загрузка...
§ 18. Електронна скринька та електронне спілкування - 2 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 2 » § 18. Електронна скринька та електронне спілкування
11:52
§ 18. Електронна скринька та електронне спілкування

Данилку, ти  чув  про електронне листування?
Так, я бачив, як мій тато, користуючись комп'ютером, створює листи та відправляє їх за допомогою підключення до мережі Інтернет своїм друзям. Але я не зовсім розумію, як це відбувається і для чого це потрібно.
Зараз спробую тобі все пояснити.
З винаходом комп'ютера передавати повідомлення стало значно простіше, а об'єднання комп'ютерів у Всесвітню комп'ютерну мережу надало змогу обмінюватися повідомленнями легше та швидше. Мережа Інтернет надає можливість користуватися багатьма її послугами: перегляд веб-сторінок, пошук інформації, отримання новин та інше. Однією з найпопупярніших її послуг стала електронна пошта.
Електронна пошта (англ. e-maif) - послуга мережі Інтернет, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, зображення, файли з музикою та відео, програми).
Потрібно обов'язково навчитися користуватися цією послугою мережі Інтернет.
У мене виникло безліч запитань. Ось, наприклад, якщо лист, що надсилають поштовою установою, обов'язково має адресу й прізвище того, кому надіслано листа, то на яку адресу надсилають електронний лист?
Зараз   пошукаємо   відповідь   на сторінках підручника.
Для організації поштової служби в мережі Інтернет існують спеціальні комп'ютери, що називаються поштовими серверами1. На поштових серверах розмішуються електронні скриньки.
Кожна електронна скринька має свою адресу. Адреса складається з двох частин: умовного імені користувача та назви поштового сервера, - вони відділяються одне від одного спеціальним знаком - @. Електронну адресу записують без пропусків латиницею, цифрами і знаками: «.», «-», «_». На одному поштовому сервері не може бути двох скриньок з однаковими назвами.
Наприклад:
Danilo@i.ua
Danilo - це назва, яку надав своїй електронній скриньці користувач, а іn.ua - назва поштового сервера, на якому було створено скриньку. Повідомлення, що надіслано за цією адресою, будуть передані на комп'ютер з іменем і.иа користувачу на ім'я Danilo (малі та великі літери не розрізняються).
kompushko@ukr.net
kom push ко - це назва, яку надав своїй електронній скриньці користувач, а ukr.net - назва поштового сервера, на якому було створено скриньку.
Ой, а я чув, як знак @ мої друзі називають «собачкою».
Так, але це назва розмовна. Таку назву використовують в Україні, а от, наприклад, в інших країнах цей знак має назви «мавпа», «хвіст  кішки», «струдель», «гусінь», «равлик» та інше.   
А як же створюються електронні скриньки?
Є різні способи. Один з них - це відкрити веб-сторінку з послугою електронної пошти й зареєструвати свою поштову скриньку. Реєструючи свою поштову скриньку, користувач вигадує нік для своєї скриньки та обов'язково створює пароль.
Пароль - це секретна послідовність символів, що вводиться для підтвердження доступу до інформаційної системи, у даному випадку до електронної пошти. Наявність пароля захистить твоє листування від сторонніх осіб.
Запитання та завдання
1. Поясни, що таке електронна пошта. 
2. Порівняй електронну пошту з відправленням повідомлень звичайною поштовою установою. 
З. Укажи, на якому поштовому сервері було створено запропоновані поштові скриньки.
4. Установи відповідність між електронною адресою та висловлюванням.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 341 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть