загрузка...
1. Мистецтво навколо нас - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » 1. Мистецтво навколо нас
18:25
1. Мистецтво навколо нас

Навіть на зорі свого розвитку людина намагалася осмислити навколишній світ, прагнула зрозуміти і образно передати отримані знання наступним поколінням.
У первісному суспільстві мистецтво було представлено первісними обрядами, музикою, танцями, всілякими прикрасами тіла, геогліфами — зображеннями на землі, наскальними малюнками і скульптурою.
Людство поступово рухалося вперед, разом з ним розвивалося і мистецтво. Безсмертні творіння великих художників досі заворожують своєю досконалістю і глибоким усвідомленням ролі людини у світі.
Предметом мистецтва є все, що представляє інтерес для людини в житті, природі, світобудові.
Формою відображення дійсності в мистецтві є художній образ. Він не повторює і не копіює дійсність, а відтворює її в умовній формі.
У кожного виду мистецтва своя умовність, свої особливості. Ми прийшли в театр, і за три години сценічного часу перед нами проходить кілька років або навіть все життя людини.
В образотворчому мистецтві все зображуване не може тривати ні годину, ні рік воно лиш передає якусь одну подію, один рух, один момент життя. Але в одній події або в образі однієї людини розкривається зміст багатьох подій або почуття багатьох людей. Живопис і графіка передають зображення на площині так, що ми відчуваємо обсяг, повітряне середовище, глибину, простір, рух.
Твори мистецтва зберігають і передають інформацію про історичні події. Людина навчилася створювати життєву позицію, власне розуміння світу. При цьому, враховуючи досвід попередніх поколінь, досвід інших культур і своїх сучасників. Мистецтво відбиває дійсність через думки і почуття художника. Мистецтво робить світ людей більш прекрасним, живим і яскравим.
Мистецтво оточує нас усюди: на роботі і на відпочинку, удома і на вулиці. Користуючись ними, ми не замислюємось, що це художні твори. Споруди зроблені будівельниками за проектами архітекторів. Архітектори спланували вулиці, майдани, парки з фонтанами, алеями, ігровими майданчика ми. Вулиці ландшафтні дизайнери прикрасили деревами і клумбами. З'явились яскраві вітрини, рекламні банери, кіоски, зупинки для транспорту.
У кожному домі є предмети домашнього ужитку. Меблі, посуд, килими, портьєри на вікнах, одяг та іграшки — все це теж може бути творами мистецтва. Рекламні плакати й відеоролики, місцеві та спортивні свята, виставки й святкова ілюмінація — усе це зроблено за участю худох<ника. Транспорт, побутова техніка є творами технічного мистецтва. Отже, праця художника допомагає зробити не лише корисними, а й красивими усі речі, що оточують людину в повсякденному житті.
Види мистецтва
Кожен вид мистецтва відображає різні сторони людського життя, зібрані разом, ці складові мистецтва дають всеосяжну художню картину світу.
Залежно від матеріальних засобів, за допомогою яких будуються художні твори, об'єктивно виникають три групи видів мистецтв:
1) просторові, чи пластичні (живопис, скульптура, графіка, художня фотографія, архітектура, декоративно-прикладне мистецтво і дизайн), тобто такі, які розгортають свої образи в просторі;
2) часові (словесні і музичні), такі, де образи будуються в часі, а не в реальному просторі;
3) просторово-часові (танець; акторське мистецтво і всі, що базуються на ньому; синтетичне - театр, кіномистецтво, телемистецтво, естрадно-циркове і тощо.), такі, образи яких володіють одночасно протяжністю і тривалістю, тілесністю і динамізмом.
Практична робота
Ми живемо в мальовничій Україні. Найкрасивішим для будь-якої людини є рідне місце, де проходять дитинство і юність. Уважно роздивися навколо себе. Обери найбільш цікавий та улюблений куточок рідного міста, села і намалюй його.
Поміркуй та визнач найхарактерніші особливості обраного. Чому твій вибір такий? Що особливого ти побачив? Якими спогадами, враженнями, емоціями хотів би поділитися.
Зверни увагу на композиційне розміщення зображення, наміть його величину в межах формату.
Передай у роботі своє особисте бачення предметів мистецтва у твому оточені.
У творчу годину
Виконай сюжетну композицію, в який передай самі цікаві свої спогади про літні канікули. Що на твою думку було най цікавим, незвичним. Які трапилось події значущії для тебе під час відпочинку.
Тематичний перегляд
Майстер клас відомого художника и заслуженого вчителя України Фесенко Леоніда Вітальовича.
Поради від майстра:
• не приступайте до виконання роботи якщо Ви не визначились з сюжетом майбутньої роботи, і не в змозі його уявити;
• начерк майбутньої роботи виконуйте і дуже обережно, щоб не пошкодити поверхню паперу; 
• поролоном треба працювати таким чином, щоб не затирати папір;
• працюйте швидко, щоб поверхня паперу була зволоженою. Намагайтесь використовувати для виконання роботи обмеже-ний набір кольорів, які будуть переважати у Вашому майбутньому творі (сині, зелені, жовті, червоні тощо);
• туман передається над річкою, в місцях, де багато вологи - на задньому плані, де закінчується зображення поверхні землі і поступово переходить в нечіткі силуєте лісу.
Послідовність виконання роботи:
• Виконання начерку майбутньої роботи графічними матеріалами.
• Зволожується аркуш паперу поролоновою гумкою.
• Наносяться фарби на ту частину аркуша паперу, яка відведена для зображення неба.
• Після того — на задній план (ліс, поле, архітектурні будівлі розташовані близько умовної лінії горизонту).
• Потім на поверхню землі (задній, середній та передній плани).
• Деталізація об'єктів на середньому та передньому планах проводиться після того, як аркуш паперу трішечки підсох, і фарби, що наносяться, не розтікаються по ньому.

Підручники 7 клас основи здоров'я, інформатика, музичне мистецтво
Відповіді 7 клас алгебра, українська мова, біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 286 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть