загрузка...
1. Світ, який оточує людину - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 1. Світ, який оточує людину
15:05
1. Світ, який оточує людину

Для кожної людини дорога земля, на якій вона зросла, де пройшло її дитинство. Природа батьківщини живе в нашій душі все життя. Пейзажі України дуже різноманітні: гори Карпати і Чорне море, тихі озера й калинові гаї, безкраї лани пшениці та вишневі садки, квітучі поля льон)' й білі хати, ліси й поля.
Картини допомагають нам зрозуміти й побачити красу світ)', відкривають світ почуттів. Також вони створюють свій «художній простір» - відображення просторових співвідношень на площині. У живописі та графіці - це правильне співвідношення планів картини, побудова простору з урахуванням законів лінійної та повітряної перспективи. Згадайте, що всі предмети, які нас оточують, мають три виміри: висот)', ширину, глибину. Художник зображує їх на площині аркуша паперу, який має тільки висоту та ширину. Перспектива визначає основні закономірності передачі тривимірного простору на площині.
Пригадайте
• До якого жанру належать ці твори?
• Які ви знаєте види пейзажу?
• Які засоби використовували художники, щоб передати на полотні красу рідної природи?
Розгляньте матеріали таблиці. Пригадайте закони лілійної та повітряної перспективи, які ви вивчали в попередніх класах. Вони допоможуть вам передавати простір у малюнку.
Творче (практичне)завдання
Згадайте, що вражає васу природі України, рідного міста (села). Створіть пейзажну композицію.
Орієнтовні теми: «Літні спогади», «Світе тихий, краю милий, моя Україно!».
Матеріали: графітні та кольорові олівці, фломастери, фарби (на вибір).
Словник
Пейзаж, краєвид - 1. Жанр образотворчого мистецтва, присвячений зображенню природи, міст, архітектурних комплексів тощо. 2. Картина або малюнок із таким зображенням.
Перспектива - відтворення уявних змін величини, контурів об'ємних предметів при їх зображенні на площині.
W Запитання та завдання
1. Завершіть речення.
Високий горизонт у пейзажі дає художникові змогу показати .... Композиція з горизонтом на рівні очей передає .... Низький горизонт у композиції створює відчуття ....
2. Поясніть, як із віддаленням змінюється насиченість кольорів. Наведіть приклади.
Творча спадщина Т. Шевченка (1814-1861) - яскрава сторінка в історії української художньої культури.
Дивовижним спокоєм сповнені пейзажі художника. Неозора далина, пагорби, шляхи й річки, гори намічені легко й м'яко. Велич природи створює ілюзію, ніби час, у яком)' відбивається подих вічності, зупинився.
Тарас Шевченко приділяв велику увагу передачі стану атмосфери, її експресивному трактуванню. Добираючи складну гаму кольорів або відтінків одного кольору, він домагався відчуття спеки, холодних ночей і ранків у горах, чистого й прозорого чи вологого, запиленого повітря.
Тарас Шевченко був новатором у пейзажі, який завдяки його творчості остаточно виділився в самостійний жанр українського образотворчого мистецтва.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 309 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть