загрузка...
27-28. Ландшафтний дизайн - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 27-28. Ландшафтний дизайн
16:02
27-28. Ландшафтний дизайн

Традиції ландшафтного дизайну сягають сивої давнини. Згадайте лишень про легендарні «висячі сади Семіраміди» у Вавилоні.
Зазвичай композиція парку пов'язана з рельєфом місцевості. Історично в Європі склалися дві традиції планування парків: англійська та французька. Англійський парк вільно вписується в природне середовище або відтворює його. В Україні яскравим прикладом англійської школи є парковий ансамбль «Олександрія» ум. Білій Церкві. Натомість французький парк чітко підпорядкований законам геометрії. Типовим прикладом французького парку є Версаль.
• Визначте матеріали, з якими працює ландшафтний дизайнер, об'єкти й компоненти паркового мистецтва.
Якщо говорити про національні традиції в ландшафтному мистецтві, то не можна не згадати про японський сад. Основна його ідея - відчуття спокою, спостереження за природою. Обов'язковими елементами японського саду є маленькі павільйони, доріжки з каміння, містки (кам'яні чи дерев'яні), водойми.
Ландшафтний дизайнер упорядковує або перетворює навколишнє природне середовище. У своїй роботі він використовує природні матеріали - воду, рослинність, каміння, ґрунт, ураховує особливості природного рельєфу. Ландшафтна архітектура тісно пов'язана з організацією садово-паркового простору. До малих архітектурних форм ландшафтного дизайну належать декоративні споруди (містки, сходи, фонтани, альтанки), меморіальні об'єкти (обеліски, пам'ятники) і власне ландшафт (створення клумб, упорядкування газонів). За допомогою різноманітних фактур і природних матеріалів, які імітують траву або гравій, дизайнер створює макет ландшафтно-природного середовища. Це допомагає сприймати макет як реальний природний ландшафт.
Творче завдання
Робота в групі. Виконайте макет ландшафту з простим архітектурним об'єктом (альтанка, місток, декоративна лавка тощо) у певному стилі.
Орієнтовні теми: «Доріжка до будиночка для чайних церемоній», «Королівський газон», «Водоспад "Лфродіта%.
Матеріали: природні матеріали різної фактури (гілочки, камінці, крупи), губка, нитки, кольоровий папір, клей.
Словник
Ландшафтний дизайн - мистецтво гармонійного поєднання природного ландшафту з місцевістю, освоєною людиною.
Макет - просторове зображення, модель будь-чого (виробу, споруди) у зменшених розмірах.
Запитання та завдання
1. У чому полягає основне завдання ландшафтного дизайнера?
2. Порівняйте композицію парків різних стилів та зробіть висновок про ідею парку.
Міське середовище складається з будинків, різноманітних об'єктів дизайну, які разом з архітектурою створюють живий простір міста. Саме дизайн та малі архітектурні форми покликані зробити світ вулиць привабливим, корисним і зручним для городян. Ліхтарі, фонтани, лавки, на які можна присісти, аби перепочити, не тільки полегшують життя людини, а ще й милують око.
Дизайн робить міське середовище неповторним, забезпечує городянам інформаційний простір і комфорт. Об'єктами формування цього середовища є: міські меблі (лавки); блоки локального озеленення (клумби, вазони); інформаційні блоки (рекламні тумби, вивіски); кіоски; блоки освітлення (ліхтарі); скульптури; огорожі.
• Як, на вашу думку, дизайн міського середовища впливає на сприйняття й виразність архітектурного ансамблю вулиці загалом?
Вазони, клумби, ліхтарі не лише прикрашають вулиці міста, а й установлюють зв'язок між людиною та природою. Наприклад, вазони прикрашають зони відпочинку, допомагають розслабитися, відво-ліктися від метушливого міського життя.
Ця велика лавка оригінальної форми знаходиться у м. Барселоні (Іспанія). У ній архітектор втілив у життя свою мрію про єдність світу природи та світу людини.
• Роздивіться, за допомогою яких матеріалів А. Гауді створює колорит, який не поступається фарбам природи?
Фонтани та штучні водойми - найбільш виразний засіб оформлення парків і площ, вони стають центральним елементом архітектурних композицій. У спекотні літні дні площі, парки й сквери з фонтанами стають найпопулярнішими місцями відпочинку городян.
Творче завдання
Виконайте колажно-графічну композицію. За основу потрібно взяти фотографію частини міста і розмістити на ній рекламу, вивіски, ліхтарі, вазони з квітами.
Орієнтовні теми: «Вулиця мого міста».
Матеріали: фотографія вулиці міста, вирізки з журналів, кольоровий папір, клей.
Словник
Колаж - технічний прийом в образотворчому мистецтві, виконання творів наклеюванням на основу предметів або матеріалів, які відрізняються від неї кольором чи фактурою.
Запитання та завдання
1. Яку роль відіграє дизайн у формуванні міського середовища?
2. Розгляньте фотоальбом великого міста (наприклад, Києва, Львова, Харкова). Знайдіть на вулицях предмети дизайну, які створюють живий простір - міські меблі, локальне озеленення, ліхтарі.

Підручник за новою програмою 7 клас з гсвітової літератури, української мови, хімії
Відповіді ГДЗ 7 клас іалгебра, геометрія, фізика


Категория:
2015
| Просмотров: 305 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть