які традиційні символи ви використаєте для створення дерева роду?
Мистецька подорож
Дерева життя у творчості Марії Приймачснко
Українське мистецтво уславлене народними художниками й особливо художницями. Адже в Україні саме жінка традиційно прикрашала хату: білила, а потім розписувала стіни орнаментами, які милували око й оберігали домівку.
Марія Приймаченко (1909-1997) створила стиль, у якому поєдналися фольклор, ритм, колір і декор. Сила й краса природи - Земля, вода, небо, сонце, птахи, звірі, дерева, трави, квіти - зображені на її картинах за допомогою забутої стародавньої символіки.
Художниця часто малювала квіти: волошки, айстри, хризантеми, соняшники. Квіти можуть бути в горщику, у вазоні, на городі тощо. Однак композиція завжди ґрунтується на традиційному образі Дерева життя.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 464 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть