загрузка...
24. Дизайн одягу - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 24. Дизайн одягу
15:56
24. Дизайн одягу

Сучасне мистецтво дизайн)' одягу - самостійна галузь дизайну. Панування тих чи інших смаків у певний час називають модою. Мода диктує кольорові сполучення, пропорція) форм, лінії в одязі. Спостереження за модою допомагає виробити власний стиль.
Одяг пройшов довгий шлях розвитку - від накинутої на плечі шкури та настегнової пов'язки до сучасних, складних за кроєм, багатошарових комплектів. Змінювалися історичні епохи, змінювалася мода. Постійна мінливість - це і є зміст моди. Існують два основні композиційні принципи конструкції костюма:
• гармонія - усі форми й деталі одягу відповідають пропорціям фігури;
• контраст - форми костюма свідомо чи випадково суперечать пластиці й будові фігури. Принципи гармонії та контрасту легко простежити на прикладі зміни силуету жіночого вбрання (див. мал. на с 102).
Загальний вигляд костюма залежить не тільки від силуету, а й від фактури матеріалу, деталей (розмір і форма коміру, кишень, рукавів тощо), оздоблення. Завдяки вмілому використанню кольору й малюнка тканини, особливостей крою й оздоблення можна створити певні зорові ілюзії. Наприклад, горизонтальні смужки та шви роблять фігуру нижчою й повнішою, вертикальні - вищою та стрункішою, картата тканина збільшує об'єм фігури. У одноколірному костюмі людина виглядає вищою, якщо ж у ньому чергуються світлі й темні кольорові плями, фігура видається нижчою.
• Зверніть увагу на виразність форм, мінливість ліній, які окреслюють силует.
Створення костюма починається з ескізу - стилізованого, узагальненого малюнка. Художник прагне в ескізі передати пластику фігури, визначити форми й пропорції костюма, його деталей. Він також візуально виявляє фактуру матеріалу за допомогою різних графічних прийомів і технік. Ескіз може бути:
• чорно-білий або кольоровий;
• дво- й тритоновий;
• лінійний, плямовий або лінійно-плямовий.
Творче завдання
Виконайте ескіз костюма для власного гардеробу.
Орієнтовні теми: спортивний одяг, святкова сукня, шкільна форма. 
Матеріали: графічні матеріали на вибір.
Словник
Зорові ілюзії - створення візуального ефекту зміни розміру, форми, кольору, пропорцій предмета за певних умов сприйняття.
Мода - смаки щодо одягу та предметів щоденного вжитку, які пакують у суспільстві в певний час.
Силует у моді - узагальнене зображення форми костюма.
Запитання та завдання
1. Як ви розумієте поняття зорові ілюзії в костюмі?
2. Як ви вважаєте, стежити за модою - це добре чи погано?
Мистецька подорож
Неперевершена Коко Шанель
З ім'ям Коко Шанель (1883-1971) пов'язана мода всього XX ст. Вона створила власний унікальний стиль. Головна її ідея: одяг повинен дарувати жінкам незалежність і можливість утішатися життям.
її колекції включали прості спідниці й пуловери, сукні прямого крою та спортивні комплекти із твіду чи джерсі. Вона першою включила в колекції жіночого одягу чоловічі штани.
Свій смак і талант Коко Шанель розвивала, розглядаючи старовинні портрети. її надихав блиск прикрас на темному одязі. У 1926 р. легендарна дизайнерка змінила історію моди, створивши маленьку чорну сукню з муслін)'. Сукня була до середини коліна, без додаткового декору, із напівкруглим вирізом і довгими вузькими рукавами. Маючи одну маленьку чорну сукню, можна було створювати нові образи за допомогою різних аксесуарів.
Ми говоримо «костюм Шанель», «сукні Шанель», «пальто Шанель». Це моделі, яким властиві певні риси: прямий силует, певна довжина, яскрава або картата тканина. Традиційне оздоблення - декоративна мережка або шнур по краю деталей, металеві ґудзики. І при цьому - нічого зайвого.
«Коко Шанель» донині один із найвідоміших і найдорожчих дизайнерських бренді в. «Мода минає, стиль залишається». Це висловлювання стало легендарним, як і сама Коко Шанель. її стиль зробив величезний внесок у жіночу моду. Цей стиль вічний і цілком справедливо вважається класичним.

Підручник за новою програмою 7 клас з гсвітової літератури, української мови, хімії
Відповіді ГДЗ 7 клас іалгебра, геометрія, фізика


Категория:
2015
| Просмотров: 313 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть