загрузка...
2. Архітектура. Види архітектури - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » 2. Архітектура. Види архітектури
18:30
2. Архітектура. Види архітектури

Ще в античний період люди виокремили з численних на той час здобутків світового мистецтва й архітектури кілька визначних споруд, які назвали «Сім чудес світу»: єгипетські піраміди, висячі сади Семіраміди у Вавилоні, храм Артеміди в Ефесі, статуя Зевса в олімпійському храмі, Галікарнаський мавзолей. Родоський колос (статуя Геліосу) та Олександрійський маяк.
З них збереглися до наших днів лише єгипетські піраміди поблизу Каїра. В усі часи вони справляли на мандрівників величезне враження.
Від найдавніших часів до сьогодення, над нашою планетою вирувало нємгіїо ураганів природного і соціального характеру, тому чимало архітектурних шедеврів було зруйновано. Та все ж і сьогодні ми маємо змогу міАДватися прекрасними архітектурними пам'ятками, які стали візиткою певних країн і народів.
Серед них афінський Акрополь і Тадж-Махал в Акрі, Софійський собор у Києві, Палац дожів у Венеції, храми Чічен-Іца в Мексиці, Нотр-Дам та Ейфелева вежа у Франції та багато інших. Вони знаходяться на обліку і під захистом світової спільноти, який здійснюється під егідою ЮНЕСКО, підрозділу ООН з питань освіти, науки і культури.
Відома приказка «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути», мабуть, найбільше стосується архітектури. Наше естетичне відчуття сприймає її як «безмовну, застиглу музику». Що ж таке архітектура, без якої не-моДОиво уявити наше життя?
Архітектура («arkhitekton» від гр. - зодчий) - мистецтво проектувати і будувати об'єкти, які оформлюють просторове середовище для життя і діяльності людини відповідно до призначення і естетичних поглядів суспільства.
Види архітектури
Архітектура - мистецтво, яке супроводжує нас протягом життя. Ми існуємо в оточенні архітектурних творів, які є невід'ємною частиною навколишнього середовища. Це житлові будинки й навчальні заклади, сучасні індустріальні споруди з їх чіткими раціональними формами і старовинні пам'ятники. Це не лише капітальні споруди, а й різноманітні тимчасові будівлі: різні кіоски, базари, павільйони, збірні споруди.
Будь-яку архітектурну споруду створюють із врахуванням її функціональності, конструктивності і художньої виразності.
Функціональність.
Архітектурні форми є невід'ємною частиною навколишнього середовища, які створюють для задоволення тих чи інших потреб людини. Тому за цільовим призначенням архітектуру поділяють на житлову, цивільну (навчальні заклади, установи), промислову (підприємства, електростанції, греблі), меморіальну (обеліски, тріумфальні арки), декоративну (альтанки, фонтани, павільйони).
Архітектурні твори також організовують відкритий простір шляхом перетворення й об'єднання елементів природи.
Конструктивність.
Конструкція - це структурна основа, кістяк споруди, що надаєш цілісності, усталеності, довговічності
За допомогою фундаменту, стовпів, стін і перекриття конструкція споруди замикає внутрішній простір і водночас утверджує якусь частину зовнішнього простору.
Якість будівельних матеріалів і конструкцій завжди відповідала рівню технічного розвитку в архітектурі.
У Давньому Єгипті основним будівельним матеріалом був камінь, тому використовували лише один тип конструкцій - підпори та балки.
Архітектори Давнього Риму для спорудження арочно-купольних конструкцій використовували бетон і в такий спосіб зуміли збільшити відстань між опорами. Так, бетонний купол, що перекриває зал Пантеону в Римі, досягає в діаметрі 43 м, а його товщина близько 1 м.
Художня виразність.
Архітектурна споруда є результатом праці будівельника і творчого задуму архітектора. Упродовх< віків люди створювали споруди, використовуючи велику кількість засобів архітектурно-художньої виразності. Конструкція, внутрішній простір, зовнішній вигляд мають бути не тільки зручними і довговічними, але й художньо виразними, тобто бути носіями певної ідеї.
Вони досі віддзеркалюють особливості побуту народів, епох, традицій національної культури, рівень техніки й перевагу певних будівельних матеріалів.
Усі архітектурні споруди в залежності від їх призначення, способу створення, та розміру поділяється на 4 види.
1. Об'ємні споруди
• Громадські: магазини, школи, дитячи сади, учбові заклади, лікарні, бібліотеки, вокзали.
Культові: храми, монастирі, церкви.
Промислові: заводи, склади, цехи.
Житлові - будівлі, призначені для постійного проживання людини.
2. Ландшафтна та садово-паркова архітектура
Ландшафтна та садово-паркова архітектура естетично організовує житлове середовище людини. Вона використовує дерева, чагарники, кущі, різноманітні рослини, воду, каміння, які доповнюються архітектурою малих форм (павільйонами, альтанками, фонтанами тощо) та скульптурою. Парки та сади необхідні сучасним містам, щоб підтримувати міську екологію та здоров'я його жителів.
3. Архітектура малих форм
Включає невеликі споруди, які використовуються для організації відкритого простору й доповнюють архітектурно-місто будівну або садово-паркову композицію.
Можуть бути декоративними (фонтани, сходи, огорожи, мури), меморіальними (пам'ятники, стели), слугувати елементами міського благоустрою (ліхтарі, кіоски, альтанки), є носіями інформації (афіши, дошки оголошень, білборди, стрітлайни).
4. Містобудівництво
Теорія і практика створення нових міст і поселень та реконструкцію старих міских районів. Містобудівник повинен вибрати территорию, позначити, де розмістяться житлові, громадські та промислові зони, транспортні магістралі, передбачити можливість майбутнього розширення міста. Він повинен потурбуватись і про красоту майбутнього міста, про зберех<ення історичних пам'яток.
Виконай малюнок малої архітектурної форми.
Не забувай під час роботи про закони лінійної і повітряної перспектив. Ознайомся з абеткою майстерності перед початком роботи.
Послідовність виконання малюнку альтанки:
1. Визнач пропорції альтанки. Знайди співрозмірність з аркушем паперу. Визнач лінію горизонту.
2. Намалюй основні конструктивні елементи форми, їх сполучення.
3. Продумай оточуюче середовище.
4. Завершення роботи може бутив графічній або живописній техніці.
У творчу годину
Під час прогулянки по місту, парку зверни увагу на звичні
для нас малі архітектурні форми. Це кіоски, альтанки, фонтани, ліхтарики, сходинки, скамійки, урни тощо.
Подивись, як вони доповнюють, прикрашають та роблять комфортними вулиці, скверики, міста відпочинку, парки, дитячі майданчики тощо.
Обери найбільш цікаві форми.
Визнач положення, в якому вони виглядають найбільш характерно і зроби швидкі замальовки.
Тематичний перегляд
Практично всі малі архітектурні форми мають функціональне призначення, а також відіграють важливу роль у декоративному оформленні міста, парків та садів. Вони ство-містах відпочинку затишні, комфортні куточки.

Підручники 7 клас основи здоров'я, інформатика, музичне мистецтво
Відповіді 7 клас алгебра, українська мова, біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 686 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть