загрузка...
§ 11. Способи з'єднання деталей в'язаного виробу - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » § 11. Способи з'єднання деталей в'язаного виробу
12:00
§ 11. Способи з'єднання деталей в'язаного виробу

Опорні поняття; з'єднання деталей голкою, ірикоіаж-ний шов, з'єднання деталей гачком.
Коли процес в'язання виробу підходить до завершення, постає питання, як з'єднати вив'язані мотиви або деталі.
В'язані мотиви мають різні форми: геометричну - кола, квадрати, ромби, багатокутники, кулі та ін. та вільну - пелюстки, листя, квіти, завитки тощо (мал. 53).
Мотиви різних форм потребують різних способів їх з'єднання у вироби. Розглянемо способи з'єднання в'язаних деталей голкою і гачком.
З'єднання в'язаних деталей голкою. Для з'єднання готових деталей виробів застосовують трикотажний шов. Цей шов виконують спеціальними голками з тупим вістрям і відповідного розміру вушками. ВикористовуМал. 54, Трикотажний шов
ють, як правило, ті самі нитки, з яких вив'язано полотно. Трикотажні шви виконують з лицьового боку виробу, не порушуючи візерунок в'язки. Тому місця з'єднання деталей практично не помітні.
Трикотажний шов виконують зверху вниз або знизу вверх з лицьового боку ниткою того самого кольору і товщини (можна тоншою), якою в'язали основне полотно. З лицьового боку отримують рівномірне з'єднання петельних стовпців (мал. 54).
З'єднання в'язаних деталей гачком. З'єднати в'язане полотно за допомогою гачка можна у різні способи.
З'єднання деталей півстовп-чиками без накиду. Для виконання цього способу складають дві частини виробу одна до одної лицьовим боком. Потім вводять гачок в петлі обох частин, захоплюють робочу нитку і протягують через обидві петлі, при цьому її сильно не затягують (мал. 55).
З'єднання деталей стовпчиками без накиду. Складають дві деталі - одна до одної так, щоб було видно шов. В'яжуть так само, як і в першому способі, лише замість півстовпчиків використовують стовпчики без накиду (мал. 56).
З'єднання деталей стовпчиками без накиду і повітряних петель. Вив'язують стовпчики без накиду і повітряних петель по черзі. Такий шов використовують, коли деталі невеликі, а також тоді, коли виріб має бути еластичнішим (мал. 57).
Пласке з'єднання деталей півстовпчиками без накиду. Складають деталі виробу одна до одної виворітним боком догори. Вив'язують через відповідні петлі півстовпчиками без накиду (мал. 58, а). Можна й так: скласти деталі виробу одна до одної лицьовим боком доверху. Ввести гачок у верхні петлі обох частин і з'єднати їх півстовпчиками без накиду (мал. 58, б).
Краї мережив та інших в'язаних полотен з'єднують за допомогою «піко*» (мал. 60, а). Елемент «піко» часто використовують для обробки полотна, що додає виробу елегантності (мал. 60, б).
1. Назви способи з'єднання деталей, вив'язаних гачком.
2. Поміркуй, у який спосіб найкраще з'єднувати зображені деталі у виріб?
3. У яких випадках використовують з'єднання деталей стовпчиками без накиду і повітряних петель?
4. Укажи, як складають два в'язаних полотна, виконуючи з'єднання півстовпчиками без накиду:
а) виворітним боком одна до одної;
б) виворітним і лицьовим;
в) лицьовим боком одна до одної;
г) не має значення.
Скарбничка мудрості
«Робить, як мокре горить».

Нові підручники для 7 класу (2015)
ГДЗ 7 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 760 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть