загрузка...
§ 16. Засоби комунікації і здоров'я - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 16. Засоби комунікації і здоров'я
13:21
§ 16. Засоби комунікації і здоров'я

Що таке засоби комунікації
Засоби комунікації — це телебачення, комп'ютери, телефони, газети, журнали — усе, що допомагає людям спілкуватися та отримувати інформацію. За останнє століття у засобах комунікації відбулася справжня революція.
Розгляньте мал. 18. Назвіть зображені на ньому
засоби комунікації. Обговоріть:
•  Які з них були доступні у дитинстві вашим батькам?
•  Як вони спілкувалися на відстані, як вітали своїх родичів зі святами?
•  Як ви це робите тепер?
•  Які  засоби  масової  комунікації  з'явилися порівняно недавно (на вашій пам'яті)?
По черзі назвіть свій улюблений засіб комунікації. Чому він вам подобається? Як би ви хотіли його удосконалити?
Засоби комунікації допомагають людям спілкуватися та отримувати Інформацію.
Вплив засобів комунікації на здоров'я
Сучасні засоби комунікації принесли багато корисного у життя людей. За допомогою телебачення ми дізнаємося новини з усього світу. За допомогою комп'ютера, підключеного до Інтернету, маємо необмежений доступ до знань, за допомогою мобільного телефона підтримуємо зв'язок із рідними та друзями. Однак, кожне з цих досягнень не є цілком безпечним.
Об'єднайтесь у 3 групи («мобільний телефон», «комп'ютер», «телевізор»). Прочитайте відповідний розділ цього параграфа і оформіть плакат про небезпеки, пов'язані з цим засобом комунікації, та правила користування ним. По черзі презентуйте свої роботи у класі.
Мобільні телефони
Сучасні мобільні телефони поєднують багато функцій - голосовий зв'язок, СМС-повідомдення, фотокамера, відео-камера, комп'ютерні ігри, доступ до Інтернету, музика тощо. Та з цим засобом комунікації пов'язують щонайменше три небезпеки: електромагнітне опромінення, травмування, ураження блискавкою.
Опромінення. Вчені переконані, що електромагнітні хвилі мобільних телефонів можуть спричинити погіршення пам'яті, порушення сну та інші проблеми зі здоров'ям. Діти особливо чутливі до впливу опромінення, тому в деяких країнах дітям до 8 років офіційно заборонено користуватися мобільними телефонами.
З мобільними телефонами пов 'язують три небезпеки: опромінення, травмування, ураження блискавкою.
Травмування. Під час розмови по телефону сповільнюється швидкість реакції та звужується периферійний зір. Через це ми можемо вчасно не помітити небезпеку або не встигнути зреагувати на неї.
Ураження блискавкою. Увімкнений мобільний телефон посилює дію електричного розряду блискавки. Тому розмовляти по мобільному телефону на відкритій місцевості під час грози смертельно небезпечно.
Правила користування мобільними телефонами
1.  Щоб захиститися від опромінення треба носити апарат у спеціальному чохлі й у сумочці або портфелі, а не в кишені. Розмовляй коротко (не більш як 3 хвилини), переміщуючи телефон від одного вуха до іншого.
2.  Ніколи не розмовляй по телефону в ситуаціях, коли потрібно бути уважним: на дорозі, в громадському транспорті або вдома під час нарізання хліба чи розігрівання обіду (мал. 19).
3.  Щоб захиститися від ураження блискавкою, обов'язково вимкни свій мобільний телефон, опинившись просто неба під час грози.
Найбільші небезпеки мобільних телефонів: опромінення, травмування, ураження блискавкою.
Комп'ютери, Інтернет
Ці засоби комунікації пов'язують з такими небезпеками, як комп'ютерна залежність, небажана інформація, зловмисники.
Комп'ютерна залежність. Інтернет пропонує безліч цікавинок: ігри, спілкування у соціальних мережах, можливість слухати музику, користуватися безкоштовним відеозв'язком. Усі ці чудові можливості можуть надмірно захопити людину і спричинити комп'ютерну залежність.
Небажана інформація. В їнтернеті немає цензури. Тому деякі сайти містять неправдиву або шкідливу для дітей інформацію.
Зловмисники. Знайомлячись із дітьми у соціальних мережах, зловмисники запитують їхнє ім'я, адресу, розпитують про матеріальне становище родини, плани на вихідні, щоб потім скориставшись ним і пограбувати квартиру, коли господарів не буде вдома.
Правила користування комп'ютером, їитерпетом
1.  Користуватися комп'ютером слід не більше як 1 годину на день.
2.  Відвідувати тільки ті сайти, які дозволяють батьки. Радитися з дорослими, якщо під час користування Тнтернетом у тебе виникли сумніви або проблеми.
3.  Не зазначати у соціальних мережах своє справжнє ім'я, поштову адресу і номер телефону. Не повідомляти стороннім пароль електронної пошти.
Найбільші небезпеки Інтернету: комп'ютерна залежність, небажана Інформація, зловмисники.
Телебачення
Десятки телевізійних каналів пропонують фільми і програми на будь-який смак. Але з телебаченням також пов'язують проблеми — марнування часу, гіподинамія, негативний вплив реклами і сцени насилля.
Марнування часу. Телевізор відволікає від уроків, прогулянок і корисних справ. Особливо це серіали, з яких ти не дізнаєшся нічого корисного, а лише змарнуєш дорогоцінний час.
Гіподінамія (малорухливий спосіб життя). Звичка відпочивати перед телевізором призводить до надмірної маси тіла, погіршення зору та інших проблем зі здоров'ям.
Негативний вплив реклами. Усі фільми і телепередачі часто перериваються на рекламу, яка переконує купувати те, що тобі не потрібно або шкодить здоров'ю.
Сцени насилля. Ними пронизані новини, фільми жахів, детективи і навіть дитячі мультфільми. Діти дуже довірливі й можуть подумати, що насилля є невід'ємною частиною людського життя. Це може підвищити тривожність дитини або спричинити агресію.
Правила користування телевізором
1.  Обмежити час перегляду телепередач, дивитися не більше однієї передачі на день.
2.  Надавати перевагу телепередачам, що містять корисну інформацію (науково-популярні, історичні, про тварин), художнім чи мультиплікаційним фільмам, які підходять для твого віку і в яких немає сцен насилля.
3.  Ігнорувати рекламу. Під час реклами краще встати, випити води, погодувати котика чи помити посуд.
Найбільші небезпеки телебачення: марнування часу, гіподинамія, реклама і сцени насилля.

Нові підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 471 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть