загрузка...
§ 12. Розбудова дружніх стосунків - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 12. Розбудова дружніх стосунків
13:11
§ 12. Розбудова дружніх стосунків

Що таке дружба
Дружба — це особливі стосунки, що виникають між людьми, які мають спільні погляди та інтереси. Одні вважають, що найважливіше у дружбі — уміння зберігати таємниці. Інші — що з друзями завжди має бути цікаво і весело.
Проведіть мозковий штурм і назвіть те, що ви цінуєте в друзях (турботу, вірність, безкорисливість...), і те, що може зашкодити дружбі (заздрощі, ревнощі, плітки...).
Як знайти друга
Найчастіше друзів знаходять серед однокласників, сусідів, тих, хто займається з тобою в одному гуртку чи спортивній секції. Скільки друзів у тебе буде — залежить від особливостей твого характеру, наприклад, наскільки ти товариський чи сором'язливий у спілкуванні. А також від того, що ти сам робиш для своїх друзів, як ставишся до них.
Прочитайте східну притчу «Цвяхи» на с 55.
Як ви розумієте прислів'я:
«Як гукнеш, так і відгукнеться»?
«Дружба - це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але дуже легко втратити»?
Щоб знайти друзів, намагайся сам бути хорошим другом!
Цвяхи
Східна притча
Жив собі сварливий хлопчик. Якось батько дав йом\ мішечок з цвяхами і наказав забивати цвях у садовий паркан щоразу, як він із кимось посвариться. Першого ж дня хлопчик забив аж 37 цвяхів. Протягом наступних тижнів він намагався стримуватись, і кількість забития цвяхів щодня зменшувалася. Настав день, коли хлопчик зрозумів, що легче стримуватися, ніж забивати цвяхи.
Одного дня він не забив у паркан жодного цвяха. Тоді батько наказав йому витягати по одному цвяху з огорожі щодня, коли він ні з ким не посвариться.
Минав час. Нарешті хлопчик витягнув із паркага останній цвях. Батько підвів його до паркану і сказав:
— Синку, останнім часом ти добре поводився. Тг подивися на ці дірки. Паркан уже ніколи не буде таким, як раніше. Так і в житті. Коли ти з кимось сваришся і говориш речі, які роблять боляче, ти раниш свого         співрозмовника.
Душевні рани такі ж болючі, як і тілесні, але гояться набагато довше. І скільки б разів ти потім не вибачався, рана не зникне безслідно.
Друзі — це рідкісні коштовності, вони приносять радість у твоє життя. Вони підтримують тебе і відкривають тобі своє серце. Намагайся ніколи не ранити їх!
Дружба і здоров'я
«Сонце зігріває повітря, а друг — душу», — кажуть у народі. Теплі стосунки з друзями є запорукою твого психічного і соціального благополуччя. Якщо ти захворів, друзі переживають за тебе, телефонують, навідують тебе і допомагають наздогнати пропущене. Коли хтось образив тебе, друзі завжди стануть на твій захист. Не знаєш, як краще вчинити — друзі можуть дати слушну пораду. А якщо ти потрапив у біду, вони обов'язково виручать тебе.
Намалюй портрет свого друга і поміркуй, за що ти його любиш.
Об'єднайтесь у пари. Зав'яжіть одному з вас очі хусточкою та пройдіть разом через перешкоди. Потім поміняйтесь ролями і пройдіть цей шлях ще раз.
Обговоріть: Як довіра між друзями допомагає досягати мети? Що може зруйнувати довіру між друзями?
Довіра — важлива складова дружби.
Знайомство ;t новими людьми
Пригадай свій перший день у школі. Ти не знав однокласників, але згодом з усіма перезнайомився і подружився. Знайомство з новими людьми є невід'ємною частиною нашого життя. Комусь воно дається легко і невимушено, а для когось стає справжнім випробуванням. Якщо це твоя проблема, не сумуй, адже вмінню знайомитись можна навчитися.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Добре, коли у незнайомій компанії тебе відрекомендує хтось із дорослих або твій друг. Ти теж маєш навчитися знайомити людей.
Об'єднайтесь у пари. За 5 хвилин розкажіть один одному щось цікаве про себе, а потім представте один одного класу.
Допоможуть вам такі фрази: «Дозвольте вам пред ставити... »,« Дозвольте познайомити вас із *...».
Знайомство з новими людьми — невід'ємна частина нашого життя.

Нові підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 535 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть