загрузка...
§ 18. Охорона здоров'я дітей - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 18. Охорона здоров'я дітей
13:25
§ 18. Охорона здоров'я дітей

Медична допомога
Об'єднайтесь у пари і пригадайте ситуації, коли ви, або хтось із ваших знайомих захворіли. Обговоріть:
•    Що це була за хвороба?
•    Які лікарі надавали медичну допомогу?
•    У яких закладах це відбувалося?
Лікарі можуть надавати допомогу пацієнтам, як удома, так і в спеціальних установах охорони здоров'я (мал. 23).
Назвіть медичні установи, які є у вашому населеному пункті (лікарня, дитяча поліклініка, амбулаторія сімейного лікаря, поліклініка для дорослих, санаторій, центр здоров'я, курорт).
Поліклініка
Діти обслуговуються у дитячих поліклініках. У поліклініці тобі зроблять профілактичний огляд, щеплення, а якщо захворів, поставлять діагноз, призначать ліки і процедури або направлять до лікарні. Дитячого лікаря називають педіатром. Окрім педіатра, в поліклініці працюють лікарі інших спеціальностей. У твоєму віці треба знати, до кого звернутися, якщо занедужав.
Об'єднайтесь у 6 груп («педіатр», «окуліст», «стоматолог», «ЛОР», «хірург», «кардіолог»). Розподіліть ролі та зіграйте сценки про лікаря і пацієнта.
Поліклініки — найпоширеніші медичні заклади.
Амбулаторії сімейної медицини
Нещодавно в Україні з'явилися амбулаторії сімейної медицини. У них всі члени родини відвідують одного сімейного лікаря. Такий спеціаліст добре знає їх звички, бере до уваги схильність до спадкових захворювань. Том)' він може здійснювати профілактику захворювань, а це набагато краще, ніж лікувати хвороби, що виникли внаслідок неправильного способу життя.
Як ти розумієш слова давньогрецького лікаря Гіппократа: «Гострі захворювання від бога, а хронічні - від способу життя*?
Лікарня
Якщо проблема серйозна, пацієнта можуть госпіталізувати — направити до лікарні. Тут роблять хірургічні операції, допомагають при тяжких травмах або проводять необхідні обстеження, якщо одужання надто затяглося. Не варто відмовлятися від госпіталізації, коли тобі її пропонують. Адже вдома немає рентгенівського кабінету, лабораторії для аналізів чи операційної.
Що треба робити, якщо тобі раптом стало зле у школі?
За яким номером телефону викликають «швидку допомогу»?
У разі різкого погіршення самопочуття, треба викликати «швидку допомогу».
Санаторне лікування
Санаторії призначені для відновлення здоров'я після тяжких захворювань. Кожен санаторій спеціалізуються на певній групі захворювань, наприклад, хвороб органів травлення, дихання, рухового апарату.
У санаторії поєднують лікувальні властивості природних чинників (клімату, мінеральної чи морської води) з лікувальною фізкультурою, дієтичним харчуванням і різноманітними процедурами.
Пригадайте, чи доводилося вам лікуватись у санаторії. Розкажіть, як це було, які лікувальні процедури вам призначали.
Відпочинок на курорті
Популярними є різні пансіонати, курорти. Зазвичай вони розташовані у мальовничій місцевості в лісі, біля моря чи у горах. На курорті часто відпочивають усією родиною. Активний відпочинок на свіжому повітрі зміцнює здоров'я і дарує насолоду дітям та дорослим. В холодну пору року особливо багато відпочивальників на гірськолижних курортах.
По черзі покажіть пантомімою одне з того, що ви можете робити на курорті. Нехай інші діти повторять ці рухи і вгадають, що саме ви показали.

Нові підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 292 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть