загрузка...
§ 36. Об'єкти Південної Америки - 20 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 20 » § 36. Об'єкти Південної Америки
15:48
§ 36. Об'єкти Південної Америки

1. Запропонуй природні об'єкти для списку природної спадщини на материку.
2. Схарактеризуй негативний вплив людини на природу Південної Америки.
Це доволі своєрідний материк з власним «обличчям». На материку Південна Америка знаходиться 62 об'єкти природної і культурної спадщини людства.
Мал. 187. Гора Карковаду
Об'єкти природної і культурної спадщини ЮНЕСКО в Бразилії. Бразилія - найбільша держава Південної Америки. Вона ж володіє найбільшими природними ресурсами і має найрізноманітніші природні умови. До природної спадщини тут належать національні парки, біологічні та наукові заповідники і лісові заказники. Най-відомішими з них є Амазонія, Бразилія, Ігуасу.
Найбільша кількість відомих на увесь світ туристичних об'єктів знаходяться в Ріо-де-Жанейро. Тут багато музеїв: Індіанський, Республіки, Географії Бразилії, Геології та мінералогії, Національний,
Національний історичний. Ботаніки і лісництва. Фауни тощо. Всесвітньовідомими є статуя Христа на горі Карковаду (мал. 187), заввишки 60 м, океанський пляж Копакабана, футбольний стадіон Маракана.
В Аргентині 18 національних парків. Найвідоміший з них знаходиться на кордоні з Бразилією, де обом країнам належать різні береги одного з найграндіозніших водоспадів світу Ігуасу. Архітектурні старожитності Аргентини не йдуть глибше XVII ст. Національним і світовим надбанням є музеї столиці країни Буенос-Айрес. До них належать Морський музей нації, Етнографічний. Національний історичний, Аргентинський природничих наук, Національний образотворчого мистецтва, Національний декоративного мистецтва, Сучасного мистецтва тощо. В цих музеях зосереджено пам'ятки історії і природи країни, які є надбанням аргентинської нації і всього людства.
Пригадай, що ти знаєш про водоспад Ігуасу? 
Природні та культурні пам'ятки Перу всесвітньо відомі. В цій країні налічується 7 національних природних парків, а та кож багато природних резерватів, заказників і національних природних пам'ятників. Перу володіє надзвичайно розмаїтою і багатою природою, яка представлена вкритими снігом горами і все ще недоторканою сельвою верхньої Амазонки. Але завдяки залишкам культури давніх індіанських цивілізацій Перу називають «археологічним раєм планети».
Тут існує незвична для європейців і дуже розмаїта природа та глибока, багато в чому донині таємнича історія. Взяти хоча б для прикладу знамениті малюнки пустелі Наска (мал. 189). Це велетенські зображення різних істот, комах, птахів, тварин, накреслених на поверхні пустелі канавами. З якою метою і як були створені ці малюнки, які видно лише з повітря, до сьогодні невідомо. Тому навколо цих зображень стільки таємниць і різних домислів, аж до того, що це були аеродроми космічних прибульців, а різні фігури служили для них чимось на зразок посадкових вогнів на нинішніх аеродромах. Донині не розгадано таємниці міста Мачу-Пікчу, яке було побудовано інками високо в горах і яке геологи відкрили зовсім випадково. Про його існування не знали навіть місцеві жителі. Нині залишки фортець інків Мачу-Пікчу та Саксауаман є світовим культурно-історичним надбанням (мал. 190).
Містом-музеєм, археологічною столицею Південної Америки називають колишню столицю імперії інків Куско. Тут знаходяться руїни давньої столиці імперії (палац «Колькампата»), фортеця, храм Кориканча. Поблизу міста Трухільйо знаходяться руїни столиці доінкської цивілізації індіанців чиму. Туристів приваблюють давні піраміди, храми і палаци.
В Чилі зосереджено більше 20-ти національних парків, відомих своєю унікальною природою. Ця країна простяглася вздовж узбережжя Тихого океану вузькою смугою більш як на 4 тис. км. Тому тут найрізноманітніше поєднання найбільшого в світі океану з високими горами, тропічного і помірного клімату. Найбільшим надбанням цієї країни, всесвітньові-домим туристичним об'єктом є о. Пасхи у Тихому океані. Загадки призначення його велетенських скульптур донині не розгадано. Запитання, хто і з якою метою їх створив, продовжує хвилювати розум вчених (мал. 191).Підготуй повідомлення про о. Пасхи.
В Еквадорі всесвітнім природним надбанням є унікальний національний парк Галапагоський з його незрівняним природним комплексом. Величезні черепахи, морські ігуани, велика відмінність тваринного світу на різних Галапагоських островах наштовхнули британського дослідник Чарльза Дарвіна на думку про еволюційний розвиток всього живого на нашій
планеті. І нині сюди їдуть біологи з усього світу (мал. 192). 
На материку знаходиться 62 об'єкти природної і культурної спадщини людства.
Найбільша кількість об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розташована в Бразилії.
Окрім об'єктів культурної спадщини, якими є залишки стародавніх цивілізацій, на материку та прилеглих островах Тихого океану охороняють рідких та зникаючих тварин.
1. Знайди на карті материка географічне розташування природних об'єктів, що входять до списку Всесвітньої спадщини.
2. Назви об'єкти культурної спадщини, які є на материку. Поясни, чому вони або дуже стародавні або не старше XVII століття.
3. Як на твою думку, чи позитивно впливає діяльність людни на збереження об'єктів культурної спадщини на материку?

Відповіді решебники 7 клас з геометрії
Підручники зя новою програмою 2015 року 7 клас з образотворчого мистецтва


Категория:
2015
| Просмотров: 1387 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть