загрузка...
§ 20. Наодинці вдома - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 20. Наодинці вдома
13:42
§ 20. Наодинці вдома

Безпека вдома
Іноді дорослі затримуються на роботі чи ненадовго йдуть у справах. На цей час ти стаєш господарем своєї оселі, маєш береги і захищати її.
По черзі скажіть, що вам радять батьки, залишаючи самих удома.
Розгляньте мал. 24 і скажіть, як треба діяти у кожній ситуації.
Небезпека від вогню
Землетруси, тайфуни, урагани, цунамі... Про ці та інші стихійні лиха ми чуємо так часто, що вони здаються найбільшою небезпекою для людей. Однак не менш небезпечними є пожежі. Наприклад, у 2014 році в Україні щодня виникало 150 пожеж, в яких гинуло 12 і травмувалося 7 людей.
Пожежа в домі може виникнути несподівано і швидко поширитися, знищуючи все на своєму шлях)'. Поки вогонь не розгорівся, його легко загасити водою або перекривши йому «дихання» — доступ повітря. Для цього треба накинути на вогонь ковдру, затоптати ногами або засипати землею з вазона.
Дуже важливо не переоцінити свої сили: якщо довго боротися з пожежею, можна отруїтися газами. Особливо небезпечні гази утворюються під час горіння синтетичних матеріалів, якими часто оздоблюють оселі. Тому правило гасіння невеликої пожежі таке: накрий вогонь цупкою тканиною і негайно виходь з дому, а потім викликай пожежників.
Станьте гуртом і спробуйте імітувати вогнище. Коли учитель називає горючий матеріал, підстрибніть, а коли негорючий — присядьте.
Вода І електрика не сумісні, тому не можна гасити електроприлади водою.
Як вийти із зони пожежі
Якщо ти живеш на першому поверсі, треба швидко вибігти у двері чи вистрибнути у вікно. Це не завжди легко зробити. Вогонь може «відрізати» тебе від виходу або кімната заповниться димом, і буде складно зорієнтуватися, куди рухатися. Дим набагато небезпечніший, ніж здається. Достатньо вдихнути його кілька разів, щоб настало різке погіршення зору і навіть запаморочення. Аби цього не сталося, треба опуститися навколішки (дим піднімається вгору) і захистити органи дихання тканиною, краще вологою.
Уявіть, що ви прокинулися вночі й відчули запах диму. Розгляньте малюнки і складіть правила евакуації під час пожежі.
Пожежа в сусідній квартирі, будинку
А що робити, коли пожежа виникла в сусідній квартирі чи в будинку поруч? У таких випадках негайно зателефонуй 101 і скажи, що ти бачиш.
Пригадайте, як треба повідомляти про пожежу. Об'єднайтесь у пари і потренуйтеся викликати пожежників. Не забудьте чітко назвати своє ім'я та адресу свою і місця пожежі.
Після виклику пожежників вимкни у своїй оселі газ та електрику і біжи надвір. Якщо там холодно, не забудь узяти теплі речі. Дорогою дзвони в усі квартири і кричи: «Рятуйтесь! Пожежа!».
Покидаючи багатоповерховий будинок, йди сходами. Користуватися ліфтом під час пожежі категорично заборонено. Побачивши у коридорі задимлення чи вогонь — залишайся у своїй квартирі. Щоб уберегтися від диму, заткни мокрими ганчірками усі щілини навколо вхідних дверей і зачинись у кімнаті, де є балкон або вікно, що виходить на людну вулицю.
Постарайся привернути до себе увагу перехожих з балкона чи вікна: кричи, махай ганчіркою, грюкай по підвіконню, водостічних трубах.
Але пам'ятай, що стрибати з висоти вище третього поверху дуже небезпечно, тому зачекай прибуття рятувальників.
Користуватися ліфтом під час пожежі категорично заборонено.

Нові підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 321 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть