загрузка...
13. Народний одяг - складова духовної культури - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 13. Народний одяг - складова духовної культури
15:32
13. Народний одяг - складова духовної культури

Одяг завжди був «берегом людини. Він захищав її від холоду й від недоброго ока. Поняття «одяг» включає і взуття, і головні убори, і рукавиці.
Народний одяг зберігає національні традиції, які сягають глибокої давнини, відображає життєвий досвід людей, їхні художні смаки й естетичні погляди.
Український народний одяг - це яскраве й самобутнє культурне явище. Його основні елементи мають давньослов'янське походження.
Красою народного одягу, зокрема жіночого, захоплювалися українські художники.
• Розгляньте картини, на яких зображені жінки в українському народному одязі. Визначте компоненти костюму, їх композиційну рівновагу й гармонію кольорів.
Народний жіночий костюм - це своєрідна модель світу. Наприклад, квадратики й ромбики на запасці символізують засіяне поле, листя й квіти на вишитій сорочці - розвиток і буяння природи, віночок - небесні світила й зорі. На шиї - намисто. Українки вірили, що ці символи захистять людину від злих сил, принесуть добробут, здоров'я й кохання.
• Розгляньте ілюстрації. З чого складається орнамент? Згадайте символіку давньослов'янських орнаментів, якими прикрашали рушники, писанки, предмети побуту.
Обов'язковим елементом українського жіночого й чоловічого народного одяг)' була полотняна сорочка. Вишивка на чоловічих і жіночих сорочках у центральних районах України червоно-чорна; на Поділлі - жовтогаряча, темно-синя; на Західній Україні - багатоколірна. На чоловічих сорочках вишивали дубове листя, жолуді, які символізували міць; на жіночих - калину. Ще на сорочках вишивали виноград - символ міцної родини; червоні ружі - символ сонця, здоров'я; лікарські рослини - обереги від хвороб тощо.
На плечах, рукавах сорочки орнамент утворювався горизонтальними смугами на вставках, на комірі розміщувався в шаховому порядку.
Творче завдання
Створіть ескіз української сорочки з використанням давньої символіки й оберегів.
Орієнтовні теми: «Сорочка для тата», «Сорочка для мами», «Дитяча вишиванка».
Матеріали: різні художні матеріали (на вибір).
Словник
Сорочка - одяг із легкої тканини. Українська вишита сорочка (вишиванка) - символ здоров'я та краси, щасливої долі й родинної пам'яті, любові та вірності.
Костюм - поєднання в єдиному стилі різних предметів одягу й елементів, які його доповнюють.
Запитання та завдання
1. З яких предметів складається український народний костюм?
2. Як у давнину люди прикрашали свій одяг?

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика


Категория:
2015
| Просмотров: 264 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть