загрузка...
§ 17. Малярні роботи - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » § 17. Малярні роботи
12:53
§ 17. Малярні роботи

Опорні поняття: малярство, малярні роботи, матеріали, інструменти і пристосування для малярних робіт.
Зображення різних мотивів на стінах стародавніх печер дали початок малярству - виду живопису, що зображує фарбами предмети і явища реальної дійсності на полотні, дереві, папері, стіні тощо.
Перші малярні роботи, що відомі історії, можна побачити в печерах різних країн і континентів (мал. 82).
Із розвитком цивілізації змінювалися техніка робіт і якість матеріалів. Малярні роботи проводилися для оздоблення поверхонь та підготовки їх під художній розпис. З появою перших палаців правителі хотіли бачити на стінах споруд зображення своїх подвигів, фрагменти культури свого народу тощо. Тому замість нанесення на стіну простого тону, на них зображували різні сцени буття (мал. 83).
На українських землях здавна поширене мистецтво розпису хатин - як зовні, так і всередині (мал. 84). їх розмальовують різноманітними орнаментами й нині.
Малярні роботи - це процес обробки внутрішніх і зовнішніх поверхонь конструкцій будівель з метою збільшення терміну їхньої служби, надання естетичного вигляду, поліпшення санітарно-гігієнічних умов.
Малярні роботи є завершальним етапом будівництва або ремонту. До основних малярних робіт належать: штукатурка, безпіщанка, фарбування поверхонь стель або стін, наклеювання шпалер, нанесення декоративних фарб, штукатурок.
З розвитком науки і техніки з'явилися нові можливості та методи використання малярних робіт у побуті (мал. 85).
Для виконаннях малярних робіт використовують малярні матеріали (мал. 86): малярні суміші (штукатурка, безпіщан-ка, декоративні штукатурки і фарби), ґрунтовки, клеї, шпалери, пігменти, розчинники, водні та олійні фарби.
Фарба - це речовина для забарвлювання предметів у той чи інший колір, для малювання картин, захисту виробів із деревини, металів та інших матеріалів або будівельних споруд від дії зовнішнього середовища (мал. 86, б).
Чи знаєш ти
Фарби мають свою історію. Вона тісно пов'язана з історією культури людства. Цікаво, що першими з'явилися масляні фарби, які готували, змішуючи тваринний жир з охрою, марганцевою рудою, крейдою та іншими фарбуючими пігментами.
Фарби виготовляють для внутрішніх і зовнішніх робіт. Щоб фарба міцно трималася, потрібно ретельно підготувати поверхню для її нанесення (табл. 26).
Для виконання малярних робіт використовують різноманітні інструменти і пристосування: шпателі, щітки, валики, фарбопульти, пульверизатори (розпилювачі), лінійки, шнур, ємності для розведення фарб, викрутки, молоток, кліщі, дрібний і великий наждаковий папір тощо.
Шпателі потрібні для розшивки, заповнення тріщин і заглиблень шпаклювальною сумішшю. Бажано мати кілька шпателів - із широким (180-200 мм) і вузьким (45-100 мм) полотном. Вони можуть бути з металу, дерева або гуми (мал. 87).
Фарбування здійснюють ручним (щітками, малярними валиками) або механічним (фарбопультами (мал. 88), пульверизаторами) способами.
Залежно від виду й розміру поверхні під фарбування використовують різні види щіток. Для фарбування стін і стель використовують макловиці, круглі, прямокутні та інші щітки (мал. 89).
Валики (мал. 90) значно прискорюють нанесення фарби. Валик виготовляють з гуми, поролону або хутра. Раніше валики обтягували овечим хутром, у наш час використовують штучне хутро.
Під час малярних робіт використовують різні види ємностей для розведення кольорових сумішей і приготування шпаклювальних розчинів, а також ножі, сталеві щітки, водяний рівень тощо. Якість фарбування залежить від якості інструмента, тому його необхідно тримати в належному стані. Після використання всі інструменти ретельно очищають від залишків фарби.
Чи знаєш ти
Підключивши фантазію, творчу уяву й бажання, а також скориставшись набутими вміннями й навичками малярних робіт, ти зможеш разом зі своєю родиною створити й оригінально оздобити різні об'єкти.
1. З якою метою здійснюють малярні роботи?
2. Назви основні види малярних робіт.
3. Чим відрізняються вододисперсійні фарби від олійних?
4. Чому перед фарбуванням виконують ґрунтування поверхні?
5. Які інструменти застосовують для виконання малярних робіт?
6. Користуючись різними джерелами інформації, досліди зображення з розписами стін традиційних українських хат. Дай відповіді на такі запитання:
1) Які частини хати найчастіше прикрашали розписом?
2) Що символізували зображені мотиви і певні кольори фарб у цих розписах?
7. Уважно розглянь фотозображення. Які почуття вони викликають у тебе? Чому?
8. Творче завдання:
Ейфелева вежа, яка знаходиться у м. Парижі, при висоті 300,5 м має масу близько 10000 т. На будівництво споруди витрачено більше 7000 тонн сталі, 2,5 млн заклепок та залучено 300 робітників. Одночасно на вежі можуть перебувати 10 400 відвідувачів. У середньому кожні сім років на фарбування Ейфелевої вежі витрачають близько 50 тонн фарби трьох відтінків. Із 1889 р. цю процедуру виконували вже 17 разів. Обчисли, скільки в загальній сумі витрачено фарби за всю Історію існування вежі, а також визнач наступний рік планового фарбування споруди.
Скарбничка мудрості
«Кравця годують клапті, а маляра - фарби».

Відповіді ГДЗ 7 клас з різних предметів
Підручники для 7 класу за новою програмою (2015)


Категория:
2015
| Просмотров: 465 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть