загрузка...
§ 15. Реклама і здоров'я - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 15. Реклама і здоров'я
13:19
§ 15. Реклама і здоров'я

Вплив реклами на рішення
Щодня ми бачимо десятки рекламних повідомлень на екранах телевізорів, в Інтернеті, у громадському транспорті, магазинах і просто на вулиці. Тому купуючи, наприклад, йогурт або шампунь, мимоволі звертаємо увагу на розрекламовані товари. Але чи справді вони кращі за ті, що не рекламують?
Прийнесіть у клас чотири упаковки йогурту із полуничним смаком різних виробників, зокрема і того, який часто рекламують. Оберіть чотирьох дегустаторів і підготуйте для них зразки йогуртів в однакових склянках, що позначені лише цифрами.
Запропонуйте експертам скуштувати зразки і оцінити у 4 бали найсмачніший йогурт, у 3 бали — найсмачніший із тих, що залишилися, у 2 бали — кращий із двох і в 1 бал — останній зразок. Підрахуйте суму балів, яку отримав кожен зразок йогурта. З'ясуйте, який продукт набрав найбільше балів. Зробіть висновки.
Розрекламовані товари зазвичай не кращі за ті, що не рекламуються.
Ціна реклами
Нерідко реклама пов'язує товар із цінностями, які є важливими для людей. Наприклад, усі діти люблять гратися (мал. 17).
Тому товари для дітей часто пропонують разом з іграшками. Та чи відомо тобі, що вартість іграшки входить до вартості товару та ще й за завищеною ціною? З кожної такої акції виробник отримує чималий прибуток. Тож поміркуй, чи варто переплачувати?
Реклама, зокрема на телебачені, коштує дуже дорого. Витрати на рекламу зараховують до ціни товару. Тому розрекламовані товари зазвичай дорожчі за ті, які не рекламують. Отже, ти можеш заощадити, купуючи продукти такої ж якості, але іншого виробника.
«Багато дрібниць стали важливими речами лише завдяки рекламі».
Марк Твен
Запишіть на дошці ціни йогуртів, які ви перевіряли на смак. Якщо упаковки йогуртів різні за масою, спочатку визначте вартість 100 г кожного продукту.
Порівняйте, який продукт дорожчий: той, що найсмачніший, чи той, який найбільше розрекламований.
Розрекламовані товари зазвичай дорожчі за ті, що мають таку ж якість, але які не рекламують.
Як протистояти рекламі
Мета комерційної реклами — продати більше товару. Тому в рекламі часто перебільшують позитивні якості товару і нічого не говорять про негативні. Щоб протистояти впливу реклами, навчись критично ставитися до всього, про що у ній говорять і показують. Наприклад, запитай себе, чому товар цієї фірми найдешевший і водночас найкращий? Чи можливе таке поєднання?
Знання деяких рекламних хитрощів також допоможе критично ставитися до реклами і не купувати непотрібного.
Нижче наведено деякі рекламні хитрощі. Пригадайте, в яких рекламах ви їх бачили.
Ефект зірки. Відомі люди (актори, співаки, спортсмени) розказують, що вони користуються цим товаром.
Ефект експерта. Актори в ролі лікарів розповідають про ефективність ліків чи зубної пасти.
Ефект популярності. Переконують, що з цим товаром ти станеш набагато популярнішим у своєму колі.
Ефект розпродажу. Оголошують, що кількість товару обмежена, а знижка діє лише декілька днів.
Мета комерційної реклами продати більше товарів.
Комерційна реклама і здоров'я
Нерідко реклама пов'язує свій товар із користю для здоров'я. Наприклад, переконує, що ти можеш стати здоровішим від вживання консервованого соку, сильнішим — завдяки шоколадному батончику, енергійнішим за допомогою солодкого газованого напою. Та насправді ці продукти не є корисними для здоров'я, адже містять забагато цукру, а також штучні барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку та інші шкідливі речовини.
Особливо небезпечною є реклама тютюну і алкоголю, які спричиняють залежність. У такій рекламі теж нерідко нагологують на натуральних складниках продукту (отже, корисних для здоров'я) і старовинних рецептах (тобто, перевірених часом). Але чомусь у них ніколи не показують курців, хворих на рак легенів, або тих, хто занапастив своє життя і здоров'я через надмірне вживання алкоголю.
Прочитайте притчу «Панцир» (с. 140). Обговоріть, що втрачає Черепаха, спокусившись красивою рекламою.
Соціальна реклама
Інколи на телебаченні або на вуличних щитах можна побачити рекламу, яка пропагує здоровий спосіб життя чи інші важливі цінності. Таку реклам}' називають соціальною.
Об'єднайтесь у три групи    («відеоролик», «плакат», «листівка») і створіть соціальну рекламу у вигляді відеоролика, плаката і листівки.
Нерідко реклама спонукає людей купувати те, що їм непотрібно і навіть шкодить здоров'ю

Нові підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 385 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть