загрузка...
§ 26. Населення, його склад та розміщення - 19 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 19 » § 26. Населення, його склад та розміщення
19:56
§ 26. Населення, його склад та розміщення

1. Представники яких рас населяють Африку?
2. Скільки країн розташовано в Африці? Назви окремі з них.
Населення Австралії у 2013 році перевищило 23,5 млн. осіб. В основному, це нащадки переселенців з Великобританії (80%) і вихідці з багатьох країн Європи (у тому числі і з України) та Азії (китайці, індійці тощо). Корінні жителі континенту - австралійські аборигени - курі, яматджі, нунга, тунгар, муррі складають лише близько 2% від загальної кількості населення (мал. 121). Австралія разом із Африкою - один з небагатьох регіонів світу, де серед місцевого населення, як і десятки тисяч років тому живе традиція скельного живопису (мал. 122).
Пригадай історію заселення материка? Ким були перші європейські поселенці?
Добровільна імміграція з Англії прийняла значні розміри лише в 1820-ті роки, коли в Австралії почало швидко розвиватися вівчарство (мал. 123). Сьогодні Австралія має найбільше в світі поголів'я овець та в окремі роки дає 25% світового виробництва вовни. Тут навіть проводяться відомі на увесь світ конкурси стригалів - людей, які займаються стрижкою овець. Ще в далекому 1888 році ця робота була механізована, але до сьогоднішнього дня на конкурсі обирають стригаля, який обстриже найбільшу кількість тварин, не поранивши при цьому жодної (мал. 124).
У містах проживає біля 90% австралійців. Середня густота населення є найнижчою серед інших материків і складає близько 3 мешканців на 1 км2. Розміщення населення територією континенту надзвичайно нерівномірне, густозаселеними є лише східна та південно-східна окраїни материка. В центральній частині Австралії населені пункти фактично відсутні.
Знайди на карті найбільші міста Австралії. Поясни, чому більшість з них розташована саме тут?
Австралія - країна-материк. На території материка й острова Тасманія знаходиться лише одна держава - Австралійський Союз. Столицею її є місто Канберра. Це спеціально збудоване невелике, але дуже гарне місто. Австралійці були вимушені піти на цей крок у зв'язку з давнім конфліктом між двома найбільшими містами країни - Сіднеєм і Мельбурном. Сідней - це колишнє перше англійське поселення Порт-Джексон. Гордістю Мельбурна є ботанічний сад з розташованим в ньому будиночком, в якому народився і провів своє дитинство Джеймс Кук.
Як будинок англійця Дж. Кука опинився в Австралії?
Кожне з цих міст хотіло бути столицею і не поступалося іншому. Якщо в Сіднеї сьогодні мешкає майже 4,5 млн (мал. 125), а в Мельбурні 4,08 млн. осіб (мал. 126), то в столиці країни Канберрі немає навіть півмільйона мешканців. Унікальний дизайн та архітектурний план міста із значними ділянками природної рослинності дозволили Канберрі отримати звання «bush capital» - «лісова столиця».
До 1900 року в Австралії існувало 6 самоврядних колоній, які 1 січня 1901 року об'єдналися і стали Федерацією. Так утворилася держава Австралійський Союз. Це шоста за територією держава світу, 4/5 населення якої проживає на сході країни.
Австралійський Союз має потужну економіку і посідає перші місця у різноманітних міжнародних рейтингах: тривалість життя населення, економічна свобода і захист громадян, якість життя та охорони здоров'я тощо.
В державі розвиваються майже всі галузі господарства. Вони забезпечені власною енергією та корисними копалинами.
Не дивлячись на суворий для розвитку сільського господарства клімат, країна є одним з найбільших у світі виробників зерна, ячменю, м'яса, вовни, цукру (мал. 127), тропічних фруктів тощо. З метою отримання більших врожаїв зернових в Австралії вирощують гібрид жита і пшениці - трітікале, який дає кращий врожай.
Україна і Австралія. Вважається, що першим українцем, який оселився на материку, був хворий матрос з корабля «Відкриття» полтавчанин Федір Зубенко. Це відбулося ще у 1820 році. Сліди Зубенка губляться на материку і ніхто не знає про його подальшу долю.
Вважають, що українцями були емігранти зі Львова: лікар Джон Лоцький (прибув до Австралії 1832 році), Казимир Кабат та Володимир Коссак, які працювали згодом у поліції.
Видатною постаттю в українсько-австралійських взаєминах лишається Микола Миклуха-Маклай, визначний мандрівник, океанограф та етнолог. У 1870-х роках він досліджував Нову Гвінею, острови Малайського архіпелагу та зробив великий внесок у вивчення тубільних культур і географії Австралії (мал. 128).
Пригадай, що ти вже знаєш про Миколу Миклуха-Маклая. Підготуй коротке повідомлення про його дослідження.
Сьогодні в Австралії мешкає майже 38 тисяч переселенців з України та їх нащадків. Товариства українців у Австралії будують церкви, школи, дитячі садочки, клуби, концертні зали, фінансові кооперативи, друкують книжки, газети та журнали і таким чином зберігають українську культуру на такій значній відстані від своєї історичної батьківщини.
Австралійський Союз - єдина держава в межах материка й острова Тасманія. її столиця - місто Канберра.
Найбільш: сприятливі умови для життя і господарської діяльності людини є на сході країни. Тут мешкає більша частина населення країни.
В Австралії проживає 23,5 млн осіб - нащадків переселенців з Великобританії і вихідців з багатьох країн Європи та Азії, з яких майже 38 тисяч українців.
Корінні жителі континенту, австралійські аборигени, складають лише 2% від загальної кількості населення.
1. Як освоювався материк європейцями?
2. Чому столицею Австралійського Союзу стало спеціально збудоване для цього місто?
3. Поясни, хто такі тубільці. Чому в Австралії залишилося так мало корінних мешканців?
4. Поясни причину найбільшого заселення прибережних районів материка, особливо його південно-східної частини?
5. Які галузі господарства є найбільш розвиненими в країні?

Відповіді решебники 7 клас з геометрії, іноземної мови
Підручники зя новою програмою 2015 року 7 клас з образотворчого мистецтва, трудового навчання


Категория:
2015
| Просмотров: 323 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть