загрузка...
§ 37. Населення. Держави Бразилія, Аргентина, Чилі - 20 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 20 » § 37. Населення. Держави Бразилія, Аргентина, Чилі
15:52
§ 37. Населення. Держави Бразилія, Аргентина, Чилі

1. Назви країни Африки.
2. Колоніями яких європейських країн довгий час вони були?
Загальна характеристика населення Південної Америки.
У Південній Америці живе майже 400 млн. чоловік. Населення розміщене дуже нерівномірно. На Атлантичному узбережжі його густота складає понад 100 осіб/км2, а вологі екваторіальні ліси, пустелі, гірські райони Анд майже незаселені. Переважають мішані раси - метиси (нащадки змішаних шлюбів між європеоїдами і монголоїдами), мулати (нащадки змішаних шлюбів між європеоїдами і негроїдами), самбо (нащадки змішаних шлюбів між негроїдами і монголоїдами). Корінними жителями материка є представники монголоїдної раси - індіанці.
Майже за 300 років з моменту відкриття і заселення материка європейцями і до XIX ст. чисельність населення практично
не збільшилася. Завезення негрів-рабів з Африки і міграція населення з Європи ледве покривали втрати корінного індіанського населення, яке за часів іспано-португальського володарювання скоротилося майже у 25 разів. Історія колонізації регіону яскраво відбивається на строкатому релі-Мал. 193. Старовинна іспанська гійному, мовному та етнічному гравюра складі населення (мал. 193).
За період XX століття чисельність населення Латинської Америки за рахунок зменшення смертності, збільшення тривалості життя і високих показників народжуваності збільшилася у 8 разів.
Окрім значного числа переселенців із Західної Європи, в регіоні є українці, росіяни, японці і китайці, індонезійці. Державними мовами у переважній більшості країн є португальська та іспанська, а також мови кечуа та аймара (в Перу й Болівії), гуарані (в Парагваї). Усього на материку 13 держав, різних за величиною території, кількістю населення, рівнем розвитку. Від Африки Південна Америка відрізняється нерівноцінністю країн, розташованих на її території. Тут різко виділяється одна країна гігант - Бразилія, яка займає понад 40% території і дає регіону майже третину його населення. Виділяється ще низка крупних країн - Мексика, Аргентина, Перу, Колумбія, Венесуела. Інші країни або просто малі, або дуже малі (мал. 194).
Знайди в атласі та підпиши на контурній карті країни Південної Америки. Вкажи кордони країн та їх столиці.
Бразилія. Природа цієї країни є унікальною і несхожою з природою будь якої іншої країни світу. Більша її частина - це ліси. Тут росте понад 4 000 видів дерев. Вважається, що кожне четверте дерево Землі росте в Бразилії! Ліси та савани Бразилії - справжній рай для біологів. Тут постійно виявляються нові види тварин і рослин, а інші, на жаль, продовжують вимирати. На думку вчених у лісах Амазонки мешкає кілька десятків племен, які й досі не чули про цивілізацію.
Країна має найбільш потужну на материку економіку. Бразилія - найбільший в світі виробник кави, концентрованого апельсинового соку та цукрової тростини. Тут виробляють і продають іншим країнам літаки, автомобілі, одяг, тканини, взуття, цукор, газетний папір та ін. (мал. 195). 
У країні існує низка значних проблем, наприклад, неграмотність населення, майже п'ята частина якого живе за межею бідності, поширена корупція і високий рівень злочинності, майже З млн. безпритульних дітей.
В основі бразильської культури лежить португальська культура і мова. Всесвітньо відомий бразильський карнавал з його самбою має язичницьке походження і веде свій початок від античних часів. 
Аргентина внаслідок великої протяжності з півночі на південь поділяється на дві частини з різними кліматичними умовами. В напрямку із заходу на схід виділяється гірська та рівнинна частини.
Встанови за кліматичною картою, чим відрізняється клімат південної та північної частини Аргентини?
Кожна людина в світі знає Аргентину. Футбольні вболівальники знають аргентинця Дієго Марадону. Ті, хто захоплюються танцями, знають запальне аргентинське танго. Любителі літератури знають, що в далекій столиці країни встановлено пам'ятник видатному сину українського народу - Тарасу
Шевченку. Колись безкраї вологі простори аргентинської пампи були вкриті багаторічними злаковими - ковилою, диким просом. Тут вели господарство або кочували тубільці - племена гуарані, тапес, араукани, патагонці. З часом все змінилося. Колонізація іспанцями і сучасний бурхливий розвиток господарства призвели до значних змін природи країни.
Тут довгий час при владі були військові. Демократичний уряд обрано лише в 1983 році. Сучасна Аргентина відома в світі як один з найбільших виробників яловичини, пшениці, фруктів, риби, за настригом овечої вовни країна поступається лише Австралії та Новій Зеландії.
Чілі - найдовша і найвуж-ча країна в світі. Першим з європейців береги Чилі відвідав Магеллан у 1520 році і вже через 15 років іспанці почали колонізацію країни через 6 років заснувавши сучасну столицю - Сантьяго (мал. 197). Сьогодні Чилі - не багата країна, але й не зубожіла. Там є достатньо корисних копалин та інших ресурсів для економічного розвитку та покращення життя населення.
Проблеми Чилі є такими ж, як і в сусідніх країнах - колоніальне минуле, бідність більшості населення, відсталість економіки.
Природа країни вражає контрастами та рекордами. Тут утворилася найсухіша пустеля світу - Атакама, в якій з 1571 по 1971 рік жодного разу не було дощу. Із 160 видів кактусів, які ростуть в Атакамі, 90 зустрічаються лише тут. З майже півтори тисячі вулканів, які розташовані в межах країни, 40 є діючими і нерідко створюють проблеми для місцевих мешканців.
Українська діаспора Південної Америки. Масовий виїзд українців до Південної Америки припадає на кінець XIX століття. Найбільше їх оселилося в Аргентині та Бразилії.
Не знаючи мови, законів і звичаїв, дехто з українців зіткнувся з невідомими хворобами та каторжними роботами на промислових підприємствах чи кавових плантаціях. Але витривалість, природний розум і працьовитість допомогли українцям пристосуватися до життя в такій далекій Південній Америці.
Сьогодні тут мешкає понад 160 тисяч українців, які об'єднавшись в громади зберігають свою мову і самобутню культуру
Наслідками колоніального минулого материка є строкатість релігійного, мовного та етнічного складу населення.
У регіоні мешкає значна кількість переселенців з Європи, а також японці і китайці, індонезійці та інші. На материку утворилася велика українська діаспора.
Державними мовами є переважно португальська та іспанська, а також мови кечуа, аймара, гуарані.
На материку - 13 держав, різних за величиною території, кількістю населення, рівнем розвитку. Різко виділяється країна гігант - Бразилія та низка крупних країн - Аргентина, Перу, Колумбія, Венесуела.
1. Скільки країн розташовано у Південній Америці? Назвіть їх столиці.
2. Які народи мешкали на материку до приходу європейців? Поясніть, чому сучасне населення материка має дуже строкату етнічну структуру.
3. Поясніть, чим відрізняється природа Бразилії, Аргентини і Чилі?
4. Назвіть країни материка, які б Ви хотіли відвідати. Поясність чому.
- «Протягом чотирьох місяців ми ночували в лісах, оточені крокодилами і тиграми, які тут нападають навіть на човни, харчуючись тільки рисом, мурахами, маніоком, водою Оріноко і зрідка мавпами... У Гвіані, де доводиться ходити з закритою головою і руками внаслідок безлічі москітів, що переповнюють повітря, майже неможливо писати при денному світлі. Тому всі наші роботи доводилося здійснювати при вогні, в індіанській хатині, куди не проникає сонячне проміння.» З листа Олександра Гумбольдта про дослідження природи Південної Америки.
- Чукикамата та Ескондида - найбільші у світі відкриті копальні міді. Ескондида видобуває 9% світової міді. Розташована копальня в Андах, на півночі Чилі, в 160 км на південний схід від міста Антофа-гаста, на висоті 3000 м над рівнем моря. В 240 км на північний схід від цього ж міста, на висоті 2840 м над рівнем моря, розташована копальня Чукикамата. Впродовж багатьох років кар'єр був відомий через найбільші добові об'єми гірської маси, що видобувається й переміщується. Розміри копальні вражають: 4,3 км у довжину; 3 км завширшки і 850 м у глибину. Родовище розробляється з 1915 року.
- Офіційне відкриття Панамського каналу відбулося у 1920 році. Вартість будівництва склала приблизно 380 млн. доларів США. Довжина каналу - 81,6 км, мінімальна ширина - 150 м, шість парних шлюзів мають розміри 305 х 33,5 м., через канал щороку проходить понад 14 тис. суден. З 31 грудня 1999 року канал став власністю Панами.
- Квакання самця жаб коки найгучніше. Ця крихітна 3-х сантиметрова жаба квакає з гучністю 100 Дб. Це можна порівняти зі злітаючим пасажирським авіалайнером. Навіть величезні жаби-бики відомі на весь світ своїм неймовірним кваканям поступаються їм за гучністю.
- У кінці 18 століття група вчених і дослідників в тропічному лісі Венесуели застали великого павука за поїданням пташки колібрі. Назвали павука птахоїдом. Найбільший представник цього виду павуків, розмах ніг якого досягав 28 см, був знайдений у Венесуелі в 1965 році. У самого павука немало ворогів. Під час явної загрози павук обертається задом до агресора і задніми ногами струшує із спини особливі гострі волоски, які швидко викликають подразнення слизових оболонок очей, носа і рота у того, хто нападає.

Відповіді решебники 7 клас з геометрії
Підручники зя новою програмою 2015 року 7 клас з образотворчого мистецтва


Категория:
2015
| Просмотров: 315 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть