загрузка...
§ 3. Розвиток людини - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 3. Розвиток людини
12:52
§ 3. Розвиток людини

Вікові зміни
День за днем ти ростеш і розвиваєшся фізично — стаєш вищим, сильнішим і витривалішим. Взуття, яке купували навесні, восени може стати затісним, а куртка і штани — закороткими. Ти також дорослішаєш, з друзями тепер спілкуєшся на серйозніші теми, а батьки довіряють тобі більше відповідальних справ.
Об'єднайтесь у 5 груп за етапами життя людини («немовлята», «дошкільнята», «школярі», «дорослі», «люди похилого віку»). Обговоріть:
•    Що свідчить про певний вік людини?
•    Чим займаються люди кожного віку?
По черзі продемонструйте, як рухаються люди заданої вікової групи.
Гармонійний розвиток людини
Слово «гармонія» у перекладі з грецької мови означає «узгодженість», «злагодженість». Гармонійний розвиток людини — це узгодженість її фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку.
Для фізичного розвитку необхідно дбати про своє тіло — годувати, тренувати, загартовувати його, тримати у чистоті.
Не менш важливо дбати про свій психічний розвиток — старанно вчитися, читати хороші книжки, вивчати іноземні мови, малювати, співати, грати на музичних інструментах.
Та, можливо, найбільше значення має твій соціальний і духовний розвиток. Завдяки йому ти матимеш багато друзів, виростеш доброю, чуйною і відповідальною людиною. Він передбачає щоденні добрі справи: допомагати друзям, дбати про наймолодших і найстарших членів родини, домашніх улюбленців.
Показники фізичного розвитку
Показниками гармонійного фізичного розвитку людини є нормальна статура, правильні пропорції тіла, гарна постава, легка хода, злагодженість рухів, а також чиста шкіра, здорове волосся, зуби, свіжий подих.
Щоб дізнатися, чи правильно ти розвиваєшся фізично, треба регулярно проходити медичне обстеження: здавати аналізи, перевіряти зір, слух, поставу, здоров'я ротової порожніти. А ще — контролювати масу свого тіла.
Гармонійний розвиток — узгодженість фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку.
Чому важливо контролювати масу тіла
Як недостатня, так і надмірна вага шкодять здоров'ю. Той, хто часто хворіє або у кого поганий апетит, нерідко повільно росте і має недостатню масу тіла. У такому випадку треба звернутися до лікаря. Він порадить спеціальну дієт}', вітаміни і комплекс фізичних вправ.
Останнім часом у багатьох країнах світ)' існує проблема зайвої ваги та ожиріння серед дітей і молоді. Причиною цього є те, що дедалі більше хлопчиків і дівчаток замість рухливих ігор на свіжому повітрі надають перевагу комп'ютерним іграм чи перегляду телепередач та улюблених серіалів. Якщо вони ще й неправильно харчуються, полюбляють солодощі, то швидко набирають зайві кілограми.
Щоб такого не сталося, треба контролювати масу свого тіла. Допоможе тобі у цьому універсальний показник — індекс маси тіла, скорочено ІМТ.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
1.  Виміряй свій зріст у сантиметрах і масу тіла у кілограмах та запиши їх.
2.  Щоб дізнатися свій ІМТ, скористайся таблицею 1 (для дівчаток) або таблицею 2 (для хлопчиків).
3.  Знайди у таблиці свій зріст (по вертикалі) і масу тіла (по горизонталі). Па перетині рядка і стовпчика знайдеш свій ІМТ.
4.  Проаналізуй свій результат з допомогою порад на с 18.
Контроль маси тіла допомагає запобігти ожирінню.
Проаналізуй свій результат:
•    якщо відповідна клітинка зафарбована синім кольором, твоя вага недостатня. Тобі треба краще харчуватися і більше бувати на свіжому повітрі;
•    якщо клітинка зеленого кольору — твоя вага в нормі;
•    якщо клітинка жовтого кольору — у тебе кілька зайвих кілограмів. Необхідно більше рухатися і зменшити споживання жирних і солодких продуктів;
•    якщо клітинка червоного кольору — це свідчить про ожиріння, яке загрожує твоєму здоров'ю. Разом з дорослими звернись до дієтолога, він проведе обстеження і призначить лікування.

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 787 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть