загрузка...
§ 3. Догляд за вовняними і шовковими виробами - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » § 3. Догляд за вовняними і шовковими виробами
15:06
§ 3. Догляд за вовняними і шовковими виробами

Опорні поняття: Інформація про догляд за виробами, символи, правила догляду за виробами.
Ти хочеш мати завжди привабливий вигляд, бути красивою та охайною? Для цього важливо навчитися правильно доглядати за своїми речами!
Недарма кажуть: «За одягом зустрічають, а за розумом проводжають». Розум людини — це надто й незаперечно важливо. Але й зовнішній вигляд також має неабияке значення при створенні першого враження про людину, сприйнятті її, ставленні до неї оточуючих. А, що найважливіше — при ставленні до самого себе! Навіть супермодні речі не прикрасять людину, якщо вони будуть деформовані, на них будуть плями, дірки або й зовсім добряче пом'яті.
Усі швейні та трикотажні вироби маркують, тобто наносять інформаційні позначки, зокрема символи по догляду, на товарні ярлики, етикетки, контрольні стрічки тощо. З усіма символами по догляду за виробами ти можеш ознайомитися в додатку на с 220. У таблиці 7 подано лише базові і додаткові символи.
Правила догляду за тканими і в'язаними виробами:
1.  Провітрювання. Вироби з вовни періодично витрушують, провітрюють і просушують на свіжому повітрі. Вовняні ковдри, пледи в процесі експлуатації також витрушують, провітрюють і просушують на свіжому повітрі 1—2 рази на рік. Це роблять в тіні, при теплій і сухій погоді, щоб вони не просякли вологою. Провітрювання дає змогу позбутися запахів, які легко вбирає вовна з навколишнього середовища. За годину-дві запахи зникнуть, речі набудуть свіжості.
2.  Прання. Перед пранням вироби з вовни витрушують від пилу. Потім замочують на 5—10 хвилин в теплій мильній воді (за температури не вище +30 °С). Перуть вручну спеціальними миючими засобами у м'якій теплій воді (близько +40 °С). Делікатним засобом для прання є мильна стружка (2 г на 1 л води). Перуть виріб обережно, ледь віджимаючи воду.
3.  Полоскання. Прополіскують вовняні вироби також обережно у воді за такої самої температури, як і під час прання, змінюючи кілька разів, аж до повної прозорості. В останню воду додають оцет або спеціальний засіб для блиску і м'якості виробу.
4.  Сушіння. Випрані в'язані вовняні вироби ледь віджимають та загортають у махровий рушник для видалення вологи. Потім їх розправляють для просушування на горизонтальній поверхні, надаючи правильної форми. Під час сушіння треба уникати потрапляння прямих сонячних променів і розташування поряд нагрівальних приладів.
5.  Прасування. Вовняні вироби прасують у розправленому вигляді через зволожену бавовняну тканину, не надто натискаючи на неї праскою і не розтягуючи її. Температура підошви праски повинна бути близько 150 °С. Вовняну тканину закінчують прасувати, коли з неї ще підіймається пара, щоб не порушити її фактуру.
6.  Зберігання. Вироби з вовни складають на зберігання лише після повного їх висихання. На відміну від тканих виробів, в'язані — не розвішують у гардеробі. Вони мають властивість розтягуватися, втрачати свою форм}', том}' їх зберігають вільно складеними на полицях шафи. Упаковують їх у нещільні пакети з вільним доступом повітря. Зберігають у сухому приміщенні.
Запам'ятай
Для боротьби з міллю використовують чудодійну рослину — лаванду. її різкий запах відлякує комах. Для висушеної лаванди роблять спеціальний мішечок або подушечку й розміщують у шафі.
В'язані натуральні вироби потрібно прати лише вручну! Не можна терти, викручувати й розтягувати в'язані вовняні вироби, розвішувати їх для сушіння на мотузках, оскільки вони можуть деформуватися! Для прання вовняних виробів рекомендують пом'якшувати воду спеціальними засобами або питною сіллю. Не можна прати і прасувати окремі деталі в'язаного виробу — перуть і прасують лише повністю готовий виріб. Прати і прасувати вовняні речі рекомендують вивернутими навиворіт.
•  Торкатися підошвою праски безпосередньо в'язаного полотна не можна.
•  Якщо на в'язаних виробах кошлатиться пряжа, то кошлатість (котишки) не обрива-
•  Речі на зберігання кладуть у шафу дише чистими, попрасованими І повністю сухими.
•  Вироби з ангори і мохеру відразу після того, як вони висохнуть, бажано загорнути в пакет і покласти на дві години в морозильну камеру. Після цього вони стануть пухнастими й приємними для тіла.
•  Після довготривалого зберігання речі із вовни з довгим ворсом потребують додаткового розчісування. Для цього використовують спеціальну щітку середньої жорсткості.
Правила догляду за виробами із шовку
1. Прання. При неправильному пранні шовк зсідається і втрачає свій неповторний блиск, тому вироби із шовку перуть спеціальними миючими засобами за температури не вище 30 °С, не можна терти І віджимати їх.
2. Полоскання. Вироби із шовку прополіскують обережно у воді за такої самої температури, як і під час прання.
3. Сушіння. Ледь віджаті й розправлені навиворіт вироби із шовку сушать на плічках або на рівній горизонтальній поверхні. При цьому оберігають від прямих сонячних променів І нагрівальних приладів.
4. Прасування. Прасують шовк ледь вологим, встановлюючи відповідний температурний режим підошви праски (150 °С), з виворітного боку і вздовж ниток основи. Шовкову тканину під час прасування водою не збризкують, бо можуть залишитися плями.
5. Зберігання, Шовкові речі зберігають у сухому й темному місці. Стежать, аби там не завелася міль. Вироби з шовку не бажано вішати на плічка. Краще акуратно скласти їх на поличці.
Запам'ятай 
*     Високоякісний одяг з дорогої вовни та шовку рекомендують віддавати в хімчистку.
*     Купуючи нову річ, а потім доглядаючи її, уважно вивчай умовні позначення на товарному ярлику, етикетці, контрольній стрічці або на прикріпленій пам'ятці з догляду за нею! Дотримуйся зазначених правил!
*     Вироби з вовни І шовку не потребують замочування, якщо для прання використовують спеціальні миючі засоби.
*     Не можна замочувати і прати в одній воді вироби різних кольорів!
*     Перед пранням речі сортують за видами тканин, кольорами, мірою забруднення.
*     Вироби з вовни і шовку не викручують, бо вони можуть втратити форму.
1.  Чи можна подовжити термін експлуатації виробу? Як це можна зробити?
2.  Для чого потрібно знати правила догляду за речами?
3.  Від чого залежать умови догляду за речами?
4.  Які особливості догляду за виробами Із шовку?
5.  Чому вироби із шовку перуть за температури не вище 30 °С?
6.  Чому вироби з вовни і шовку не труть І не віджимають під час прання і полоскання?
7.  Чому у воду для полоскання виробів Із вовни І шовку додають оцет?
8.  Чому вироби з різних видів тканин і різних кольорів не можна прати в одній воді?
9.  Чому вироби Із шовку оберігають від потрапляння прямого сонячного проміння, нагрівальних приладів і гарячої підошви праски?
10.  Чому під час прасування шовк не збризкують водою?
11.  Чому вовняні І шовкові речі зберігають повністю висушеними?
12. Проведи дослідження: опитай рідних і знайомих, чи вивчають вони інформацію на прикріплених ярликах до готових виробів перш ніж їх купити? Яким властивостям тканин вони надають перевагу? Чи правильно доглядають за власними речами? Які секрети догляду за речами вони знають? Поділися корисними порадами з однокласниками.
Скарбничка мудрості
«Як дбаєш, такі маєш».

гдз 7 клас
решебники гдз 7 класс по алгебре мерзляк истер макарычев бевз


Категория:
2015
| Просмотров: 369 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть