загрузка...
§ 1. Життя і безпека людини - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 1. Життя і безпека людини
12:51
§ 1. Життя і безпека людини

Безпека і небезпека
Серед давніх слов'янських богів особливе місце належало двом божествам: злому — на ім'я Пек і доброму — на ім'я Чур. Пек був покровителем стихійних лих, війн та інших негараздів. Від його імені походять слова «безпека» і «небезпека». «Безпека» означала ситуації, в які не втручався цей лихий бог (тобто ситуації без участі Пека). А ситуації, які не обходилися без втручання Пека називали «небезпека».
Згідно з повір'ям нещадний Пек боявся лише доброго хатнього бога Чура. Звідси пійшло прислів'я: «Чур тобі, Пек», яким люди відганяли від себе біду.
Отже, безпека — це ситуація, в якій немає загрози життю і здоров'ю людей. Це мир у країні, злагода в родині, душевний спокій. Коли ми в безпеці, то можемо спокійно працювати і відпочивати, насолоджуватися зустрічами з друзями, подорожами і пригодами.
Але інколи трапляються небезпечні події, які викликають тривогу і страх. Небезпека — це ситуація, в якій існує загроза для людини: її життя, здоров'я, майна чи гідності.
По черзі  продовжіть фразу:  «Я почуваюся в безпеці, коли...».
Безпека — це відсутність загрози для життя і здоров 'я людей.
Ще в давнину люди навчали дітей уникати небезпек природного середовища: як стерегтися диких звірів, рятуватися від морозів, ураганів та лісових пожеж.
Згодом виникли нові небезпеки, пов'язані з діяльністю самих людей. У наш час значно простіше отруїтися ліками чи потрапити у дорожньо-транспортну пригоду, ніж постраждати від дикого звіра. Тому сучасних дітей навчають не лише безпеки життя (умінню уникати небезпек навколишнього середовища), а й безпеки життєдіяльності — самим не створювати небезпечних ситуацій.
Назвіть 10 прикладів небезпечних стуацій і запишіть їх на допщі (мал. 1).
Поставте літеру «П» поруч із небезпеками, створеними природою, і літеру "Л" поруч з небезпеками, створеними самими людьми.
Безпека життєдіяльності — це уміння жити так, щоб не створювати небезпек.
Як діяти у небезпечній ситуації
Страх — перше почуття, що виникає у небезпечній ситуації. Якщо страх дуже сильний, він може перерости в паніку, яка заважає приймати правильні рішення. Тому-, потрапивши у небезпеку, треба постаратися заспокоїтися, пригадати все, що ти знаєш і вмієш, і боротися до кінця.
Прочитайте казку про двох жабок. Поміркуйте, яка жабка правильно поводилась у небезпечній ситуації. Який висновок можна з цього зробити?
Казка про двох жабок
Якось дві жабки впали уторщик зі сметаною і почали тонути. Тонути їм, звісно, не хотілося, і вони стали щосили борсатися. Та у цього глиняного горщика були дуже високі та слизькі стінки, і жабкам ніяк не вдавалося вибратися з нього.
Тоді одна з жабок вирішила: «Мені звідси не вибратися. Тож краще не страждати, а відразу втонути». Перестала вона борсатися - і потонула.
А друга думає: «Ні, я просто так не здамся! Буду старатися, з останніх сил. А там — буде, що буде!».
І почала боротися хоробра жабка зі своєю жаб'ячою смертю. Здавалося, що вона от-от захлинеться і втратить свідомість. Та раптом відчула жабка під ногами щось тверде. Це була грудочка масла, яку вона збила, поки борсалась у сметані. Відштовхнулась жабка від І  тієї грудочки і вистрибнула з горщика.
Потрапивши у небезпеку, треба завжди боротися за своє життя.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Об'єднайтесь у 3 групи і ознайомтесь із наведеними ситуаціями.
Трупа 1. Марійка прокинулася вночі і відчула запах диму.
Група 2. Андрійко був удома сам, коли хтось подзвонив у двері. Хлопчик подивився у вічко і побачив незнайомого чоловіка.
Група 3. Назар дивився з бабусею телевізор, коли раптом їй стало зле: у неї перехопило дихання, і вона схопилася за серце.
Спрогнозуйте, що може статися далі.
Обговоріть різні  варіанти  поведінки дітей та наслідки кожного з цих варіантів.
Проаналізуйте,  який із запропонованих вами варіантів для кожної ситуації є найкращим.

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 447 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть