загрузка...
§ 24. Рух на перехресті, майдані - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 24. Рух на перехресті, майдані
13:51
§ 24. Рух на перехресті, майдані

Форми перехресть
Дорога є всюди: у містах, містечках, селах, між населеними пунктами. На місці з'єднання або перетину доріг утворюються перехрестя. Якщо дивитися на перехрестя згори, деякі з них нагадують хрестик, тризуб, інші — літери «Т», «У», «X», ще інші мають змішану або складну конфігурацію (мал. 28).
Де у вашому мікрорайоні (селі, селищі) є перехрестя?
Якої вони конфігурації (форми)?
Види перехресть
Перехрестя поділяють на нерегульовані, регульовані (зі світлофором чи регулювальником) та складні (коли на деяких елементах перехрестя є світлофори, а на інших — немає).
Якого виду перехрестя є у вашому населеному пункті або мікрорайоні?
Як переходити дорогу на перехресті
Перехрестя — небезпечна ділянка дороги, адже тут перетинаються декілька доріг, і автомобілі їдуть з різних боків. Ти маєш знати основні правила переходу дороги на перехресті.
1.  Безумовну перевагу на дорозі мають автомобілі спеціального призначення: карети швидкої допомоги, пожежні, міліцейські автомобілі чи аварійні служби, які їдуть з увімкненою сиреною. їм дозволено проїжджати перехрестя навіть на червоне світло. Якщо ти побачив такий автомобіль, не виходь на дорогу, пропусти його.
2.  Ніколи не переходь перехрестя навскоси, хоч як би ти поспішав.
3.  Якщо на перехресті є пішохідний перехід, йди тільки по ньому. Автомобілі мають пропустити тебе, але перш ніж ступити на дорогу, маєш упевнитися, що вони зупинилися.
4.  Якщо пішохідного переходу немає, переходити дорогу можна лише тоді, коли всі автомобілі проїхали.
5.  На регульованому перехресті слід поводитися згідно з сигналами світлофора чи регулювальника.
Перехрестя — небезпечна ділянка дороги!
Обережно: ремонт дороги!
Ремонт дороги створює додаткові незручності для водіїв і пішоходів. Тут спостерігається більша скупченість автомобілів, можуть утворюватись транспортні затори.
Ремонтні роботи проводять з використанням спеціальної техніки: катків, бульдозерів. Ці автомобілі великі за розмірами і можуть обмежувати оглядовість на дорозі. Ями і траншеї в місцях ремонту дороги створюють додаткові небезпеки. Тому ділянки ремонту дороги позначають попереджувальними знаками та Дорожні роботи     огорожею (мал. 29).
Під час ремонту тротуарів пішоходам доводиться обходити цю ділянку проїздною частиною. Перед тим, як вийти на дорогу, упевнись, що позаду тебе немає автомобілів.
Ремонт дороги створює додаткові незручності для транспорту і пішоходів.
Рух майданами
Майдан — це велика площа, одна частина якої призначена для водіїв (проїзна частина, автомобільні стоянки), інша — для пішоходів. У пішохідній зоні майдану влаштовують клумби, фонтани, торгівельні точки або інші споруди, призначені для відпочинку.
Якщо на шляху до майдану треба перейти дорогу, користуйся пішохідними переходами. Хоч на самих майданах автомобілі не їздять, розслаблятися не варто, адже тут може утворитися тиснява, особливо на свята.
Розгляньте мал.30 та підкажіть Надійні безпечний шлях, щоб купити морозиво і сісти в автобус на протилежному боці площі.
Намалюй план майдану, який є у вашому населеному пункті. Познач пішохідну зону, дороги, пішохідні переходи.

підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас 


Категория:
2015
| Просмотров: 402 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть