загрузка...
16. Графічний дизайн. Плакат - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » 16. Графічний дизайн. Плакат
19:34
16. Графічний дизайн. Плакат

Ми прагнемо влаштувати наше життя на Землі, зберегти природні багатства, флору і фауну, культурне середовище. Та з часом залишається все менше місць, які мають свій первісний вигляд. Це стосується і природи, і культурної спадщини.
Вплив людини на довкілля набув за останні століття глобального характеру і нерідко призводить до невиправних руйнівних змін.
Людина винищує цілі види тварин і рослин, змінює ландшафт, перетворює природне «обличчя» планети, будує міста і селища, фабрики й заводи, дороги і водоймища. Це все не йде на користь довкіллю.
Людина має навчитись рахуватися з усіма проявами природи -від маленької мурашки до наймогутніших істот, від пайпіжнішої травинки до велетня дуба. Навчитись запобігати знищенню пам'яток самобутності народу, бо це призводить до розриву з традиційним корінням нації, до втрати культурної спадщини.
Нам слід чітко розуміти, що будь-яка робота з перетворення природного і культурного довкілля має бути попередньо оцінена як з екологічної точки зору, так і з етнографічної. Наслідки втручання в природне і культурне середовище, шляхи його впливу, встановлення способів захисту -ось гідні людини завдання, але в той же час і найскладніші.
І тут на допомогу приходить екологія (наука про взаємодію організмів і середовища) та етнографія, що вивчає історичне буття народу, спосіб його життя, характер, психологію, народну культуру.
Одним із дійових засобів виховання людей і заклику їх до збереження загальнолюдських цінностей є плакат.
Плакат -графічне зображення, розраховане на миттєвеьсприйняття глядачем. Основними рисами плаката є чіткість і лаконізм форми, інтенсивність кольорів, закличний короткий текст, пов'язаний із зображенням.
Для плаката характерні контрасти: кольорові, силуетні, тонові, величин і форм, а їх композиційний закон має провідне значення, оскільки допоможе створити плакат, який буде емоційно впливати на глядача і донесе до нього свій зміст.
У плакатному рисунку велику увагу звертають на експресію фігури, предмета, деталі. Водночас він несе велику ступінь узагальнення, лаконічність зображення типового, що підкреслює сутність предмета.
Відсутність провідного кольору дробить плакат або робить його сірим. Уявімо собі на сірій стіні аркуш паперу, розбитий на два рівних поля -біле і чорне. Такий аркуш зблизька в жодному разі не буде виглядати як єдине ціле, а здалеку буде здаватись сірим.
Основний колір завжди має бути пов'язаний зі змістом плаката, адже він народжується зі змісту, з його головної ідеї і має принципове значення. В колірну композицію включаються один, два або три кольори (рідко більше) однієї сили тону.
Живописець затрачає багато часу на колірні і тональні співвідношення, гру світлотіні, напівтони, рефлекси, блиски. Велике значення мають також фактура матеріалу, засіб накладення фарб, мазки пензля, а художник-пла-катник визволяє композицію від усього, що уповільнює її смислове сприйняття, зводить до мінімуму кількість фарб і деталей.
У плакатному мистецтві величезна роль належить символіці кольору й умовним символам, здавна складеним загальновизнаним позначенням певного поняття, явища, ідеї. У символіці кольору міститься його прихована здатність викликати емоції глядача.
У колірну рівновагу плакатної композиції включається текст, розмір, розміщення і гарнітура шрифту.
За всій лаконічності формальних засобів плакатний образ має сприйматись одразу, узагальнено і водночас багатозначно. В плакатній композиції наочно виконують свою роль контрасти, насамперед колірні, контрасти малого і великого. Часто в плакаті порушується єдність часу, зміщуються просторові плани.
Умовність у плакаті має на увазі використання зображувальної метафори, гіперболи, алегорії, утрирування розмірів, руху, а також колірної інтенсивності. Виконання плаката потребує високих професійних знань, великої естетичної культури.
Для того щоб створити плакат, наприклад «Екологія» або «Культурна спадщина», маємо добре розуміти про що йдеться, тобто потрібно добре знати суть проблеми або теми, на яку виконується розробка плаката.
Обери тему, на яку ти будеш розробляти плакат. Визначся зі 1 змістом та ідеєю плаката. Відповідно до змісту обери шрифт. Композиційно поєднай текст і зображення. Порядок виконання плакату.
У творчу годину
Зверни увагу на плакати, що розміщені на вулицях і будинках міста. Ознайомся з їх тематикою та композицією, виражальними можливостями графіки або живопису.
Тематичний перегляд
У наш час збільшується потік інформації, підвищується інтерес підлітків до інформаційних технологій. Шкільна газета, це як засіб висловлювання громадської думки, висвітлювання цікавих, гострих проблем та подій шкільного
життя. Оформлення газети потребує володіння художнім смаком, навичок дизайну, образотворчої діяльності.

Підручники 7 клас основи здоров'я
Відповіді 7 клас алгебра


Категория:
2015
| Просмотров: 283 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть