загрузка...
§ 12. Оздоблення в'язаних виробів - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » § 12. Оздоблення в'язаних виробів
12:05
§ 12. Оздоблення в'язаних виробів

Опорні поняття ; елементи оздоблення: стрічки, аплікація, вишивка, бісер, стрази, намистини, ґудзики.
Щоб вив'язаний виріб був виразнішим і неповторним, його оздоблюють усілякими декоративними елементами.
У попередніх класах ти ознайомилася з різноманітними матеріалами, які використовують для оригінального декорування виробів, а саме: вишивкою, бісером, тасьмою, мереживом, блискітками (лелітками), намистинками, ґудзиками, стрічками, декоративними шнурами та ін.
Під час добору оздоблювальних елементів необхідно враховувати призначення виробу, тобто - яким чином його будуть використовувати. Оздоблювальні елементи мають гармонійно поєднуватися з якістю матеріалу в'язаного виробу, з його кольоровою гамою, характером візерунка, формою, розміром.
Сучасне виробництво різних декоративних елементів дає необмежені можливості для втілення будь-яких фантазій. Розглянемо лише деякі види оздоблення, які застосовують для прикрашання виробів:
1. Аплікація. Аплікацію виготовляють з різних матеріалів, а потім закріплюють на вив'язаному або пошитому з тканини виробі (мал. 61). Речі, прикрашені в'язаною аплікацією або аплікацією з інших матеріалів, мають особливу привабливість.
2. Вишивка. Досить часто в'язані вироби оздоблюють різними видами вишивальних швів (мал. 62).
3. В'язане мереживо. Полюбляють майстрині оздоблювати вироби в'язаним мереживом (мал. 63).
4. Стрічка - вузька смужка тканого матеріалу (шовк, муар, атлас, бавовна, органза та ін.), яку використовують для оздоблення виробів (мал. 64). Поєднуючи стрічки з бісером, стеклярусом, стразами та іншими оздоблювальними елементами, можна створити неповторно красиві прикраси для виробів.
5. Бісер, стеклярус, стрази, намистини використовують для прикрашання одягу, аксесуарів та інших в'язаних речей (мал. 65).
6. Ґудзики. Оригінальною прикрасою для в'язаних виробів є ґудзики різної форми і з різних матеріалів, а також вив'язані гачком (мал. 66). Для виготовлення в'язаних ґудзиків потрібен гачок і пряжа різних кольорів.
7. Помпони. Гарний вигляд мають в'язані вироби, оздоблені, відомими тобі, помпонами (мал. 67).
Чи знаєш ти
Історія виникнення ґудзика. Перші застібки, які нагадують ґудзики, з'явилися ще до нашої ери. На розкопках в Індії, в долині річки Інд було знайдено справжній ґудзик з двома дірочками для пришивання. Вважають, що в Європі ґудзики використовували грецькі воїни ще в IV ст. до н.е. Серед археологічних знахідок древньогрецького мистецтва трапляються ґудзики Із золота.
Ґудзики, які виконували функції застібки, набули широкого розповсюдження лише у XVIII ст. їх виготовляли з благородних металів, прикрашали дорогоцінним камінням.
1. Які оздоблювальні матеріали ти знаєш?
2. Чому речі оздоблюють різними декоративними елементами?
3. Якими декоративними елементами оздоблено зображені вироби?
4. Поміркуй, якими декоративними матеріалами ти оздобила б зображені вироби. Відповідь обґрунтуй.
В'язання декоративних ґудзиків гачком
Інструменти та матеріали: гачок, нитки різних кольорів, ножиці, голка з широким вушком.
Послідовність виконання роботи:
1. Ниткою основного кольору зроби кільце.
2. Вив'яжи 2 повітряні петлі, потім вив'яжи навколо кільця 11 петель з подвійним накидом. В'яжи щільно, формуючи коло. Утворилося 12 петель.
3. З'єднай кінці за допомогою голки. Відріж нитку і затягни її у петлю на гачку. Засели цю нитку в голку. Заверши коло, протягни кінчик голки у верхню частину першої петлі з подвійним накидом (тобто не у перший, а у другий стовпчик), потім протягни голку назад в останній стовпчик. Це створить додатковий декоративний стібок, а ґудзик матиме охайніший вигляд. Маємо основу ґудзика.
4. Прикрась ґудзик. Використай нитку іншого кольору. Протягни гачок між стовпчиками ґудзика І зроби петлю між ними. Між двома сусідніми стовпчиками з подвійним накидом вив'яжи повітряну петлю. Продовжуй в'язати проти годинникової стрілки до останнього стовпчика.
5. Перевір якість виконаної роботи. Проаналізуй допущені помилки.
Скарбничка мудрості
«Хто грамоти вміє, той краще сіє».

Нові підручники для 7 класу (2015)
ГДЗ 7 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 723 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть