загрузка...
§ 22. Безпечна прогулянка - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 22. Безпечна прогулянка
13:45
§ 22. Безпечна прогулянка

Свобода і відповідальність
Ти дорослішаєш і, отже, отримуєш більше свободи. Звісно, усе залежить від стану безпеки у вашому населеному пункті. Тобі, можливо, вже дозволяють гуляти надворі без супроводу дорослих, самостійно ходити до школи, відвідувати гуртки чи спортивні секції. Проте більша свобода передбачає більшу відповідальність та вміння діяти у нестандартних ситуаціях.
Які небезпечні для ігор місця є у вашому населеному пункті (мікрорайоні)?
По черзі розкажіть, що вам дозволяють робити самому надворі, а що — забороняють. Як ви думаєте, чому?
Прочитайте наведені нижче поради.
Поміркуйте, які з них вам виконувати легко, а які — складно. Поясніть, чому.
Щоб не сталося біди
Перед тим, як іти з дому, скажи дорослим, де і з ким ти гулятимеш. Повідом їх, якщо твої плани змінилися.
Завжди гуляй з друзями. Так веселіше і безпечніше. Не затримуйся надворі після того, як стемніло. Ходи безпечними маршрутами,  уникай пустирів, глухих   провулків,   будівельних   майданчиків  та місць, де розпивають алкогольні напої.
Як розпізнати зловмисника
Добре було 6, якби злочинця впізнавали за зовнішністю чи одягом, як Бабу Ягу в казці. Та в реальному житті людина з поганими намірами може мати звичайну зовнішність і бути приємною у спілкуванні. Саме тому треба завжди бути насторожі й оцінювати людей за вчинками, а не лише за одягом чи манерою спілкування.
Наприклад, людина без підступних намірів не пропонуватиме незнайомій дитині покататися в автомобілі чи зайти до неї додому. Не поспішай виконувати прохання незнайомців, скажімо, передати комусь пакунок. Пам'ятай, що дорослі мають звертатися по допомогу до дорослих, а не до дітей.
Особливо не довіряй незнайомцям, які хочуть тебе кудись забрати, посилаючись на твоїх батьків.
Якось до восьмирічного хлопчика підійшов незнайомий чоловік і запропонував піти з ним. Він сказав, що його послала мама хлопчика, бо з нею сталася біда. Хлопчик попросив чоловіка назвати ПАРОЛЬ. Доки спантеличений незнайомець отямився, малий утік.
Просто одного разу мама з сином домовилися, що навіть якщо вона колись і попросить незнайомця прийти за ним, то ця людина назве слово-пароль, відоме тільки їм. Можливо, це врятувало хлопчику життя.
Разом із батьками придумайте таке слово-пароль і тримайте його в таємниці від усіх.
Людина з поганими намірами може мати звичайну зовнішність І бути приємною у спілкуванні.
Правила спілкування з незнайомцями
Звісно, ти можеш вільно спілкуватися з двірником, поштарем, сусідами чи батьками своїх друзів. А от у спілкуванні з незнайомцями завжди треба бути обачним. Ось кілька правил, які допоможуть тобі уникнути неприємностей.
1.  Не заходь у ліфт із незнайомцями. Якщо тебе запрошують або вмовляють, скажи, що чекаєш маму, яка йде за слідом.
2.  Якщо біля тебе загальмувала машина, відійди від неї і не звертай увагу на пропозиції підійти ближче.
3.  Щойно відчуєш незручність у спілкуванні, відійди від незнайомця. При його спробі наблизитися до тебе, тікай.
4.  Якщо тебе все ж схопили і тягнуть за собою, виривайся, кусайся, бийся і щосили кричи: «Допоможіть! Мене хочуть викрасти! Я його не знаю!»
5.  Розказуй дорослим про всі небезпечні або підозрілі ситуації з незнайомцями.
Обговоріть, як краще діяти у таких ситуаціях.
Ситуація 1. Біля тебе зупинився автомобіль, і незнайомий чоловік запитав дорогу, а потім сказав: «Я нічого не зрозумів. Може, сядеш до мене в машин}' і покажеш, як доїхати?»
Ситуація 2. До тебе підійшла незнайома жінка і повідомила, що твоїм рідним загрожує небезпека, а ти можеш врятувати їх, принісши з дому гроші.
Ситуація 3. Гарно вдягнений чоловік підійшов до тебе і сказав, що ти ідеально підходиш на роль у рекламі, яку він знімає, і запропонував тобі піти з ним на проби.
Пограйте в гру: «Панночка і хуліган». Для цього об'єднайтесь у дві команди. Перша команда придумує початок історії про вашого ровесника, який потрапив у небезпечну ситуацію. Друга команда має продовжити її так, щоб стало зрозуміло: з будь-якої ситуації є вихід (приклад на малюнку).
Поміняйтесь ролями: друга команда придумує ситуацію, а перша — шукає з неї вихід.

підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас 


Категория:
2015
| Просмотров: 383 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть