загрузка...
2. Світ, який створює людина - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 2. Світ, який створює людина
15:07
2. Світ, який створює людина

Архітектура - це будівельне мистецтво, проектування й зведення житлових будинків, шкіл, театрів, церков, спортивних споруд тощо. Архітектура задовольняє практичні потреби людини, тому вона повинна бути зручною й корисною. Чи можна назвати пам'яткою архітектури будь-яку споруд)', що відповідає утилітарним вимогам? Ні. Архітектура вирішує проблеми будівництва художньо, а не лише функціонально. Міцність, користь і краса - складові справжнього витвору архітектури за визначенням давньоримського архітектора Вітрувія.
Церква, міст і хмарочос вражають не лише технічними можливостями людини, а й красою конструкції, гармонією форм і кольорів. Тому ми можемо говорити про них, як про витвори мистецтва.
Виокремлюють такі види архітектури: об'ємні споруди (житлові, громадські й промислові будівлі); ландшафтна архітектура (садово-парковий комплекс); містобудування (планування нових міст, реконструкція старих районів).
Якщо в живописі головне - колір, у графіці - лінія, у скульптурі - об'єм, то в архітектурі - простір.
Наприклад, поділ фасаду кам'яного храму на три частини відповідає тринефній будові споруди.
В архітектурі художній образ створюється завдяки ритму, пропорційним співвідношенням частин будівлі, пластиці й фактурі поверхонь.
Виразність архітектурних форм викликає певні асоціації й художні образи.
• Японський художник К. Хокусай зображує хвилю засобами кольорової графіки. Як виникає відчуття хвилі або образ вітрила в споруді театру?
Творче завдання
Створіть образ архітектурної споруди.
Варіант 1. Зробіть замальовку архітектурної споруди різними графічними матеріалами (на вибір) на основі тричастинного поділу фасаду Варіант 2. Виконайте архітектурну витинанку.
Орієнтовні теми: «Святиня рідного краю», «Міст у майбутнє». Матеріали: графітні та кольорові олівці, фломастери, білий або тонований папір, чорний папір, ножиці.
Послідовність малювання фасаду на основі тричастинного поділу
Словник
Архітектура (зодчество) - мистецтво проектування й зведення будинків і споруд відповідно до їх практичного призначення та законів краси.
Масштаб - відносний розмір будівлі.
Пропорції - відповідність архітектурних форм одна одній і будівлі загалом.
Ритм - чергування певних елементів.
Форма - зовнішній контур будівлі. Буває симетричною й асиметричною.
Запитання та завдання
1. Для чого потрібно знати основи архітектури й декоративно-ужиткового мистецтва, адже ми живемо у світі готових речей та споруд?
2. Наведіть приклади використання засобів мистецтва в оточуючих нас речах (тканина, шпалери, меблі й т. ін.). Охарактеризуйте художній образ, який створюється.
Мистецька подорож
Природа - головна модель Антоніо Гауді
Архітектори часто шукають натхнення в природних формах. Іспанський архітектор Лнтоніо Гауді (1852-1926) сприймав будинок як органічну пластичну форму. Він говорив, що знайшов свою модель у стовбурі дерева, кожна частина якого росте гармонійно й чарівно.
У 1904-1906 pp. архітектор працював над зведенням житлового будинку Каса Батло в Барселоні. Блакитно-зелене сяйво фасаду нагадує водночас і спінену морську поверхню, і шкіру динозавра. Колони, які утворюють аркаду біля входу, подібні на ноги слона; дах вигнутий, наче хребет динозавра. Обрамлення вікон ніби виліплене з глини, а самі балкони, мов ластівчині гнізда, приліпилися до стіни будинку.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 301 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть