загрузка...
17. Промисловий дизайн. Проектування предметів побуту - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » 17. Промисловий дизайн. Проектування предметів побуту
19:36
17. Промисловий дизайн. Проектування предметів побуту

Предметний світ оточує людину протягом життя, формує її світогляд, естетичні смаки і відношення до речей. Люди намагаються робити речі гарними та доцільними, як робить це природа, і прагнуть сам процес виробництва зробити естетичним.
Мистецтво проникає безпосередньо в процес створення виробів. Воно має місце повсюди, бо там, де створюються речі -побутові чи технічні -потрібен художник.
Створенням нових форм за законами краси, формуванням цілісного предметного середовища і займається дизайнер.
Наприкінці 50-х років XX століття виник новий науковий напрямок, основу якого складають дослідження з моделювання різних живих систем. Назва цієї науки -біоніка (від грец. -Елемент життя).
Біоніка -це наука, яка застосовує знання конструкцій і форм, принципи і технологічні процеси живої природи в техніці та будівництві.
Біоніка спрямована, головним чином, на вирішення практичних завдань. Вона, ґрунтуючись на даних біології, проникає в різні науки, сприяє їхньому розвитку і вдосконаленню. Протягом багатьох століть люди вивчали, досліджували і намагались скопіювати живу природу.
Це найчастіше знаходило застосування в предметах першої необхідності» особливо в житловому будівництві. Саме в будівельному мистецтві яскравіше, ніж у будь-якій іншій сфері людської діяльності, можна побачити перші кроки біоніки. Отже, використання в техніці законів і форм живої природи є цілком правомірним і виправданим.
В основі еволюції живих організмів і розробці промислових виробів лежать ті ж самі принципи, що визначають взаємодію форм і функцій. У світі все взаємообумовлене. Існують закони, які поєднують увесь світ в єдине ціле і породжують об'єктивну можливість застосування в штучно створюваних системах закономірностей і принципів живої природи та її форм.
Природне входження біо-дизайну в наше життя визначається не тільки єдністю людства з оточуючим світом, але й тим, що людський розум багато в чому пов'язаний із природою і формується під впливом її процесів. У своїй творчій діяльності людина постійно, свідомо або інтуїтивно, звертається за допомогою до природи.
Визначальним стало таке положення: природа створила і втілила найдосконаліші механізми. Так, птахові надала чудовий апарат для літання у вигляді крил, рибу наділила хвостом і плавцями -апаратом для плавання. Біоформа впливає на уяву, фантазію та образне мислення художника.
Особлива увага дизайнерів привертається до законів формотворення живої природи -в досягненні оптимальних зручностей, естетичної цінності виробу, всебічної економії енергії, будівельного матеріалу і часу.
Найбільш відповідальний етап у роботі дизайнера -це дослідження живої природи: що вибрати в природі і як слід вибирати. Передусім, тут треба керуватись можливостями відтворення принципів побудови живих форм у промислових виробах. Кожна природна форма має свої, притаманні лише їй, риси та доцільність.
Вивчення досконалості природних форм -це шлях до покращення промислових виробів. Позичаючи у живої природи конструкцію, ми беремо такі природні форми, що викликають у нас певні естетичні почуття. Конкретні живі форми, які знайшли своє застосування в архітектурі та техніці, виділяють створені споруди чи вироби з-поміж інших.
Гармонія краси в природі та її доцільність -це невичерпне джерело засобів гармонізації форми, до якого постійно звертались творці шедеврів архітектури і мистецтва. Нерідко природна форма, що була застосована у промисловому виробі, зазнає змін. Але все ж таки її можна впізнати.
Створи проект будинка або предмету на 1 основі природної форми.
За основу можна взяти природну форму -будь-яку нескладну рослину або частини її будови чи комаху їх треба замалювати з натури з усіма подробицями, а потім спростити малюнок таким чином, щоб залишилась контурна схема замальовки, тобто трансформувати природну форму до технічної, зберігаючи при цьому її натуральний ритм і характер форми.
Роздивись предметний світ речей, який тебе оточує. Можна побачити, що джерелом для їх створення є природні форми.
Подивись на предмети однакові за призначенням, наприклад, освітлювальні прилади: настільні лампи, люстри і торшери. Зверни увагу на те, що вони різні за формою, кольором, оздобленням. Таку різноманітність створюють дизайнери для того, щоб кожна людина могла обрати річ за смаком.
Ці спостереження допоможуть тобі у роботі над власним дизайнерським проектом.
У творчу годину
Подумай та визнач, якій дизайн-продукт маєш бажання створити. Які природні форми можуть бути прототипом для твого проекту. Зроби замальовки та стилізуй форму згідно до задуму.

Підручники 7 клас основи здоров'я
Відповіді 7 клас алгебра


Категория:
2015
| Просмотров: 292 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть