загрузка...
§ 4. В'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва - 6 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 6 » § 4. В'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва
15:17
§ 4. В'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва

У 5 і 6 класах ти оволоділа основами мистецтва аплікації і вишивки. У 7 класі ти опануєш не менш цікавий вид рукоділля — в'язання виробів гачком.
В'язання — це вид декоративно-ужиткового мистецтва, в якому вироби виготовляють з пряжі та інших матеріалів, згинаючи І з'єднуючи їх в петлі за допомогою в'язального гачка, спиць, голки або в'язальних машин.
Споконвічне прагнення людини до краси зробило в'язання популярним і захоплюючим мистецтвом. Воно постійно збагачується новими ідеями, модерними формами, візерунками, композиційними прийомами, сучасними матеріалами.
З історії в'язання. Історики стверджують, що спочатку в'язати нВ'язання гачком — давній вид декоративно-ужиткового мистецтва. В музеях різних країн світу поруч з найдавнішими знаряддями праці можна побачити знаряддя для виготовлення пряжі: перші ножиці для стрижки овець, гребені для вичісування вовни, веретена, прядки, а також знаряддя для в'язання: спиці, гачки, голки (дерев'яні, кістяні, дещо пізніші — металеві).
Хто і коли та з якого матеріалу зробив перші петельки важко сказати. В'язані речі були знайдені в давніх похованнях Єгипту (мал. 7.). Серед учених немає єдиної думки щодо їх датування, їм налічують близько п'яти тисячоліть. Цікавою знахідкою в єгипетських гробницях є в'язана дитяча шкарпетка (мал. 7, а). Дивовижно, що великий палець у ній вив'язаний окремо, щоб зручно було взувати сандалі, які носили в той далекий час.
Давніх пам'яток в'язання на теренах України, на жаль, мало. В літературних джерелах вперше згадується, що в XI ст. київські монахи в'язали собі головні убори, які називалися «клобуки» (мал. 8.). У міському чоловічому строї побутували й вовняні шкарпетки, що мали назву «копитця». Серед жінок суспільної верхівки були поширені очіпки з сітки, так звані «волосники», які сплітали Із золотих або срібних ниток. Здавна в'язані вироби іспанців, шотландців, французів славилися високою майстерністю. Цей вид рукоділля набув популярності в усіх європейських країнах ще в XVI ст.
Перше об'єднання в'язальників було створене в Парижі в 1527 р. А перша в'язальна машина з тачковими голками для виготовлення панчіх була створена англійським священиком Вільямом Лі у 1589 р. За допомогою цієї чудо-машини за одну хвилину можна було вив'язати тисячу двісті петель, а вручну за цей самий час — лише сто. Отже, швидкість в'язання збільшилася в 12 разів. З часом в'язальні машини постійно вдосконалювалися (мал. 9).
В'язані вироби, створені працьовитими леді XVIII-XIX ст., і досі вражають уяву — від мітенок (рукавички без пальців), розшитих бісером сумочок, де кожна намистина розташована в точному порядку і ретельно ув'язана в полотно одна до одної, до мереживних шалей, настільки тонких, що їх можна пропустити крізь обручку. Такі речі зберігаються в музеях.
Ниточка мистецтва в'язання тягнеться через наші часи в майбутнє. Вона ніколи не перерветься, бо інтерес до в'язання постійно зростає. Адже лише за допомогою гачка І нитки, починаючи з однієї петельки, рукодільниці створюють необмежену кількість в'язаних виробів і візерунків.
Чи знаєш ти
Існує багато легенд і переказів про в'язання. Однією з них є легенда про в'язаний одяг Ісуса Христа. Із червоної пряжі Діва Марія вив'язала сорочку Ісусові, яку перев'язувала щороку і яка в результаті перетворилася на червоний хітон. Саме цей процес в'язання зображено на полотні XIV ст. «Діва Марія за в'язанням* майстра Бертрама, що знаходиться в Галереї мистецтв у Гамбурзі.
Є припущення, що одяг Ісуса Христа виконувався технікою голкового стібка, що за способом виконання (накручування, протягування, утворення петель) нагадує техніку в'язання гачком. Роль гачка виконує довга голка з дерева або кісток тварин. Техніка голкового стібка копітка і потребує високої майстерності та багато часу.
У наш час оригінальні в'язані вироби демонструють на виставках, конкурсах. Світлини та схеми кращих зразків в'язаних виробів розміщують у періодичних виданнях, альбомах, спеціальній літературі, Інтернеті. Особливо витончені вироби зберігаються в музеях.
Україна багата на талановитих І творчих рукодільниць. Вони постійно розвивають мистецтво в'язання. Володіючи технікою в'язання гачком, кожна жінка може поповнити свій гардероб модною річчю, прикрасити інтер'єр своєї оселі.
В'язані речі практичні, зручні у використанні, добре зберігають форму. Гачком вив'язують багато потрібних речей для повсякденного життя і святкових подій: одяг, предмети побуту, речі для інтер'єру житла, аксесуари, сувеніри, іграшки, корисні дрібнички та ін. (табл. 9).
Використання пряжі різної фактури й кольору, різних способів в'язання, а також різні орнаментальні рішення для виготовлення виробів дають змогу втілити в реальність будь-який задум в'язальника. Цей вид рукоділля ще цінується за швидкість виготовлення бажаних виробів.
Процес в'язання — це гарний відпочинок від надто швидкого темпу сучасного життя, перевтоми й роздратованості. Це час зосередженості, роздуліів, лгрій і гарного настрою!
Чи знаєш ти
Маленьких дітей традиційно носять у пристосуваннях різних конструкцій із тканини — елінгах. Для того щоб малеча не нудьгувала, майстрині вигадали слінгона-мисто — це в'язана гачком стильна прикраса для мами І водночас кольорова роз-вивальна іграшка для малюка.
Людській фантазії немає меж. Які тільки об'єкти вони не прикрашають!
1.  Яке значення для людини має в'язання?
2.  За  допомогою  яких   інструментів   можна  отриматиив'язане полотно?
3.  Чому в'язання гачком нині користується широкою популярністю?
4.  Де можна віднайти зразки в'язаних гачком виробів?
5.  Які вироби в'яжуть гачком?
6.  На яких малюнках зображено в'язані вироби для інтер'єру житла?
7.  На яких малюнках зображено аксесуари?
8.  Пофантазуй, якими в'язаними елементами можна прикрасити зображені на столі речі.
9.  Чи є серед твоїх близьких людей в'язальники? Які вироби вони в'яжуть? Підготуй про них розповідь.
Скарбничка мудрості
«Досліджувати — означає бачити те, що бачили всі, і думати так, як не думав ніхто».
Альберт Септ-Дьйорді

гдз 7 клас
решебники гдз 7 класс по алгебре мерзляк истер макарычев бевз


Категория:
2015
| Просмотров: 441 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть