загрузка...
4. Образ міста. Перспектива вулиці - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » 4. Образ міста. Перспектива вулиці
15:10
4. Образ міста. Перспектива вулиці

Образ історичної епохи відображається в архітектурі. Саме в спорудах найповніше виявляються художні ідеали епохи, однак архітектори виконують й інші завдання - створюють архітектурні ансамблі, проектують вулиці міст.
• Розгляньте малюнки й проаналізуйте, як створюють образ вулиці архітектори різних епох.
• Визначте закони лінійної перспективи, які використав художник для проектування простору.
Однією з основних умов перспективного малювання є вміння визначити лінію горизонту та точку зору, з якої все «добре виглядатиме».
Для зображення архітектурних споруд художник шукає співвідношення частин із головним об'єктом композиції, організує ритм. Йому необхідно також знати й уміти використовувати закони лінійної та повітряної перспективи.
Подивіться на прикладах картин, як художники використовують колір для відображення глибини вулиць, простору: із віддаленням кольори втрачають насиченість, голубіють або синіють, а контур предметів, рельєф, деталі стають нечіткими, що пояснюється законами повітряної перспективи. На першому плані зображення деталізується, ретельніше промальовуються вікна, двері, дах та інші деталі, водночас не порушуючи цілісності картини.
Творче завдання
Виконайте композицію з урахуванням перспективних скорочень і повітряної перспективи.
Орієнтовні теми: «Старовинна вулиця», «Старовинний замок» (за уявою).
Матеріали: графічні або живописні матеріали (на вибір).
Словник
Лінійна перспектива - спосіб зображення об'ємних фігур на картині, малюнку, залежно від уявної зміни їх розміру, чіткості, зумовлений рівнем віддалення від глядача.
Повітряна перспектива - вид перспективи, що показує, як змінюється колір і тон віддалених предметів.
Запитання та завдання
1. За допомогою яких прийомів художник намагається реалістично відобразити на картині простір? Яка наука вивчає закономірності зображення предметного світу?
2. Визначте особливості архітектурного оздоблення будинків на старовинних вулицях свого міста (села). Замалюйте вікна, дахи тощо.
Мистецька подорож
До витоків - сільські поселення українців
Сільські поселення українців розвивалися під впливом різних чинників: особливостей рельєфу місцевості, гідромережі, етнічних традицій, заняття населення та ін. Поселення вуличної форми, коли два ряди будинків, фасади яких звернені до дороги, утворюють вулицю, поширені по всій території України. Уздовж вулиці тягнулася огорожа.
На сільському подвір'ї розташовані житло, господарські будівлі й невеликий виробничий майданчик. Разом із садом і городом такий двір утворював садибу.
Існувала також замкнена система забудови двору, у якій житло, господарські приміщення та високі огорожі замикали з усіх боків подвір'я. Зовні такий двір нагадував невелику фортецю.
В умовах, коли сусідні господарства чи хутори знаходилися на значній відстані один від одного, такі «двори-фортеці» захищали мешканців і худобу не лише від негоди, а й від хижих звірів і непроханих гостей.
Реконструкції давніх українських сіл і кращі зразки української дерев'яної архітектури можна побачити у скансенах. Скансен - музей просто неба, де експонати розміщені на відкритому просторі. Наприклад, Національний музей народної архітектури та побуту України (с. Пирогів), Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (м. Переяслав-Хмельницький), Закарпатський музей народної архітектури та побуту (м. Ужгород), Музей народної архітектури та побуту в м. Львові, Національний заповідник «Давній Галич» на Закарпатті та інші.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія


Категория:
2015
| Просмотров: 502 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть