загрузка...
5 клас математика. Урок № 104 - 22 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 22 » 5 клас математика. Урок № 104
12:48
5 клас математика. Урок № 104
Урок № 104. Ділення на десятковий дріб 

Цілі:
-   навчальна: сформувати вміння застосовувати ділення на десятковий дріб до розв'язування вправ і задач; перевірити рівень засвоєння знань учнів шляхом проведення самостійної роботи; 
-  розвивальна: формувати вміння логічно мислити; 
-  виховна: виховувати відповідальність. Тип уроку: застосування знань і вмінь. Обладнання: картки з тестовими завданнями.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учитель перевіряє правильність виконання домашнього завдання, зібравши зошити учнів. За потреби вчитель відповідає на запитання учнів, відпрацьовує контрольні моменти.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Автори деяких підручників (наприклад, А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір) пропонують задачі на знаходження дробу від числа та числа за його дробом у випадку не тільки звичайного, а й десяткового дробу. Автори інших підручників (наприклад, О. С. Істер) не вважають за необхідне розв'язувати такі задачі у випадку десяткових дробів.
Учитель на власний розсуд вибирає задачі або вправи, розв'язування яких передбачає застосування ділення на десятковий дріб. Залежно від цього формулює мету і завдання уроку.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
У випадку, якщо вчитель вибирає розв'язання задач на знаходження дробу від числа та числа за його дробом, з метою актуалізації опорних знань можна запропонувати усне виконання таких завдань.
1.  Подайте у вигляді звичайного десятковий дріб: 1) 0,8; 2) 0,04; 3) 0,25; 4) 0,105.
Назвіть чисельник і знаменник кожного зі здобутих звичайних дробів. Що показує знаменник дробу? Що показує чисельник дробу?
2.  Наведіть алгоритм розв'язання задачі:
1) Для огородження палісадника дідусь використав 120 м дроту.
Першого дня він використав —  усього дроту. Скільки метрів
5 дроту використав дідусь першого дня?
2) За день було продано 65 кг яблук, що становить — від маси всіх
13 яблук, завезених у магазин. Скільки кілограмів яблук було завезено?
V. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
Альтернативні варіанти
1. Розв'язування задач на знаходження дробу від числа та числа за його дробом
1)У Василька було 12 грн, 0,3 яких він витратив на покупку зошита. Скільки гривень заплатив Василько за зошит? Міркування під час розв'язування цієї та аналогічних задач на знаходження дробу від числа можуть бути такими.
З Запишемо десятковий дріб 0,3 у вигляді звичайного: 0,3 = 3/10.
Визначимо, скільки гривень становить 1/10 грошей:
12:10 = 1,2 (грн).
Знайдемо вартість зошита: 1,2-3 = 3,6 (грн). Або скорочено: 12:10-3 = 3,6 (грн). Або: 12 0,3 = 3,6 (грн). Відповідь. 3,6 грн. 2)Марічка прочитала 0,4 книжки, у якій 160 сторінок. Скільки сторінок прочитала Марічка?
3) Турист пройшов 2,4 км, що становить 0,8 туристського маршруту. Скільки кілометрів має пройти турист?
Міркування під час розв'язування цієї та аналогічних задач на
знаходження числа за його дробом можуть бути такими.
8 Запишемо десятковий дріб 0,8 у вигляді звичайного: 0,8 = 8/10.
Визначимо, скільки кілометрів становить 1/10 маршруту:
2,4:8 = 0,3 (км).
Знайдемо довжину маршруту: 0,3-10 = 3 (км). Або скорочено: 2,4:810 = 3 (км). Або: 2,4:0,8 = 3 (км). Відповідь. З км.
4) Від стрічки довжиною 5 м відрізали кусок, довжина якого дорівнює 0,2 довжини всієї стрічки. Скільки метрів стрічки відрізали?
5) Іван Іванович зібрав 120 кг овочів, причому помідори становили 0,02 зібраного врожаю. Скільки кілограмів помідорів зібрав Іван Іванович?
2. Розв'язування різних вправ на застосування дії ділення десяткових дробів
1) У скільки разів число а більше за число &, якщо: а) а = 25,35, & = 7,8; б) а = 1,805,  & = 1,9?
2) Визначте:
а) на скільки потрібно помножити 1,07, щоб дістати 1,1449;
б) на яке число потрібно поділити 132,24, щоб дістати 11,4.
3) Розв'яжіть рівняння;
а) 11,88:(х-2,9) = 2,7; б) 4,2(х-4,5) = 16,38;
в)  8,19х-3,84х-1,85х = 19,5.
4) Подайте звичайний дріб у вигляді десяткового і виконайте ділення:
5) Знайдіть   значення   виразу   0,315: а + Ь: 100,    якщо   а = 52,5, Ь = 2,3. Відповідь округліть до сотих.
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Оскільки це останній урок з теми «Ділення на десятковий дріб», доцільно перевірити рівень засвоєння знань учнів з цієї теми. Це можна зробити шляхом проведення самостійної роботи у вигляді тестових завдань. Тестові завдання бажано видати кожному учневі на окремих картках.
Тестові завдання
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
Альтернативні варіанти
1.  Розв'язування задач на знаходження дробу від числа та числа за його дробом
1) Бабуся спекла 80 пиріжків з вишнями і картоплею. Пиріжки з картоплею становили 0,6 усіх пиріжків. Скільки пиріжків з картоплею спекла бабуся?
2) У череді було 28 рудих корів, що становить 0,4 усіх корів у череді. Скільки корів було в череді?
3) Знайдіть частку чисел а і Ь9 якщо а = 9,6, а число Ь становить 0,6 числа а. Результат округліть до сотих.
4) Кукурудзою засіяли 12,6 га, що становить 0,4 площі всього поля. У скільки разів площа, засіяна кукурудзою, менша від площі всього поля?
2.  Розв'язування різних вправ на застосування дп ділення десяткових дробів
1) У скільки разів число Ь менше від числа а, якщо:
а) а = 108,3, & = 9,5; б) а = 4,2, 6 = 1,2; в) а = 0,37, Ь = 0,1?
2) Визначте:
а) на скільки потрібно помножити число 0,22, щоб дістати 1,408;
б) на яке число потрібно поділити число 0,7004, щоб дістати 10,3.
3) Розв'яжіть рівняння:
а) 3,6(0,5х-10) = 7,2; б) 7х + 8,3+4,1* = 43,82,
4) Знайдіть значення виразу 17,39:37/50-6:25/2, попередньо записавши звичайні дроби у вигляді десяткових.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1452 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть