загрузка...
4. Архітектура. Архітектурний образ - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » 4. Архітектура. Архітектурний образ
18:37
4. Архітектура. Архітектурний образ

Архітектура не відтворює дійсність, а створює художній (архітектурний) образ. Для цього зодчі усіх часів використовували різноманітні засоби архітектурно художньої виразності. Важливим етапом створення архітектурного образу є обрання місця розташування будівлі, її зв'язок з оточуючим простором - іншими спорудами, ландшафтом.
Створюючи архітектурний образ, зодчий втілює в ньому не лише свою самобутність, особисте бачення, а й передає велику спадщину людства. Його завдання - побудувати таку споруду, яка не тільки відповідатиме практичним задачам, а й емоційно впливатиме на людину, викликатиме думки і почуття.
Архітектор враховує призначення будівлі, мету та ідею будівництва, оточуючу природу і залежно від цього здійснює свій художній задум. Якщо, наприклад, він прагне виділити свою споруду серед інших, підкреслити її значення, то будує її на горі. І будівля панує над місцевістю, яка його оточує, височіть над іншими спорудами і природою. На пагорбах зводились і середньовічні замки. Це надавало їх мешканцям можливості спостерігати за місцевістю і попереджати напад ворога.
Наприклад, стародавній грецький храм Парфенон, що «вінчає» афінський Акрополь. Місто розташоване у його підніжжя.
Під час створення архітектурного образу використовують різні засоби архітектурної композиції: співвідношення зовнішнього і внутрішнього вигляду будівлі, розташування її частин.
Так, художній образ відомого храму Святого Сімейства в Барселоні (архітектор Гауді) створюють оригінальні готичні архітектурні елементи, виразність фактури матеріалу, контраст раціоналізму та іспанські барочної пишності фасаду — стіни наче розчиняються в буйній рослинності орнаменту, скульптури, зооморфних форм.
В архітектурі, як і в інших видах мистецтва довершеність досягається єдністю форми та змістом, тобто відповідиостю практичного призначення будівлі її художній виразності.
Від архітектора залежить, який емоційний вплив споруда матиме на людину і чи вдалося втілити його задум у життя.
Композиційні та образні засоби архітектури:
• загальна композиція окремої будівлі або ансамблю;
• уміння вписати будівлю в оточуюче її міське або природне середовище;
• гармонійне сполучення окремих частин будівлі між собою і в цілому (пропорції);
• пропорційність споруди та її окремих частин (масштабність);
• різні засоби членування об'ємів, стінних площин, пластична обробка частин і деталей споруди;
• використання матеріалів, що мають різну фактуру й певні пластичні властивості;
• використання кольору та декоративних елементів;
• сполучення архітектури зі скульптурою, живописом, графікою і декоративним мистецтвом (синтез мистецтв).
Виконай малюнок будинку за уявою.
У дитинстві багато з нас мріяли жити в казковому будинку. Але лише деякі перетворюють мрію в реальність. Будують дивні будинки, які, здається, оживають із фантастичних картин книг і фільмів.
Подивися на фотографії та визнач, чим відрізняються ці будинки від звичнайних? Що їх виділяє й робить особливими? Чому люди долають будь-які відстані аби тільки помилуватися ними.
Проектували ці будинки талановиті архітектори з безмежною, а іноді чудернацькою фантазією. Підкоряючись невтримному прагненню людини до творчості, бажані створити щось незвичне, унікальні, єдине в світі, створюють дивні, казкові будинки. Але ж у них живуть звичайні люди, перебувають виставочні центри й офіси.
У творчу годину
Сучасні технології дозволяють подивитися на безліч чудових архітектурних проектів та будинків не виходячи з дому. Інтериет розширює межи можливого й дозволяє віртуально мандрувати світом, надає можливості ознайомитися с чудернацькими проектами, які були створені архітекторами різних країн. Багато із цих проектів уже побудовані. Вони вражають уяву своєю красою й творчим рішенням.
Подивися й визнач будинки, які тобі найбільш сподобались. Подумай і пофантазуй, як буде виглядати на твою думку місто в майбутньому й у якому будинку ти бажав би жити. Зроби ескіз будинку малюнку.
Тематичний перегляд
Подивись на репродукції картин художників, на яких зображені казкові будинки-образи та визнач які тобі найбільш сподобались, чому? Що робить їх фантастичніми, казковими.

Підручники 7 клас основи здоров'я, інформатика, музичне мистецтво
Відповіді 7 клас алгебра, українська мова, біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 306 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть