загрузка...
§ 25. Природні зони Тасманії - 19 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 19 » § 25. Природні зони Тасманії
19:53
§ 25. Природні зони Тасманії

1. Які тварини є характерними для саван та рідколісся Африки? 
2. В яких кліматичних поясах розташована Австралія?
Помірній кліматичний пояс острова Тасманія. Помірного
кліматичного поясу безпосередньо на материку немає. Але він займає більшу частину острова Тасманія. На плато і в горах температура зимових місяців тут нижча 0° С. Основними типами
ґрунтів на острові у помірному поясі є бурі лісові. У горах переважають опідзолені і гірсько-лучні ґрунти.
У минулому майже вся Тасманія була вкрита непрохідними лісами. Нині в горах збереглися вологі гірські ліси з евкаліптів і хвойних дерев. Тут росте деревоподібна папороть у поєднанні з альпійською рослинністю (мал. 109).
Поглянь на малюнок 109. Чи схожий ліс острова Тасманія на вологі екваторіальні ліси Африки? Поясни свої міркування.
Тваринний світ субекваторіального кліматичного поясу схожий на тваринний світ інших частин Австралії. Але лише у Північній Австралії трапляється один з найбільших крокодилів планети - гребеневий. Його довжина досягає 6 метрів (мал. 110).
Інколи здобиччю крокодила може бути навіть акула.
На північно-східному узбережжі материка в густих лісах зустрічаються казуари. Ці схожі на страуса птахи, масою іноді понад 100 кг, досягають у висоту до 1,8 метра. Птах має на голові роговий шолом, який захищає казуара від шипів і колючок тамтешніх лісів.
Казуар не може літати, але швидко бігає. Цей птах досить агресивний і, потрапивши в небезпечну ситуацію, віддає перевагу нападу. Головна зброя казуара - сильні трипалі ноги з гострими кігтями, які здатні легко розпороти живіт мисливця лише одним ударом (мал. 111).
У саванах, напівпустелях і пустелях Австралії багато отруйних змій і павуків. З поміж них виділяється триметровий тайпан. У минулому укус цієї змії майже завжди закінчувався для людей смертю. Тайпан полює на пацюків, які живуть поряд із людиною. Тайпан намагається втекти від людини, але якщо відступати далі нікуди, сміливо кидається в атаку (мал. 112).
Ще одним небезпечним супутником людини в Австралії є австралійська сітчаста коричнева змія. Вона полює на дрібних гризунів, яких найбільше у фермерських господарствах. Цей двометровий плазун виробляє небагато отрути, але вона є однією з найсильніших у світі. В момент небезпеки змія піднімає голову над землею подібно до кобри і вигинає шию на зразок латинської літери S.
В Австралії водиться і найотрутніший у світі австралійський лійковий павук. Зуби самців здатні прокусити ніготь на нозі дитини. Павуки ховаються у тріщинах скель та фундаментів будинків.
Дуже яскравими є папуги тропічних широт. Більшість із них живиться плодами й насінням рослин. Деякі види своїм дзьобом можуть розколювати навіть міцні горіхи.
Тваринний світ різних кліматичних поясів і природних зон Австралії доволі схожий. Скрізь поширені сумчасті види: вомба-ти (мал. 113), кенгуру (мал. 114), сумчасті білки, кумедні, схожі на іграшкових, ведмеді-коала (мал. 115), страус ему (мал. 116).
Кенгуру, разом із страусом ему, зображені на державному гербі Австралійського Союзу. Сірий, або велетенський кенгуру, стрибає у довжину до 14 м, а у висоту на 3,2 м. Тварина може розвивати швидкість до 50 км на годину.
Під час повільного пересування кенгуру використовує не чотири, а п'ять точок опори. П'ятою слугує товстий м'ясистий хвіст. Свою силу самці демонструють під час поєдинків. Спостерігати їх - велике задоволення. Спираючись на хвости, забіяки обома ногами наносять сильні удари. В хід ідуть і верхні кінцівки. Тоді кенгуру нагадують боксерів-аматорів.
До переселення в Австралію європейців справжніх ссавців в країні не було. Нині лише на цьому материку зустрічаються дивні яйцекладні ссавці. Це качконіс (мал. 117) і єхидна (мал. 118). Вони відкладають яйця, як птахи, але своїх немовлят вигодовують як ссавці.
Підготуй повідомлення про одного з представників тваринного світу Австралії. Намалюй його та разом із однокласниками візьми участь у оформленні в кабінеті географії «Австралійського вернісажу».
Загальні риси тваринного світу Тасманії та Нової Зеландії.
Тваринний світ Тасманії такий самий, як і в Австралії. Щоправда, тут немає дикого собаки динго, але кажуть, що в лісових нетрях ховається тасманійський вовк.
Доля цієї тварини сумна й трагічна. Звинувативши тасманійського вовка в знищенні овець, люди почали безжалісно знищувати його. Останні сумчасті вовки вже зникли: один загинув від кулі у 1930 p., інший помер від старості у приватному зоопарку найбільшого міста Тасманії Хобарта. Але зрідка надходять повідомлення, що сумчастого вовка бачили в лісах острова. В Тасманії зберігся ще один хижак - сумчастий диявол (мал. 119).
Окрім того, на сусідніх з Австралією островах Нова Зеландія живе трохи більший за курку, цікавий птах ківі. Він не вміє літати через дуже маленькі крила та відсутність хвоста. У ківі поганий зір, але добрий слух і нюх. Ворогами ківі є, навіть, звичайні кішки та собаки. Пір'я ківі більше нагадує шерсть тварин і має специфічний грибний запах, за допомогою якого хижаки і знаходять цю пташку. Ківі влаштовує своє житло в норах, гніздах або під корінням дерев (мал. 120).
Безпосередньо на території Австралії помірного кліматичного поясу немає. Але на більшій частині острова Тасманія в умовах помірного клімату збереглися вологі гірські ліси з евкаліптів і хвойних дерев на бурих лісових ґрунтах.
Тваринний світ Австралії унікальний та неповторний через те, що він розвивався в умовах ізоляції від інших материків. Тут зустрічається багато ендеміків: коала, вомбат, кенгуру, казуар та інші, яких немає більше ніде в світі.
1. Чому в Австралії існує такий своєрідний тваринний світ?
2. Які унікальні тварини зустрічаються в Австралії?
3. Які птахи є в Австралії та на найближчих островах? Чим вони відрізняються від звичних нам птахів?
4. Що ви знаєте про отруйних змій і павуків Австралії?

Відповіді решебники 7 клас з геометрії, іноземної мови
Підручники зя новою програмою 2015 року 7 клас з образотворчого мистецтва, трудового навчання


Категория:
2015
| Просмотров: 409 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть