загрузка...
16. Мистецтво дизайну - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 16. Мистецтво дизайну
15:38
16. Мистецтво дизайну

Ми живемо у світі речей. Це меблі, побутова техніка, посуд, одяг, взуття тощо. Вони створювалися, щоб полегшити людині життя, зробити його комфортнішим, красивішим.
Вигадувати нове й зручне надзвичайно цікаво. Нині цим займається чимало людей у різних країнах, організаціях і фірмах. Вони створюють і вдосконалюють предметне середовище. Така творча діяльність називається дизайном, що в перекладі з англійської означає «проектувати, креслити, задумувати». Дизайн - це придумування, розроблення нового, зручного для людини красивого предметного середовища.
Дизайн став одним із символів сучасної цивілізації. Сферами його застосування є одяг, меблі, техніка, інтер'єр, предмети широкого вжитку, різноманітні види пакувальної продукції тощо.
Дизайн поділяють на такі види:
• промисловий дизайн;
• графітний дизайн;
• ландшафтний дизайн.
• Які, на вашу думку, принципи враховує дизайнер, коли створює свій об'єкт? Із яким видом образотворчого мистецтва споріднений дизайн?
Речі приваблюють нас не тільки зручністю, а й красою. Особливість дизайну - поєднання утилітарних та естетичних принципів. Дизайнер повинен враховувати основні вимоги до формування предметного світу, а саме: корисність - зовнішні ознаки корисності виробу (його форма); надійність - міцність і довговічність; ергономічність - максимальне пристосування предмета до людини; краса.
Будь-який промисловий виріб має свою історію, що зумовлює, зокрема, зміну зовнішньої форми. Стілець, телефон, автомобіль зазнали значних змін завдяки розвитку науки й техніки.
• Як із часом змінилася форма телефона?
• Порівняйте форму зображених і сучасних автомобілів.
Сучасні митці часто виражають своє ставлення до світу речей за допомогою інсталяції. Інсталяція - це не просте поєднання різних предметів, це мистецтво висловлювати думки, емоції, певні ідеї за допомогою речей.
Творче завдання (на вибір)
1. Створіть образ людини (епохи, події) за допомогою речей (інсталяція).
2. Створіть образ людини (епохи, події) за допомогою натюрморту.
Орієнтовні теми: «Бабуся», «Сніданок», «Різдво», «Трипілля». Матеріали: матеріали й техніка виконання на вибір.
Словник
Дизайн - творча діяльність, метою якої є формування гармонійного предметного середовища.
Інсталяція - просторова композиція, виконана з різноманітних елементів з метою створення певного художнього образу.
Запитання та завдання
1. Для чого потрібен дизайн? Які завдання вирішує дизайнер?
2. Наведіть приклад із життя, як із часом змінюються речі.
3. Які образні асоціації виникають у вас зі словами Різдво, будинок дідуся, менша сестра, літо?
Мистецька подорож 
Мистецтво інсталяції
Інсталяція використовує тривимірні об'єкти, призначені для зміни сприйняття простору людиною.
Зазвичай в інсталяціях митці використовують різноманітні об'єкти (наприклад, малюнки, ужиткові речі тощо), а також світло та звук для створення певного художнього образу. Інсталяції розміщують, як правило, у приміщеннях. Вони можуть бути постійними об'єктами й виставлятись у музеях сучасного мистецтва чи виставкових залах або тимчасовими, розміщеними в публічних місцях.
Інсталяції презентуються на міжнародних виставках сучасного мистецтва.
Для своєї композиції сучасний український драматург і художник Павло Лр'є використовує меблі, текстиль, посуд. На запитання: «Навіщо він розбив посуд?» - митець відповів так: «Для того щоб відчути справжню цінність чогось, ми повинні це щось втратити або знищити. У цій композиції я порівнюю посуд із часом, якого вже ніколи не повернути, але з полону якого ми часто не можемо вирватись».

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика


Категория:
2015
| Просмотров: 355 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть