загрузка...
§ 29. Звички і здоров'я - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 29. Звички і здоров'я
15:04
§ 29. Звички і здоров'я

Притча про бур'яни і звички
Якось навесні онук з дідом прибирали в городі бур'яни. Раптом онук запитав:
—  Дідусю, а чому бур'яни, які ми не садили, так добре ростуть, а городина, яку ми садимо, потребує нашої уваги, турботи і праці?
—  А знаєш онучку, завдяки своїй спостережливості ти зробив важливе для себе відкриття: все цінне і значуще для людини часто вимагає від неї чималих зусиль, а шкідливе і непотрібне виростає само.
Як, на вашу думку, слова дідуся пов'язані зі шкідливими і корисними звичками? Чим  корисні  звички  відрізняються від шкідливих? Які звички вважають найбільш шкідливими?
П'ять звичок успішних людей
Недаремно кажуть,  що звичка  —   це друга  натура. Наприклад, є звички, які ведуть людину до успіху.
Об'єднайтесь у 5 груп. Розподіліть між собою звички успішних людей. Прочитайте інформацію і по черзі розкажіть її у класі.
1. Звичка дбати про своє здоров'я. Ти не зможеш досягти успіху, якщо недбало ставитимишся до свого здоров'я. Намагайся достатньо рухатися, вживати здорову їжу і знаходити час для відпочинку.
2. Звичка цілувати час. Постарайся не марнувати часу. Американський мільярдер Дональд Трамп якось зауважив, що час цінніший за гроші, адже гроші можна заробити, а от повернути час неможливо.
3. Звичка вірити в себе. Якщо ти повіриш, що гідний найкращого, усі навколо теж повірять у це і допомагатимуть тобі. Звісно, якщо це будуть не лише твої мрії, а й наполеглива праця.
4. Звичка учитися в інших і діяти разом. Намагайся вчитися на чужому досвіді та співпрацювати з іншими. Так можна досягти кращих результатів, ніж тоді, коли діяти наодинці і вчитися на власних помилках.
5. Звичка самовдосконалюватися. Учись працювати над собою, адже лінощі роблять тебе слабким. Успішні люди вміють створювати для себе нові правила і неухильно дотримуватися їх. Так вони набувають хороших звичок, які згодом забезпечують їм успішне життя.
Як сформувати корисну звичку
Дитячі звички часто формуються несвідомо, через наслідування інших людей (наприклад, мами чи старшого брата). Саме тому члени однієї родини мають багато подібних звичок.
Інша річ, якщо ти хочеш свідомо виробити в собі певну звичку, наприклад, заправляти ліжко, мити за собою посуд чи дотримуватися режиму дня.
Для цього спочатку маєш обрати, якої звички хочеш набути, і поставити це собі за мету. Відтак дізнайся, як правильно це треба робити (мал. 35). А потім — роби так день за днем, відпрацьовуючи уміння до автоматизму.
Коли почнеш це робити не тому, що так треба, а тому, що звик, можна вважати, що у тебе сформувалася корисна звичка. Об'єднайтесь у пари.  Розкажіть один одному
Про звичку, якої ви набули свідомо. Обговоріть:
•    Яка це звичка?
•    Що конкретно ви робили, щоб її сформувати?
•    Скільки часу на це знадобилося?
Учені підрахували, що нова корисна звичка формується приблизно за три місяці.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Налгали перелік своїх звичок (корисних і шкідливих).
Поміркуй, як)' звичку ти хочеш змінити під час літніх канікул.
Постав це собі за мету і напиши план її досягнення.
У плані опиши кроки, які необхідно виконати, щоб змінити звичку, і терміни виконання.
Щодня оцінюй свої успіхи і роби про це відмітки.
Коли досягнеш результату, похвали себе. Відсвяткуй успіх з рідними та друзями.

підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас 


Категория:
2015
| Просмотров: 346 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть