загрузка...
§ 23. Безпека дорожнього руху - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 23. Безпека дорожнього руху
13:47
§ 23. Безпека дорожнього руху

Твої помічники на дорозі
Чи доводилося тобі спостерігати, як переходять дорогу тварини? Вони нервують, сахаються автомобілів і через це часто гинуть під колесами. Тварини покладаються на свої природні інстинкти, які погано допомагають на дорозі.
На відміну від тварин, люди можуть безпечно переходити дорогу, дотримуючись Правил дорожнього руху. Адже ці правила було створено на основі аналізу багатьох тисяч дорожньо-транспортних пригод.
Отже, Правила дорожнього руху — це твій перший помічник на дорозі. Другим помічником є уважність і зосередженість на дорожній ситуації, а третім — упевненість у собі.
Об'єднайтесь у 3групи («Сашко», «Оксанка», «Юрко»).
Прочитайте  на наступній сторінці  відповідну історію. Обговоріть:
•    Що заважало дітям дотримуватися Правил дорожного руху?
•    Які Правила дорожного руху вони порушили?
•    До яких наслідків це призвело?
•    Що ви можете їм порадити?
По черзі зачитайте свої ситуації та презентуйте результати обговорення в класі.
Правила дорожнього руху, уважність і впевненість у своїх силах — твої помічники на дорозі.
Дорожні історії
Це Сашко. Він вважав, що Правила дорожнього руху існують для слабаків і боягузів. А він, мовляв, спритний, сміливий і прудкий. Перед кожним автомобілем промчить як вихор. Але після того, як через нього сталася аварія, Сашко змінив свою думку. Лікарі сказали, що йому пошастило, бо вібувся лише зламаною ногою. Та відтепер він уже не зможе бігати так швидко, як раніше, а можливо, й кульгатиме все життя.
Це Оксанка. Щоразу, коли доводиться переходити вулицю, вона страшенно нервує. Тому частенько, ступивши кілька кроків на дорогу, повертає назад. Якось дівчина завагалась уже посеред дороги і раптово кинулась назад до тротуару. Водій, щоб уникнути наїзду, різко загальмував і звернув убік. Автомобіль перекинувся. Оксанка не постраждала, а водій потрапив до лікарні.
А ось і Юрко — маленький геній, як його називають у школі. Він увесь час про щось думає і через це частенько потрапляє в халепу: то черевики різні взує, то ложку до рота не донесе. Якость, глибоко замислившись, він переходив на зупинці трамвайні колії позаду трамвая і не помітив трамвая, що рухався назустріч. Тільки диво врятувало хлопчика: чоловік, який був поруч, витяг його майже з-під коліс.
Правила для пішоходів, пасажирів і велосипедистів
Об'єднайтесь у три групи і пригадайте деякі Правила дорожнього руху, які ви вивчали у молодших класах. Розкажіть про це у класі.
Група 1: правила для пішоходів (як треба рухатися по тротуару, уздовж шосе, які є пішохідні переходи, як їх позначають, як переходити дорогу на регульованому і нере-гульованому перехресті, в умовах обмеженої оглядовості).
Група 2: правила для пасажирів (якими знаками позначають зупинки громадського транспорт}', як треба чекати транспорт на зупинці, як заходити у транспорт, як готуватися до виходу з нього, ком)' треба поступатися місцем у громадському транспорті).
Група 3: правила для велосипедистів (де можна кататися на велосипеді до 14 років, як переїхати на інший бік дороги, як обладнати велосипед, яким має бути одяг велосипедиста).
Сигнали світлофора, регулювальника
У перекладі з грецької мови слово «світлофор» означає «той, що несе світло».
5 серпня 1914 року в місті Клівленд (США) інженер Джеймс Хоудж створив прилад, схожий на сучасний транспортний світлофор, тільки замість трьох сигналів у нього було два. На честь цієї події 5 серпня проголошено міжнародним днем світлофора. Третє, жовте «око», до світлофора додали у 1920 році.
Якщо світлофор вийшов з ладу, дорожнім рухом починає керувати регулювальник. В руках він тримає жезл, яким подає команди. Буває й так, що на перехресті одночасно працюють світлофор і регулювальник. У цьому випадку головними є сигнали регулювальника, і треба діяти відповідно до них.
Розгляньте мал. 27. Поміркуйте, що означають зображені на ньому сигнали регулювальника.
Потренуйтеся   розпізнавати   сигнали   регулювальника. Для цього:
*    Об'єднайтесь у 2 групи: «водії» (показують, що вони тримають кермо) і «пішоходи». Станьте у віповідному положенні на умовному перехресті.
*    Оберіть ведучого — «регулювальника». Відпрацюйте рухи за його командами (автомобілі рухаються тільки прямо).
*    Той, хто перший схибить, стає на місце «регулювальника».
Якщо одночасно працюють світлофор і регулювальник, усі повинні виконувати команди регулювальника.

підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас 


Категория:
2015
| Просмотров: 334 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть