загрузка...
§ 2. Життя і здоров'я - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 2. Життя і здоров'я
12:52
§ 2. Життя і здоров'я

Цінність здоров'я
Міцне здоров'я — запорука довгого і активного життя. Воно допомагає вчитися, працювати, долати труднощі, здійснювати мрії.
По черзі назвіть одну свою мрію. Поміркуйте, чи може хвороба зруйнувати ваші мрії та життєві плани.
Здоров'я є цінністю не лише для кожної людини, а й для держави. Якщо кількість хворих у державі збільшується, це обмежує можливості її розвитку і потребує додаткових витрат на лікування та утримання хворих.
На відміну від матеріальних цінностей, здоров'я не можна купити за гроші. Люди отримують його від народження, а надалі вповинні робити все, щоб зберігати і зміцнювати його.
Як ви розумієте вислів: «Здоров'я за гроші не купиш, та розплачуватися ним можна скільки завгодно»?
Назвіть приклади, коли люди розплачуються своїм здоров'ям. Поміркуйте:
•   Чому, на вашу думку, вони це роблять?
•   Як називаються звички, що шкодять здоров'ю?
•   Як називаються звички, що сприяють здоров'ю?
Добре здоров'я — запорука довгого і активного життя.
З чого складається здоров'я
Здоров'я — це набагато більше, ніж відсутність хвороб. Це стан фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Коли ти здоровий, то відчуваєш бадьорість, силу та енергію, у тебе чудовий настрій, ги із задоволенням навчаєшся, спілкуєшся з друзями, допомагаєш дорослим.
Складовими здоров'я є: фізичне, психічне, соціальне і духовне здоров'я (благополуччя).
Об'єднайтесь у 4 групи. За допомогою інформації, що наведена нижче, намалюйте плакат із ознаками кожної складової здоров'я. Презентуйте свої роботи.
Фізичне здоров'я — це чиста гладка шкіра, здорові зуби, блискуче міцне волосся, гнучке тіло, пружні м'язи, висока працездатність та міцний імунітет.
Психічне здоров'я — це здатність засвоювати знання, логічно мислити, аналізувати проблеми і приймати зважені рішення, контролювати свої емоції, це віра в себе, оптимізм і стійкість у складних життєвих обставинах.
Соціальне здоров'я — це уміння ладнати з людьми, поводитися ввічливо і доброзичливо, обирати хороших друзів, мирно розв'язувати конфлікти.
Духовне здоров'я — це доброта, людяність, здатність дбати не лише про себе, а й про інших, виявляти толерантність і співчуття.
Здоров 'я людини — це її фізичне, психічне, соціальне і духовне благополуччя.
Взаємозв'язок складових здоров'я
Усі складові здоров'я однаково важливі, тому що тісно пов'язані між собою. Уяви стілець, який міцно стоїть на чотирьох ніжках. Якщо одну ніжку стільця вкоротити, він почне хитатися. А коли вона зламається, то стілець упаде, і на ньому вже не можна буде сидіти.
Так і здоров'я. Кожна його складова впливає на інші і на здоров'я в цілому. Тому необхідно дбати про всі аспекти здоров'я.
Прочитайте наведену нижче ситуацію та обговоріть відповіді на запитання:
•  Про який аспект здоров'я забув хлопчик?
•  До чого це може призвести?
•  Що ви можете йому порадити?
Андрійко - справжня знахідка для друзів, з ним ніколи не буває нудно, на нього завжди можна покластися і попросити про допомог)'. Навчається хлопчик добре, та на уроках фізкультури у нього чимало проблем: то нога болить, то голова. А на жарти друзів він відповідає, що його улюблений вид спорту — лежання на дивані.
Усі складові здоров 'я пов'язані між собою.
Чинники впливу на здоров'я
Чинники здоровья:
спадковість; спосіб життя; стан довкілля; медицина.
Усе, що впливає на здоров'я, називають чинниками здоров'я. Найважливіші з них — спадковість, спосіб життя, стан довкілля та медичне обслуговування.
Спадковість — діти схожі на батьків не лише зовні, а й схильністю до деяких захворювань, наприклад, цукрового  діабету.   Проте  людина може не захворіти на цю хворобу, якщо вона правильно харчується і багато рухається. Адже найважливішим чинником здоров'я є звички людини, її спосіб життя.
На здоров'я також впливає стан довкілля — сприятливі чи несприятливі погодні умови, забрудненність повітря і води, соціальні потрясіння. Здоров'я залежить і від доступності та якості медичної допомоги.
Пограйте в гру «Шнурівка». Для цього об'єднайтесь у 2 групи («плюс» і «мінус»).
Група «плюс» записує якнайбільше чинників, які позитивно впливають на здоров'я.
Група «мінус» записує чинники, які негативно впливають на здоров'я.
Представники команд по черзі називають те, що вони записали.
Виграє команда, яка назве найбільше чинників. На здоров 'я людини найбільше впливає її спосіб життя.

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 361 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть