загрузка...
§ 30. Творчість і здоров'я - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 30. Творчість і здоров'я
15:11
§ 30. Творчість і здоров'я

Що таке творчіть
Станьте в коло і по черзі привітайтеся зі своїм сусідом, що стоїть зліва від вас, оригінальним способом, наприклад, іноземною мовою або пантомімою.
В усьому, що ми робимо, має бути елемент творчості. Творчість — це здатність мислити вільно, знаходити нові рішення та оригінальні ідеї. Результатом творчості може бути не лише витвір мистецтва, а й цілком буденні речі, але зроблені оригінально.
Назвіть приклади творчої діяльності зі свого життя (придумала казку для молодшого брати-
ка,  зробив вітальну листівку своїми руками, створила новий рецепт бутерброда,  розв'язав
задачу іншим способом...).
Пригадайте, що ви при цьому відчували. Назвіть ці почуття.
Творчість приносить задоволення, робить життя цікавішим!
Розвиток творчих здібностей
Дехто думає, що творчі здібності мають лише окремі люди. Однак це не так. Творчі здібності, або креативність (від англ. to create — створювати) — це уміння, яке потрібно розвивати. Адже творчі люди і творчі підходи надзвичайно цінуються у сучасному світі. Цікаво, що навчатися творити можна навіть граючись. Існує багато ігор для розвитку креативності, зокрема такі.
Гра: «Робінзон Крузо» Об'єднайтесь у групи («ложка», «голка», «ковдра», «парасолька »). Уявіть, що ви потрапили на безлюдний острів і маєте лише цю річ. Придумайте для неї якнайбільше застосувань.
Гра «Ранкова зарядка» Об'єднайтесь у групи («присідання», «стрибки», «махи», «нахили») та придумайте якнайбільше оригінальних способів виконати ці вправи. По черзі продемонструйте їх у класі.
Гра «Кулінар» Придумайте якнайбільше страв із таких продуктів: молоко, картопля, яблука, борошно, мед, сир, яйця. Можете ускладнити гру, придумуючи страви, де основними інгредієнтами будуть два продукти, наприклад, молоко і цукор.
Креативність цінується у сучасному житті.
До здоров'я — разом!
Ти вже знаєш, що успішні люди зазвичай співпрацюють з іншими людьми. Адже так цікавіше, веселіше і можна досягти кращих результатів.
Це також стосується і здорового способу життя. Якщо твої друзі полюбляють спорт і надають перевагу здоровій їжі, то й тобі легко робити вибір на користь здоров'я. Діти часто прислухаються до думки своїх однолітків. Отже, і ти маєш нагоду зробити щось справді важливе — допомогти своїм друзям зміцнити здоров'я.
Придумайте ідеї: як відволікти Друга від комп'ютера;
•    як заохотити подругу до ранкових пробіжок;
•    як швидко зібрати команду для гри у пляжний волейбол.
Ти можеш заохотити друзів до здорового способу життя.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Мистецтво — один із найкращих способів агітації за здоровий спосіб життя. Інколи один цікавий вірш або малюнок можуть переконати людину більше, ніж багато розумних слів.
Використайте свої творчі здібності для підготовки свята «Здоров'я — всьому голова». Для цього:
•    За бажанням об'єднайтесь у дві групи («сценаристи» і «художники»).
•    «Сценаристи» підібирають цікаві вірші або ігри про різні аспекти здоров'я (гігієну, харчування, рухову активність, загартовування, безпечну поведінку на дорогах тощо) і пишуть сценарій свята.
•    «Художники» готують відповідні декорації та костюми.
•    Розподіліть ролі і проведіть свято для ваших батьків та молодших школярів.
Ура, канікули!
Ось і дістався кінця ще один навчальний рік. Чого ж ви навчилися на уроках основ здоров'я?
По черзі продовжіть фразу: «На уроках основ здоров'я я навчився (правильно мити руки, безпечно переходити дорогу, приймати зважені рішення...)». Обговоріть:
•    Що   вам   найбільше   сподобалося   на   цих уроках?
•    Що ви запропонували 6 робити інакше?
Попереду у вас чудові канікули. По черзі побажайте один одному гарного відпочинку. Можете сказати це словами або показати пантомімою, розказати вірш, написати листівку чи намалювати малюнок.
Автори цього підручника приєднуються до ваших побажань і зичать вам провести літні канікули весело і з користю для здоров'я!

підручники для 4 класу
ГДЗ 4 клас 


Категория:
2015
| Просмотров: 325 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть