загрузка...
§ 28. Об'єкти Австралії, Нової Зеландії та Океанії - 19 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 19 » § 28. Об'єкти Австралії, Нової Зеландії та Океанії
20:03
§ 28. Об'єкти Австралії, Нової Зеландії та Океанії

1. Пригадай основні напрямки діяльності міжнародної організації ЮНЕСКО.
2. На які дві групи поділено об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО?
Об'єкти Всесвітньої спадщини Австралії. В регіоні світу під назвою Австралія та Океанія налічується 33 об'єкти природної та культурної спадщини людства. Найбільше їх (17) знаходиться в Австралійському Союзі. Ти вже знаєш, що Австралія - материк, який дуже давно відокремився від інших материків. Тому його рослинний і тваринний світ мільйонами років розвивався в ізоляції від інших частин світу. Це сприяло розвитку найбільш своєрідного світу тварин і рослин, які охороняються тут як світове природне надбання. Більшу частину Австралії займають пустелі та напівпустелі, тому найбільший національний парк Австралійського Союзу Грейт-Вікторія-Дезерт розташований саме тут (мал. 135).
Австралійці дуже дбайливо ставляться до своєї природи. Намагаються всіляко її оберігати. Уряд країни щороку виділяє для цього великі кошти. Мабуть найвідомішим у світі є національний парк Улуру. Це пов'язано з тим, що саме на його території знаходиться найбільший у світі кам'яний, моноліт висотою 348 м Айерс-Рок. Його можна обійти з усіх боків, пройшовши 9 км. На скелі безліч петрогліфів, тобто малюнків на камені.
Охороняється в країні і інше світове природне надбання - Великий Бар'єрний риф. Він простягнувся більш як на 2000 км вздовж східного узбережжя материка. Його добре видно навіть із Космосу. Тут існує найрізноманітніший на планеті підводний світ (мал. 136).
В Австралії знаходиться і рідкісний підводний парк Грин-Айленд - перший у світі підводний Національний парк, створений у 1967 році.
Чому австралійці створили підводний Національний парк?
Люди заселили Австралію порівняно недавно. Європейці взагалі з'явилися лише декілька століть тому.В зв'язку з цим архітектурні пам'ятки з'явились в Австралії вже в XIX і XX ст. Найбільш відомими спорудами є знаменитий оперний театр вибагливої архітектури в Сіднеї, та архітектурний комплекс столиці Канберри.
Об'єкти Всесвітньої спадщини Океанії та Нової Зеландії розміщені в різних частинах найбільшого за площею Тихого океану. Унікальні природні умови і ресурси цього регіону давні, своєрідні і цікаві для інших народів нашої планети.
Нова Зеландія володіє унікальним рослинним і тваринним світом. На цих островах вулканічного походження близько 95% птахів і 75% рослин є ендеміками. Тут знаходиться знаменитий курортний і туристичний центр міжнародного значення Рото-руа. Він відомий сотнями гарячих мінеральних джерел, грязьових озер і гейзерів (мал. 137).
Світовим природним феноменальним явищем, яке охороняється в цій країні є незрівнянний льодопад Гохштеттера. Його нерідко називають «крижаною Ніагарою». Висота падіння цього унікального льодо-паду досягає 1000 м.
Ви вже зрозуміли, що природна спадщина Австралії та Океанії є більш різноманітнішою і багатшою за культурну спадщину.
Як ти можеш пояснити таку особливість регіону.
Г Материк Австралія дуже давно відокремився від інших материків. Весь цей час флора і фауна материка розвивалася в ізоляції і набула значної своєрідності. Світ тварин і рослин охороняються в Австралії як природне надбання світового значення.
Найбільший національний парк Австралійського Союзу Грейт-Вікторія-Дезерт, розташований в пустелі, є об'єктом природної спадщини ЮНЕСКО.
Національний парк Улуру, Великий Барєрний риф, мінеральні джерела Роторуа, льодопад Гохпітеттера - найбільш: відомі об'єкти природної спадщини.
1. Поясни, чому в Австралії об'єктів Всесвітньої природної спадщини більше, ніж об'єктів культурної спадщини.
2. Чим відомі в світі об'єкти природної спадщини світового значення - Національний парк Улуру, Великий Бар'єрний риф, мінеральні джерела Роторуа, льодопад Гохштеттера? Підготуй про один з них додаткову інформацію.

Відповіді решебники 7 клас з геометрії, іноземної мови
Підручники зя новою програмою 2015 року 7 клас з образотворчого мистецтва, трудового навчання


Категория:
2015
| Просмотров: 418 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть