загрузка...
§ 17. Хвороби, які набули соціального значення - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 17. Хвороби, які набули соціального значення
13:23
§ 17. Хвороби, які набули соціального значення

По черзі назвіть відомі вам хвороби, на які хворіють люди.
Запишіть назви цих хвороб на дошці. Проаналізуйте, які з них є інфекційними (заразними), а які — ні.
Що таке соціально значущі захворювання
Соціально значущі
захворювання неінфекційні:
•  цукровий діабет
•  серцево-судинні інфекційні:
•  туберкульоз
•  ВІЛ-інфекція
Існують хвороби,  які  швидко поширюються і охоплюють велику кількість   людей.   їх   називають, соціально значущими. Вони при-. зводять до зростання смертності серед населення і до збільшення витрат    на    лікування    хворих, допомогу   інвалідам   і   державне1 утримання сиріт.
Серед соцільно значущих захворювань є інфекційні та неінфекційні. Туберкульоз і ВІЛ-інфекція — і це інфекційні захворювання, що' набули соціального значення в Україні.
Соціально значущими називають хвороби, які охоплюють велику кількість людей.
Що треба знати про туберкульоз
Це захворювання відоме з давніх часів. Туберкульоз заразний і може передаватися від хворої людини до здорової, або від хворої тварини до людини.
Коли хворий кашляє, разом зі слиною у повітря потрапляють збудники туберкульозу. Здорова людина може вдихнути їх і заразитися (мал. 20).
Людина може заразитися і від хворих на туберкульоз тварин. Наприклад, коли вживає некип'ячене молоко або доглядає за хворими тваринами: під час їх годування, напування, чищення стійла тощо.
В організмі багатьох людей є збудники захворювання на туберкульоз. Але якщо дотримуватися здорового способу життя і не переоходжуватися — не варто переживати через це. Адже коли імунітет сильний, він тримає інфекцію під контролем, і людина не захворіє.
Щоб мати міцний імунітет, треба вести здоровий спосіб життя. Розкажіть, що це означає.
Коротко про ВІЛ-інфекцію
ВІЛ-інфекцію спричиняє вірус імунодефіциту людини (скорочено — ВІЛ). Потрапивши в організм, ВІЛ уражує клітини імунітету, розмножується в них, а потім їх знищує (мал. 22).
Ти вже знаєш, що слабкий імунітет не здатний боротися з інфекціями. Якщо ВІЛ-інфікована людина не лікується, то через певний час у неї виникає синдром набутого імунного дефіциту (скорочено — СНІД). На цій стадії організм уже повністю позбавлений захисту і хворий може померти від будь-якої інфекції.
В останні 30 років від цього захворювання у світі померло 40 мільйонів осіб (майже стільки живе в Україні).
Підступність ВІЛ-інфекції в тому, що це захворювання не проявляється роками. Людина може навіть не підозрювати, що вона хвора, аж до того часу, коли вже ніхто не може її врятувати. Якщо ж вчасно зробити тест і приймати ліки, то можна захиститися від СШДу і прожити довге життя.
ВІЛ спричиняє захворювання на ВІЛ-інфекцію, яке без лікування призводить до СНІДу.
ВІЛ і діти
ВІЛ здатний передаватися через кров та від інфікованої матері до дитини. Деякі діти народжуються з ВІЛ і змушені приймати ліки упродовж усього життя.
Твоїм одноліткам не слід боятися зараження ВІЛ. У світі не було випадків передавання ВІЛ від дитини до дитини. Тому ходити до школи разом з ВІЛ-інфікованими дітьми цілком безпечно. Ти не заразишся, якщо дружитимеш чи сидітимеш за однією партою з ВІЛ-інфікованим. Треба лише остерігатися контактів з кров'ю інших людей без захисних рукавичок.
Розгляньте малюнки і назвіть ситуації, які є безпечними щодо інфікування ВІЛ.
По черзі скажіть: «ВІЛ не передається через...» і покажіть пантомімою одне з того, що ви робите разом з іншими дітьми (навчаєтесь, граєте, обідаєте...). Однокласники мають здогадатися, шо саме ви показали.
За всі роки епідемії в усьому світі не було жодного випадку інфікування ВІЛ дитини дитиною.

Нові підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 1198 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть