загрузка...
§ 49. Об'єкти Північної Америки - 20 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 20 » § 49. Об'єкти Північної Америки
17:10
§ 49. Об'єкти Північної Америки

1. Пригадай, яких об'єктів світової спадщини в Африці - більше природних чи культурних?
2. Які відомі тобі об'єкти природи Північної Америки ти б запропонував занести у список ЮНЕСКО?
Північна Америка - надзвичайно цікавий материк з власним обличчям, на якому налічується близько 100 об'єктів природної і культурної спадщини ЮНЕСКО. За цим показником Північна Америка поступається у світі лише Африці і Євразії. Найбільше відомих на увесь світ природних і культурних надбань знаходяться у СІЛА (9 - культурних, 13 - природних), Канаді (8 - культурних, 9 - природних) і Мексиці (32).
Спадщина ЮНЕСКО в США. Сполучені Штати Америки - порівняно молода країна. У 2016 році їй виповниться 240 років. Тут мало старожитностей, однак американці першими створили природні національні парки, які нині є взірцем охорони природи. Сьогодні в країні більше 60 національних парків загальною площею ЗО млн. га. Всесвітньовідомими є Йо-семітський, Йеллоустонський, Секвоя, Великий Каньйон.
Американці надзвичайно бережуть власну історико-культурну спадщину. У столиці Вашингтоні є не лише численні пам'ятники державним діячам, а й музеї, художні галереї, бібліотеки. У Нью-Йорку на знаменитій вулиці Вродвей побачите на кожному кроці театри, виставки та музеї. У країні існує найкраща у світі мережа спортивно-оздоровчих установ.
Мільйони туристів з усієї країни та іноземних туристів приїжджають до святих для американців місць - будинку «Індепенденс-Голл» у Філадельфії, де було проголошено незалежність США, театралізованого містечка Нью-Плімут, де у 1620 р. з корабля «Мейфлауер» висадилися на Американський материк перші переселенці з Англії, а також до статуї Свободи у Нью-Йорку (мал. 272).
Надбання людства в Канаді. У Канаді налічується близько 40 національних парків, 6 з них внесено до спуску Всесвітньої спадщини, а 6 чекають на внесення. Ця, друга за величиною площі у світі, країна має своєрідну і дуже багату природу, на півдні якої знаходяться найбільші у світі прісноводні озера, а територію перетинають великі, повноводні ріки. Тут знаходиться більша частина знаменитого Ніагарського водоспаду. У затоці Фанді, де спостерігаються найвищі у світі припливи, теж організовано національний парк (мал. 273).
До об'єктів Всесвітньої спадщини належить вся стара частина міста Квебек, заснована у 1608 році Самуелем де Шампле-ном. Вона складається із Верхнього - військовий та адміністративний центр міста, та Нижнього міста. Тут збереглися будівлі XVII ст. - Квебекська фортеця, семінарія, монастирі августи-нок та урсулянок, які привертають увагу численних туристів.
Всесвітня спадщина в Мексиці. Мексику, як і Перу в Південній Америці, нерідко називають музеєм просто неба. І не дивно. Мексика володіє однією з найбагатших і найрізноманітніших культурно-історичних спадщин у світі. Тут збереглися руїни стародавніх міст, серед яких - всесвітньо відомі міста цивілізації майя Паленке, Упі-маль, Чичен-Іца (мал. 274).
Туристів з усього світу вражають піраміди і храми ацтеків, залишки міст тольтеків і тотопаків. Вони і зараз зберігають в собі безліч загадок і таємниць. Всі ці міста були з невідомих причин кинуті їх мешканцями, а місцеві індіанці про їх існування через декілька століть вже нічого не пам'ятали. Руїни міст поросли густими джунглями, тому їх випадкове відкриття в XIX і XX ст. стало справжньою сенсацією.
Біосферний заповідних Марипоса-Монарка був створений у лісистій гірській місцевості на висоті 3 000 метрів з метою збереження природного ареалу проживання метелика Монарх. В період з листопада по березень тут зимує понад мільярд цих дивовижних творінь природи (мал. 275).
У Мексиці безліч і архітектурних ансамблів та храмів, збудованих іспанцями.
На материку налічується близько 100 об'єктів природної і культурної спадщини ЮНЕСКО, найбільша їх кількість у Мексиці.
США - порівняно молода країна на території якої мало старожитностей, однак в цій країні було створено перші природні національні парки.
На материку створено велику кількість Національних парків та резерватів з метою збереження унікальної природи.
1. Поясніть, чому Мексику називають музеєм просто неба?
2. Яких об'єктів Всесвітньої спадщини на материку більше, природних чи культурних? Чим це пояснюється?
3. Чому мешканці Канади та США, дбаючи про природу власних країн, створюють все нові Національні парки?
США - країна в якій «народилися» джинси (хазяїн магазину одягу Леві Страус та кравець Джейкобе Девіс запатентували їх у 1873 році); лялька Барбі (представлена на ярмарку іграшок у Нью-Йорку в 1959 році); жуйка (запатентована у 1869 році); гумка з якої можна було надувати пузирі (у 1928 році); кока-кола (у 1880-х роках аптекар Джон Пембертон вигадав її основу); чіпси (кухар Джордж Крам у 1853 році додумався тонко нарізати картоплю та засмажити її у великій кількості олії).
- Спеціалісти США підрахували, що запасів кам'яного вугілля в країні вистачить щонайменш на чотири сотні років.
- У 2009 році американський журнал TheForbes провів опитування мешканців 140 країн світу з метою визначення десятки найбільш щасливих країн світу. Першими в десятці ідуть Данія, Фінляндія та Нідерланди. З не європейських країн до списку потрапили Нова Зеландія та Канада. США до списку не потрапили зовсім. Канада - країна надзвичайно розвинена та успішна. Не дивно, що за рік сюди прибуває близько 250 тис. іммігрантів. За даними ООН саме Канада посідає одне з перших місць у світі «за якістю життя», яка складається з матеріального добробуту, доступності якості медичного обслуговування та освіти, комфортності навколишнього середовища.
- Гондурас - перша країна, яку прозвали банановою республікою. Після неї так стали називати майже всі слаборозвинені країни Латинської Америки та Африки незалежно від того, вирощують там банани чи ні. Чверть усіх бананів, що вирощуються в світі припадає на Гондурас, вони - головна стаття експорту країни.
- Вважається, що палити європейці навчилися саме на Кубі. Конкістадори Родріго де Херес та Луїс де Торрес ще у XV ст. першими побачили довгасті згортки листя з тютюновою «начинкою». Тубільці палили переважно під час релігійних церемоній, а гостям з далекої Європи сподобалося труїтися тютюновим димом просто так. І сьогодні «Острів свободи» залишається лідером з виробництва сигар - понад 100 млн. штук на рік.

Нові підручники 7 клас за програмою 2015 року з музичного мистецтва, німецької мови, інформатики, світової літератури
Відповіді ГДЗ для 7 класу з іноземної мови, історії України, геометрії, географії


Категория:
2015
| Просмотров: 757 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть