загрузка...
3. Архітектура крізь часи - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 3. Архітектура крізь часи
15:08
3. Архітектура крізь часи

Людство існує впродовж тисячоліть. За цей час виникали, розвивалися й згасали, перероджуючись, цивілізації. Про них нагадують культові й світські споруди, які збереглися до наших днів. З одного боку, художній образ споруди - це зовнішня форма, з іншого - у будівлі відображені уявлення про красу, що панували в певну історичну епоху в певному культурному середовищі.
Тип і конструкцію народного житла, його оздоблення визначали клімат, рельєф місцевості й наявні будівельні матеріали.
• Порівняйте житло українців, киргизів, якутів, японців. Як кліматичні умови, будівельні матеріали вплинули на художній образ житла?
Коротко розглянемо, як змінювались архітектурні форми впродовж тисячоліть.
У Стародавній Греції з її жарким кліматом сформувався особливий тип архітектури: відкритий, з безліччю колон, що захищають від палючого сонця й дарують тінь.
Один із шедеврів давньогрецького мистецтва - афінський Акрополь. Його головна споруда - Парфенон, храм богині Лртеміди, - справляє враження могутності й піднесеної краси.
У середньовіччі в країнах Європи зводилися замки феодалів, подібні на фортеці, оточені масивними кам'яними стінами з вузенькими вікнами, вежами. Часто такі замки-фортеці будували на високому пагорбі або скелі.
Пізніше почали з'являтися інші споруди - ажурні, легкі храми, для яких характерні стрілчасті арки й вікна. Витончені форми, спрямовані вгору, робили інтер'єр світлішим, а кам'яний скульптурний декор, кольорові вітражі та звуки органа створювали неповторну атмосферу.
ІЗ часом у Європі запанували чіткі прямокутні форми. Зазвичай це три- або чотириповерхові будівлі, яким притаманна врівноваженість композиції фасаду.
Згодом стають синонімами поняття «краса» і «розкіш». Архітектуру вирізняє ускладнена пишність фасадів, урочи-стість, багатий скульптурний декор.
На зміну пишним формам прийшли класичні, у яких архітектори наслідували давньогрецькі зразки.
І знову на зміну вишуканій скромності приходить пишнота форм, модернізована завдяки винайденню нових матеріалів і технік будівництва. Яскравою пам'яткою цього періоду є «Будинок з химерами» архітектора В. Городецького.
Творче завдання
Побудуйте екстер'єр споруди в кутовій перспективі (лінійний малюнок).
Орієнтовні теми: «Мій будинок - моя фортеця», «Королівський палац», «Сучасний котедж».
Матеріали: графітні та кольорові олівці, фломастери; білий або тонований папір.
Словник
Екстер'єр - зовнішній вигляд будівлі.
Запитання та завдання
1. Що, на вашу думку, означають твердження «архітектура споруди недостатньо виразна», «архітектурна споруда дуже виразна й красива»?
2. Які чинники впливали на тип і конструкцію народного житла?
Мистецька подорож
Дерев'яні церкви Закарпаття
Давні храми створювали неповторний вигляд міст і сіл. У Закарпатті особливе місце посідають дерев'яні церкви - шедеври народної архітектури, створені талановитими сільськими майстрами. У кожному селі був такий храм, або й не один. Старе дерево, саме повітря околиці, навколишній простір насичені гармонією природи й архітектури, духом історії.
Шелестівська церква нині знаходиться на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту в Ужгороді. Геній народного зодчого створив єдину цілісну композицію, що дивує красою та досконалістю. Споруда набуває динамічності завдяки поступовому наростанню трьох її частин: від вівтаря, через центральний дах до стрункої вежі-дзвіниці.
Інша дерев'яна церква - Сокирницька церква св. Миколая - належить до шедеврів Хустського району Закарпаття. Трикутний західний схил стримить вгору й завершується високою вежею, яка переходить у гострий шпиль. Шпиль стрілою злітає над шатром і наче розчиняється в повітрі.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 346 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть