загрузка...
20. Графічний дизайн. Шрифт - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 20. Графічний дизайн. Шрифт
15:46
20. Графічний дизайн. Шрифт

Упродовж дня ми постійно стикаємося з поліграфічною продукцією. Це книжки, газети й журнали, різноманітні календарі, пакети з рекламою, поштові марки, гроші. Навіть на футболці чи бейсболці можна побачити текст. Л ще є афіші, вивіски, реклама на транспорті. Усе це форми графічного дизайну, основою якого є організація текст)', літер, символів і зображення з метою створення візуального образу або повідомлення.
Прагнення людей передати набутий досвід і знання нащадкам дало поштовх для розвитку писемності. Завдяки писемності стало можливим передавати інформацію на відстані й закріплювати її в часі.
У сиву давнину інформацію передавали нащадкам за допомогою малюнків. Картинне, або рисункове, письмо у вигляді наскельних малюнків, називають піктографічним письмом. На зміну йому прийшло ідеографічне письмо. Поняття передавалися або символічними знаками (сонце, місяць), або графічними зображеннями (птах, звір). Натомість сучасне письмо - це буквено-звукове письмо, у якому знаки означають окремі звуки. За допомогою графічних знаків можна передавати людську мову.
Основа сучасного графічного дизайн)' - шрифт. Шрифт - це літери, об'єднані одним стилем графічного накреслення. Кожна літера складається із структурних елементів - штрихів (основних і додаткових).
Основні штрихи визначають основу букв (прямі й криві, вертикальні й похилі, тонкі й товсті). Додаткові штрихи з'єднують основні й утворюють разом із ними конструктивну форму літери.
Під рукою художника-дизайнера літери набувають форми й пропорцій, властивих тільки цьому шрифту.
• Порівняйте написання літер у шрифтах, зображених на малюнках.
Ми сприймаємо не лише зміст слова, а й характер його написання. Шрифт, яким написане слово, створює певний настрій. Він може додати впевненості або урочистості, налаштувати ліричний лад, передати дух старовини. Літери й слова психологічно впливають на глядача, викликають у нього різні асоціації.
Для того щоб графічно виокремити елементи шрифтової композиції, використовують такі прийоми:
• відтіняють літери;
• використовують закруглені або прямі засічки;
• обводять літери по контуру;
• використовують «порожні» літери;
• пишуть літери тільки за допомогою об'ємної тіні.
Творче завдання
На ескізі парфумерного виробу виконайте напис фірмового найменування, використовуючи своє ім'я.
Орієнтовні теми: парфуми для матусі, юнака або дівчини. Матеріали: графітний олівець, гуашеві чи акварельні фарби (на вибір).
Словник
Шрифт - сукупність літер, цифр і знаків, які слугують технічним засобом відтворення мови.
Графічний дизайн - промислова графіка (етикетки, упаковка, листівки), різноманітні оформлювальні та шрифтові роботи, розроблення графічного стилю, графічна реклама продукції тощо.
Запитання та завдання
1. Визначте графічні особливості 3-4 шрифтів із книг, журналів, рекламних оголошень тощо.
2. Яка послідовність створення шрифтової композиції?
Мистецька подорож 
Каліграма
Каліграма - напис у формі малюнка, ідеограма. Це давній спосіб злиття шрифту із зображенням, відроджений у XX ст. Ідеограми створювались античними авторами ще в IV ст. до нашої ери. Слово «каліграма» вигадав французький поет Гійом Лполлінер (1880-1918), який частину своїх творів записував у вигляді малюнків, складених із слів і віршів на певну тем)'. Каліграма походить від двох грецьких слів: «каліграфія» (гарний почерк) та ідеограма (образ + графічне зображення). Новаторство Г. Лполлінера полягало в тому, що він пристосував цю давню віршову форм)' для вираження настроїв своєї епохи. Форма каліграм містила не тільки ідейну, а ще й естетичну інформацію.
Сучасні кал іграми - це графічні загадки, які сприяють розвиткові образного мислення, тренують спостережливість і вміння концентруватися.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика

 


Категория:
2015
| Просмотров: 582 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть