загрузка...
§ 26. Самооцінка і поведінка людини - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 26. Самооцінка і поведінка людини
13:58
§ 26. Самооцінка і поведінка людини

Що таке самооцінка
Самооцінка — це наші уявлення про себе, свої здібності і можливості. Самооцінка складається з того, як ми оцінюємо себе у різних ситуаціях (навчанні, спорті, творчості). Ти можеш добре плавати і погано грати у футбол, гарно малювати і мати труднощі з математикою. Це - нормально, адже жодна людина не може бути досконалою в усьому.
Самооцінка є завищеною, заниженою і реалістичною. За допомогою мал. 33 пригадайте і розкажіть, що це означає.
Люди з реалістичною самооцінкою бачать себе такими, якими вони є насправді.
Самооцінка впливає на те, що ми робимо і як ми це робимо. Наприклад, якщо діти вважають себе вправними у математиці, вони зацікавлено слухатимуть пояснення вчителя, охоче виконуватимуть домашні завдання і досягнуть чудових результатів. А ті, хто вважає себе нездібними, можуть подумати, що не варто і старатися, а це зменшує їхні шанси на успіх.
Тому ніколи не роби висновків про відсутність у тебе здібностей після однієї або декількох невдалих спроб. Якщо в тебе щось не виходить, не здавайся! Повір, що тобі під силу це зробити. Наполегливо працюй, і ти неодмінно здолаєш перешкоди. Не забувай вітати себе з кожною, навіть невеликою, перемогою.
Станьте в коло і пограйте в гру «Ти — молодець!». Для цього кожен по черзі продовжує фразу: «Я нещодавно навчився (плавати брасом, робити «шпагат»...)». У відповідь усі промовляють: «Ти — молодець!» і піднімають вгору великий палець.
Самооцінка і поведінка людини взаємопов'язані.
Види поведінки
Щодня ми спілкуємося з багатьма різними людьми, і вони поводяться по-різному. Одні люблять бути у центрі уваги, інші — сором'язливі й намагаються бути непомітними. Деякі охоче вступають у розмову, інші — більше слухають, ніж говорять.
Різну поведінку люди демонструють і в ситуаціях, коли треба щось попросити або постояти за себе.
Той, хто завжди поступається, не вміє відмовити, коли це необхідно, поводиться пасивно. Над такими людьми часто насміхаються і вони легко піддаються поганому впливу.
Той, хто прагне перемогти у будь-який спосіб, ставиться до інших зверхньо, принижує їх, поводиться агресивно. Такі люди часто конфліктують і вдаються до тиску та погроз, коли з ними не погоджуються.
Той, хто поважає себе та інших, вміє слухати і говорити, відстоює себе, не принижуючи інших, поводиться впевнено (гідно).
Агресивна і пасивна поведінка притаманні людям із нездоровою (завищеною або заниженою) самооцінкою. Люди, які поводяться гідно у будь-якій ситуації, мають реалістичну самоцінку. Вони можуть легко відмовитися від того, що їм не підходить, і рішуче від того, що небезпечно.
Люди можуть поводитися пасивно, агресивно і впевнено (гідно).
Упевненість і самовпевненість
Із самооцінкою пов'язані такі риси характеру, як упевненість і самовпевненість. Дехто плутає ці два поняття, хоча вони різні.
Упевнена в собі людина має реалістичну самооцінку, усвідомлює свої переваги та недоліки і з гумором ставиться до невдач.
Самовпевнені люди зазвичай мають завищену або занижену самооцінку. Вони демонструють браваду і показну впевненість у власній правоті, а це породжує суперечки і конфлікти.
Прочитайте характеристики трьох ваших однолітків. Обговоріть:
*    Яка самооцінка у кожного з дітей?
*    Хто з них  поводиться упевнено, а хто  — самовпевнено ?
Марійка — активна, винахідлива і товариська дівчинка. Вона охоче бере участь в іграх та змаганнях, не ображається, якщо програє.
Олеика завжди боїться, що програє, а інші сміятимуться з неї. Коли її запрошують до гри, вона зверхньо відповідає: «У мене є кращі заняття, ніж ваша дурна гра». Юрко — завжди командує в іграх і прагне перемогти за будь-яку ціну. Найменша поразка може вивести його з рівноваги, і він страшенно гнівається, якщо хтось наважується заперечувати йому.

підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас 


Категория:
2015
| Просмотров: 440 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть