загрузка...
14-15. Народна іграшка - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 14-15. Народна іграшка
15:35
14-15. Народна іграшка

Народна іграшка - особливий вид декоративного мистецтва. Це незвичайний світ різноманітних образів, у якому присутні люди й тварини, птахи. Кожен народ створював свої іграшки з доступних матеріалів - дерева, соломи, глини, тканини тощо. Іграшки різних народів вражають подібністю конструкцій, форм, декору, що пояснюється спільними культурними традиціями. Народні майстри вчилися в одного вчителя - природи.
• Розгляньте малюнки. Поясніть, як матеріал впливає на форму й конструкцію іграшки.
Українська іграшка відома із часів розквіту Трипільської культури. Це були глиняні фігурки тварин, а також статуетки жінок, які символізували Матір-Землю. Статуетки обліплювали зернятками пшениці й випалювали на вогнищі. Наші пращури вірили, що після виконання такого обряду Матір-Земля оберігатиме від негараздів. Після завершення дійства глиняні статуетки віддавали дітям для гри.
Найпоширеною іграшкою в Україні був свищик. Найчастіше свищики робили у вигляді птахів. Іграшки різних регіонів України різняться між собою. Відомі своїми іграшками с. Опішня (Полтавська обл.), м. Косів (Івано-Франківська обл.) та м. Яворів (Львівська обл.). У розписах українських глиняних і дерев'яних іграшок існує певна система елементів і мотивів орнаменту.
• Розгляньте малюнки. Як майстри використовують прийоми стилізації для створення узагальненої І водночас виразної форми? Як в іграшці поєднуються мистецтво пластики й живопису?
Українські народні іграшки надзвичайно різноманітні. Є дерев'яні, глиняні, сирні, солом'яні та з інших природних матеріалів. Вони відрізняються кольором, формою, візерунком, оздобленням і технікою виготовлення.
Окремий вид народної іграшки - лялька-мотанка, яку виготовляли з ниток. Така лялька символізувала жіночу мудрість, була оберегом для маленької дитини.
Творче завдання
Створіть народну іграшку.
Орієнтовні теми: солом'яна забавка, «Коник», лялька-мотанка. 
Матеріали: на вибір.
Словник
Декор - оформлення, прикрашання. Мбтанка - українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг.
Запитання та завдання
1. Порівняйте іграшки з Косова, Опішні та Яворова: образ, форма, розпис. Знайдіть спільні й відмінні риси.
2. Поясніть використання символів-оберегів у народній іграшці.
Перевір себе
До теми «Архітектура»
1. Доповніть розповідь словами з матеріалу для довідок.
Ми прагнемо, щоб наш дім був красивим і зручним. Мистецтво проектування і зведення будівель називають ... . К основні закони було визначено давньоримським архітектором Вітрувієм. Це - ...,...,....
Композиція архітектурних творів буває двох видів - ... та ... . У ... композиції усі елементи розміщені однаково відносно композиційного центру. В ... композиції поєднано різні контрастні форми й об'єми.
З давніх-давен люди намагалися зробити привабливим не лише зовнішній вигляд будівлі, тобто її ... , а й прикрасити приміщення всередині, оформлюючи ....
Якщо ви захочете намалювати свій будинок (як він виглядає ззовні або всередині), ви маєте згадати правила ... перспективи. Починати побудову простору необхідно з визначення лінії ... . Не забувайте, що паралельні лінії в архітектурному малюнку мають певну особливість - вони сходяться в одній .... Вона називається.......Кількість......залежить від кута зору.
Для довідок: лінійна, симетрична, асиметрична, інтер'єр, екстер'єр, точка сходження, горизонт, архітектура, користь, міцність, краса, точка.
2. Вміння художника правильно визначити розміщення лінії горизонту та точки зору впливає на створення образу в архітектурному пейзажі. Визначте лінію горизонту на поданих картинах.
3. Усі будівлі мають певне призначення. Це можуть бути житлові, адміністративні, храмові споруди тощо. Поміркуйте, яка із зображених будівель є зайвою. Поясніть, чому.
4. Визначте, яку перспективу використали художники у своїх творах для побудови простору?
До теми «Декоративно-ужиткове мистецтво»
5. Визначте схожі символи у творах декоративно-ужиткового мистецтва. Згадайте значення цих символів.
6. Назвіть види декоративно-ужиткового мистецтва.
Розгадайте кросворд. Якщо ви розгадаєте його правильно, зможете прочитати ключове слово, яке означає «відображення реальної дійсності в художніх образах».
1. Візерунок, побудований на ритмічному повторенні елементів.
2. Богиня - охоронниця домашнього вогнища.
3. Прикрашене орнаментом пташине яйце.
4. Повторення, чергування одних і тих самих елементів та інтервалів між ними.
5. Вироби з глини, випалені при високих температурах.
6. Декоративне спрощення, узагальнення форм і кольору.
7. Основні елементи орнаменту, які виділяються розміром, кольором.
8. Обереговий символ нескінченності життя.
9. Обереговий символ життєвої сили й відродження.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика


Категория:
2015
| Просмотров: 271 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть