загрузка...
§ 21. Безпека школяра - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 21. Безпека школяра
13:44
§ 21. Безпека школяра

Багатолюдні місця
Ти вже знаєш, як захищати свій дім. Також важливо навчитися дбати про свою безпеку у багатолюдних громадських місцях.
По черзі розкажіть про свій досвід перебування на заходах із великою кількістю людей. З якими проблемами ви стикалися?
Час пік у метро, розпродаж у магазині, потік людей на вокзалі, на виході з кінотеатру, стадіону чи концертної зали — тут усюди може виникнути тиснява. Навіть якщо ти живеш у селі чи невеликому містечку, то можеш потрапити у тисняву в школі, громадському транспорті, на ринку або під час поїздок до обласного центру.
Які багатолюдні місця є найбільш небезпечними у вашому населеному пункті, мікрорайоні?
Де може утворитися тиснява у школі? Як треба поводитись у дверях, на сходах, в їдальні?
Намагайся уникати тисняви у школі та інших громадських місцях.
Небезпека натовпу
Натовп — це скупчення великої кількості людей, в якому людина не може вільно рухатися. Найбільш небезпечною у натовпі є паніка. Це стан, у якому люди намагаються будь-що врятувати своє життя, і через це натовп стає некерованим.
Як же вціліти у натовпі? Найкраще уникати місць великого скупчення людей. Наприклад, не приєднуватися до демонстрацій, зачекати з виходом із кінотеатру (поки більшість людей вийде з приміщення).
Та коли ти все ж таки потрапив у людський потік, дозволь цьому потоку «нести» тебе. Не тримай руки в кишенях, а зігни їх і розведи лікті, щоб захистити грудну клітку від стискання. Уникай твердих перешкод і намагайся втриматися на ногах, адже піднятися на ноги у натовпі практично неможливо.
В усіх громадських будівлях на видноті висять плани евакуації, згідно з якими люди можуть покинути приміщення в разі небезпеки. Тому, опинившись у громадському приміщені, зверни увагу на план евакуації і в разі небезпеки постарайся скористатися одним із запасних виходів, щоб уникнути тисняви біля основного.
Ознайомтеся із планом евакуації у вашій школі. Разом з учителем відпрацюйте вихід із класу в разі виникнення небезпечної ситуації.
Об'єднайтесь у три групи. Розподіліть між собою громадські приміщення, які є у вашому населеному пункті (мікрорайоні).
Відвідайте ці приміщення і знайдіть там план евакуації. Сфотографуйте або перемалюйте його, зробіть копії для однокласників.
Як одягнутись у багатолюдне місце
Збираючись у багатолюдне місце, слід вдягнути зручне взуття, заправити шнурки у черевики, застебнути всі блискавки та ґудзики на одязі. А от дорогі речі краще залишити вдома, адже грабіжники почуваються у натовпі, як риба у воді.
Деякі речі можуть бути дуже небезпечними, наприклад: взуття на високих підборах, довга спідниця, шарф, парасолька, рюкзак, сумка на довгій ручці. Як ви думаєте, чому?
Розгляньте малюнок 25 і поміркуйте, хто з дітей правильно вдягнувся для походу в кінотеатр. Поясніть свою думку.
Небезпека тероризму
Тероризм (у перекладі з латини — «жах») тепер став реальною загрозою і для України. Багатолюдні місця — завжди мішень террористів, адже теракти з великою кількістю постраждалих потрапляють у стрічки новин по всьому світу.
Звісно, террориста не хочуть загинути разом зі своїми жертвами. Тому залишають вибухові пристрої у багатолюдних місцях, маскують їх у сумках, валізах, пакунках, навіть іграшках чи гаманцях. Терористи підривають ці пристрої дистанційно або вставляють у вибухівку годинниковий механізм. Вчасно виявивши такий «подарунок», можна запобігти жертвам.
Помітивши у багатолюдному місці підозрілий предмет, скажи про це міліціонеру або людині у формі, яка там працює (мал. 26), а потім йди якнайдалі від цього місця.
Інколи хлопці люблять підбивати ногами баночки, пачки від сигарет та інші предмети, що лежать на землі. Від такого «футболу» краще відмовитися, адже якщо в цих предметах вибухівка, удар по ній може спричинити потужний вибух.
Якщо ти став свідком операції зі знешкодження вибухівки або злочинців, відійди від цього місця на безпечну відстань. У разі вибуху чи стрілянини, падай на землю, відповзай за прикриття (тумбу, торгову палатку) і закрий голову руками.
Пильність громадян допомагає запобігти терактам.

підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас 


Категория:
2015
| Просмотров: 327 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть