загрузка...
§ 18. Технологія виконання малярних робіт - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » § 18. Технологія виконання малярних робіт
12:58
§ 18. Технологія виконання малярних робіт

Опорні поняття; фарбування щіткою, фарбування валиком, механічне розпилення фарби.
Перед фарбуванням потрібно ретельно підготувати поверхню: очистити її від бруду, іржі, жирових плям і добре її висушити. Тріщини на стелі і на стінах необхідно спочатку розшити, тобто за допомогою ножа або шпателя вишкребти з тріщини всі зайві шматочки шпаклівки, що осипаються і погано тримаються. Потім ці місця треба замазати спеціальними сумішами, а після висихання відшліфувати та проґрунтувати.
Фарбування щіткою.
1. Для фарбування добирають зручну щітку. Форму і розмір щітки обирають залежно від характеру поверхні або предмета.
2. Під час фарбування щітку тримають під невеликим кутом до поверхні. У фарбу щітку занурюють не повністю, а лише на чверть довжини щетини. Надлишок фарби з щітки видаляють об край банки.
3. Спочатку фарбу наносять на грані стін або потолків, в кутах і важкодоступних місцях. Потім фарбують основну поверхню.
4. При фарбуванні вертикальних поверхонь фарбу ретельно розтушовують, щоб вона не стікала і не утворювала потьоків.
5. Для одержання якісного покриття не варто фарбувати при низьких або занадто високих температурах, під прямим промінням сонця, на протязі, при слабкому дощі.
Чи знаєш ти
Набережну на Оболоні в місті Києві тепер прикрашає велетенський прапор, розфарбований місцевими жителями на асфальті. Його довжина - 100 метрів, ширина - майже 20. Для його створення було використано півтонни фарби синього І жовтого кольорів. Аналогів виконаної роботи у світі на стан 2014 року немає.
Фарбування валиком. Валики змочують фарбою в спеціальній ємності (пласкому металевому ящику, пластиковому лотку, ванночці). Щоб рівномірно розподілити фарбу по всьому периметру валика та усунути надлишки фарби, валик віджимають об косу поверхню пластикового лотка (мал. 91).
Роботу виконують у такий спосіб. На поверхню, площею близько 1 м2, наносять 3-4 вертикальні смуги фарби, після чого по цих смугах прокочують валиком з віджатою фарбою в горизонтальному напрямку (з невеликим нахилом валика) доти, поки фарба рівномірно не розподілиться на поверхні.
Сучасні досягнення науки і техніки дали змогу людям створити фарби із унікальними властивостями та ефектами.
Механічне розпилення фарби.
Переваги механічного розпилення фарби (мал. 92) полягають у тому, що в такий спосіб її можна нанести швидко й рівномірно. Також цей спосіб зручний для фарбування важкодоступних поверхонь, наприклад, внутрішніх частин радіаторів центрального опалення.
У процесі розпилення дрібні частки фарби попадають на поверхню, з'єднуються одна з одною та утворюють рівномірний шар. При нанесенні фарби у такий спосіб потрібно закрити всі навколишні поверхні і предмети, які не підлягають фарбуванню, щоб потім не витрачати час і сили на їхнє очищення. З цією метою використовують клейкі малярні стрічки, якими можна закріпити папір або плівку.
Якщо вдома немає фарбопульта, а купувати для разового фарбування економічно невигідно, - доцільно використовувати фарбу в аерозольних балонах. У продажу будівельних крамниць є широкий вибір аерозольних балонів різного об'єму і кольорів (мал. 93).
Запам'ятай
Корисні поради, які допоможуть тобі під час фарбування:
• Починати фарбування потрібно зі стелі, тоді бризки фарби, які потрапили на стіни, можна буде зафарбувати.
• Перед початком фарбування треба розрахувати середню витрату фарби на одиницю площі. Це знання позбавить тебе від повторних поїздок у пошуку цього виду фарби по різних магазинах та ринках.
• Щоб дізнатися, якої консистенції фарба, потрібно капнути її на вертикальну поверхню сухого скла. Вона повинна стекти донизу на 35-50 мм.
• Фарбу можна зберігати, якщо залити її тонким шаром соняшникової олії.
• Після фарбування робочу щітку потрібно обов'язково замочити у якомусь розчиннику. Якщо під рукою немає потрібних розчинників, то можна скористатися звичайною водою.
Чи знаєш ти
Фарба в аерозольних балонах набула особливого поширення серед «культури графіті». Графіті (походить від Італ. grafficare - дряпати, дослівно «надряпані») - спочатку називали одну з технік настінного малярства. Пізніше цим словом скористалися археологи, використовуючи його як загальний термін на означення всіх видів випадкових написів і малюнків на стінах будинків. Нині це поняття розширило свої межі і використовується при розпису будинків, прогонів на поверхах, ліфтів, парканів, станцій метро й Ін.
1. У якому випадку перед фарбуванням стелі необхідно видалити стару фарбу?
2. Залежно від чого вибирають розмір і форму щіток? Які переваги має валик для фарбування?
У чому перевага механічного способу фарбування? Яких правил безпеки треба дотримуватися під час виконання малярних робіт? Практичне завдання.
Витрата емульсійної фарби складає приблизно 1 літр на 15 м2 для пофарбованих поверхонь. Підрахуй, скільки потрібно витратити фарби на фарбування твоєї кімнати. Підказка. Для визначення площі стін необхідно виміряти висоту стіни І помножити на суму довжин усіх стін. Потім визначити площу вікон і дверей, після чого відняти це значення від загальної суми. Залишається тільки розділити отриманий результат витрати фарби на 1 м2 і дізнатися, скільки потрібно фарби. А площа стелі визначається множенням ширини на довжину.
Практична робота
Вивчення технології малярних робіт
Інструменти та матеріали: малярні інструменти, фарби, трафарет, олівець, ножиці.
Послідовність виконання роботи:
1. Розглянь наявні в навчальній майстерні інструменти для малярних робіт (шпателі, щітки, валики та ін.). Запиши в робочий зошит призначення кожного інструмента. Придумай і замалюй в робочому зошиті фарбами або фломастерами варіант внутрішньої обробки приміщення (майстерень, жилої кімнати, кухні, загорожі тощо).
3. Виготов трафарет у вигляді бордюру для нанесення якого-небудь малюнка на поверхню стіни. Перевір правильність виготовлення трафарету нанесенням за його допомогою малюнка на аою/ш робочого зошита.
4. Під керівництвом учителя візьми участь у ремонтних малярних роботах (за можливістю).
Скарбничка мудрості
«Умів почати - умій закінчити».
Правила безпечної праці при роботі з фарбою
• Фарби зберігають у спеціальному приміщенні подалі від опалювальних приладів. Лаки, фарби, розчинники, аерозолі належать до пожежонебезпечних речовин.
• При фарбуванні поверхонь провітрюють приміщення. Особливо токсичними є фарби і лаки з розчинниками. Летючі органічні розчинники можуть викликати дерматити, вражати дихальні шляхи, викликати гострі алергічні реакції.
• Для захисту організму використовують засоби індивідуального захисту.
• Забруднені фарбою ганчірки не залишають у приміщенні.
• Близько до ємності з фарбою не нахиляються.
• По закінченні роботи ретельно миють руки з милом.

Відповіді ГДЗ 7 клас з різних предметів
Підручники для 7 класу за новою програмою (2015)


Категория:
2015
| Просмотров: 752 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть