загрузка...
§ 48. Держави: США, Канада, Мексика - 20 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 20 » § 48. Держави: США, Канада, Мексика
17:04
§ 48. Держави: США, Канада, Мексика

1. Які великі держави розташовані на материку Південна Америка?
2. На політичній карті світу знайди п'ять найбільших за площею держав.
Держави Північної Америки. Нам відомо, що Північна Америка - це не частина світу, а материк. Частину світу Америку поділяють не тільки за географічними показниками, а й за економічними, політичними та іншими. Зазвичай тут виділяють Північну Америку - Канаду та США, Центральну Америку - країни Північної Америки, розташовані на південь від СІЛА, Латинську Америку - материкові країни, населення яких розмовляє іспанською, португальською та французькою мовами. Окремо виділяють країни Карибського басейну. З таким поділом ми будемо знайомитися в шкільному курсі «Соціально-економічна географія світу».
На материку Північна Америка 37 країн і територій, 23 з них суверенні держави. Найбільші з держав за площею - Канада, США та Мексика.
Близько 80% населення материка живе і працює у містах. Тому вони хочуть відпочивати у місцях із мало зміненою природою, але у комфортних умовах. Такі послуги надають сусідні
Бермудські, Багамські, Ямайка та інші країни-острови, які знаходяться в Атлантичному океані. Тут природу не збіднюють, а навпаки - намагаються зробити її пишнішою та різноманітнішою. Фактично краї-ною-заповідником стала Коста-Рика (мал. 263).
Канада - друга країна в світі за площею, яка розкинулася не тільки на континенті, а й в межах найбільшого в світі архіпелагу та простягнулася з півночі на південь приблизно на 5 000 км.
Знайди найбільший з отсровів на карті.
На її території переважає субарктичний та помірний клімат, що змінюється в напрямку з півночі на південь. Країна має вихід до морів та заток трьох океанів. Гори зосереджені переважно на заході країни. Найвища точка материка - г. Логан (6050 м) знаходиться в Кордильєрах. Приблизно 30% території зайняті лісами. Рослинність і тваринний світ збереглися у великому різноманітті. Тут можна зустріти мускусних биків, песців, лося, дикообраза, бобра, червону рись, пуму, ведмедів грізлі.
На території колишньої Канади споконвіку жили індіанці та ескімоси. У 1497 році сучасну територію Канади вперше побачили члени експедиції під керівництвом італійця на англійській службі Джона Кабота (мал. 264). У XVII ст. почалася колонізація цих територій французами, а потім англійцями. Канада з 1663 р. була підвладною Франції, а з 1763 р. - Британії. Самостійною державою, незалежною від Британії, країна стала лише у 1931 р.
Канаду можна назвати країною емігрантів. Тут мешкають нащадки понад 100 етнічних груп, які приїжджали сюди з XVI століття. Основна маса населення це англоканадці - 40%, та франко-канадці - 27%. Тому в країні дві державні мови.
Які мови є державними в країні? Поясни, чому саме вони?
Майже кожен шостий з мешканців країни народився за її межами, але всі називають себе канадцями, лише інколи уточнюючи: канадець українського, польського чи іншого походження. Канадці пишаються своєю країною і люблять її, адже вона надзвичайно розвинена і успішна. Разом із США вона входить до сімки світових країн-лідерів, її надра можна сміливо назвати унікальною коморою корисних копалин.
Не дивлячись на суворий клімат країна забезпечує продуктами сільського господарства не тільки себе і є світовим лідером з експорту пшениці.
США - країна, про яку можуть не знати хіба що пігмеї. Тут є практично все: і високі молоді гори, вкриті вічними льодами, і глибокі каньйони, і повноводні ріки з гігантськими запасами гідроенергії, і безкраї ліси з віковими деревами, і надра, багаті на будь-які корисні копалини, і широкополі лани, і працездатний кмітливий народ (мал. 265). На відміну від Канади, СІЛА набагато раніше здобули свою незалежність. 13 колишніх колоній стали єдиною країною, до котрої згодом приєднали інші території. Але це вже не географія, а історія. Про особливості природи СІЛА ми вже знаємо.
За чисельністю населення США - третя країна в світі, у 2014 році економіка країни була першою в світі і виробляла 23 % світового продукту. В країні немає офіційної державної, мови але більшість її населення розмовляє американською версією англійської. Найбільшою у світі є протяжність і мережа якісних автомобільних доріг та залізничних колій, 70% світових внутрішніх авіаперевезень, світове лідерство за витратами на охорону здоров'я - усе це США(мал.266).
Країна - абсолютний лідер за кількістю Нобелівських лауреатів - 331 (у 2013 році). Це зрозуміло, адже 34% світових витрат на наукові дослідження належать США.
Можна ще довго перелічувати досягнення США в економіці, науці, освіті та соціальній сфері. А що, тут немає проблем? Так, є. Наприклад, в країні великий рівень злочинності. Хоча він і зменшується, США є лідерами за кількістю осіб, що знаходяться в містах позбавлення волі.
Мексика дуже стара країна. Сьогодні тут живуть нащадки тих, хто колись будував давні індіанські цивілізації - індіанці цоциль, отомі, сапотекі, майя та інші. Один з останніх переписів населення Мексики констатував факт, що сучасне населення країни розмовляє понад 90 індіанськими мовами.
Після того, як іспанці на чолі з Франсиско Ернандес де Кордоба висадилися на узбережжі Мексики, до її берегів вирушив загін конкістадорів Ернана Кортеса і за три роки знищив багату цивілізацію «дикунів» індіанців. У 1521 році імперія ацтеків занепала. Про те, що в країні жили розумні люди, свідчать їх унікальні піраміди, які побудовано з великою інженерною точністю. Але довгий час ці піраміди нікого не цікавили.
До 1823 року, коли країна отримала незалежність, сотні поколінь місцевих індіанців тяжко працювали на плантаціях та копальнях. Тут і сьогодні працюють одні з найбільших у світі срібних копалень, які були засновані ще конкістадорами. Країна має багаті на родовища графіту, нафти, ртуті, газу та інших корисних копалин. Тут вирощують різноманітні сільськогосподарські культури, наприклад, агаву для виробництва з неї грубого технічного волокна та алое для отримання соку рослини (мал. 267).
Саме тут в Центральній Америці, в межах сучасної Мексики сформувався регіон походження культурних рослин, які після відкриття Нового світу потрапили і до нас. Тепер важко уявити життя без таких звичних усім рослин (мал. 268).
Україна і держави Північної Америки. Українці почали прибувати в Північну Америку з другої половини XIX століття. В Канаду перші українці потрапили у 1891 році. Вже за 14 років (1890-1914) сюди переселилося понад 170 тисяч українців, які розбудовували Канаду.
Поясни, чому українці їхали на чужину?
Уряд країни надавав новим поселенцям по 64 гектари землі. То була цілина з кущами, чагарниками та лісом. За 3 роки землю треба було обробити, засіяти і побудувати хату і тільки тоді стати власником наділу. У музеях Канади є документальні матеріали про перших поселенців, землянки, в яких вони перезимовували, примітивні знаряддя праці, адже грошей не було навіть, щоб купити мотику, чи лопату. Можна здогадуватися, як пригнічувались народи в царській Росії, щоб з найродючіпіої в світі української землі люди змушені були тікати на чужину, аби вижити.
Нащадки переселенців сьогодні не тільки зайняті в господарстві і промисловості, а й управлінні державою (мал. 269).
Канада, з поваги до великого внеску української діаспори в розбудові цієї держави, першою визнала незалежність України. Щорічно у місті Дофін влаштовується український фестиваль, а в місті Саскатун знаходиться великий Український музей (мал. 270). У Північній Америці є 37 країн і територій, 23 з них - суверенні держави. Найбільші держави - на материку Канада, США та Мексика.
Канада посідає друге місце в світі за площею, де проживає численна українська діаспора.
США - країна, яка першою на материку отримала незалежність. Вона має унікальні природні умови та ресурси і за багатьма показниками є світовим лідером.
Мексика - батьківщина древніх індіанських цивілізацій та звичних нам культурних рослин.
1. Поясни, чому населення країн Північної Америки розмовляє європейськими мовами?
2. Назви сільськогосподарські культури, які мають північноамериканське походження. Поясни, чому саме Мексика є батьківщиною багатьох з них?
3. Підготуй повідомлення про природу, населення та його господарську діяльність в межах однієї з країн материка.
4. На контурній карті познач країни Північної Америки та вкажи їх столиці.

Нові підручники 7 клас за програмою 2015 року з музичного мистецтва, німецької мови, інформатики, світової літератури
Відповіді ГДЗ для 7 класу з іноземної мови, історії України, геометрії, географії


Категория:
2015
| Просмотров: 419 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть