загрузка...
5 клас математика. Урок 108 - 23 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 23 » 5 клас математика. Урок 108
12:26
5 клас математика. Урок 108
Урок №108. Розв'язування задач на всі дії з десятковими дробами
 
 
Цілі:
-  навчально: формувати вміння розв'язувати задачі на всі дії з десятковими дробами; перевірити вміння учнів застосовувати дії з десятковими числами до розв'язування задач шляхом проведення самостійної роботи; 
- розвиеальна: розвивати логічне мислення;
- виховна: виховувати відповідальність, свідоме ставлення до навчання. Тип уроку: застосування знань і вмінь.
 
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
З метою перевірки правильності виконання домашнього завдання вчитель збирає зошити учнів. За потреби вчитель може відповісти на запитання учнів, обговорити найбільш складні моменти домашнього завдання.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Учитель проводить бесіду, під час якої пояснює учням, що цей урок — останній з теми «Розв'язування задач на всі дії з десятковими дробами», тому на уроці будуть розглянуті різнопланові задачі, які об'єднує застосування дій з десятковими дробами.
Учитель наголошує, що учні мають з'ясувати всі незрозумілі питання, якщо такі залишилися, продемонструвати свої знання під час написання самостійної роботи.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Виконання усних вправ
Записавши послідовно букви з тих сигнальних карток, на яких дії з десятковими дробами виконано правильно, ви дістанете слово, яке означає назву квітки. Ця квітка росте на вапнякових скелях в альпійському та субальпійському поясах. Трапляється дуже рідко в українських Карпатах, зокрема на вершинах гір Близниці, Не-нески, на стрімких скелях у найбільш важкодоступних місцях. гдз по математике
V. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1.  Виконання усних вправ
1) Скільки деталей масою 5,2 г можна виготовити з 26 г металу?
2) Мама купила 3,2 кг яблук і 1,9 кг груш. На скільки кілограмів більше мама купила яблук, ніж груш?
3) Зошит коштує 3,6 грн, а блокнот — 10,8 грн. У скільки разів блокнот дорожчий за зошит?
4) Першого дня туристи подолали 21,3 км, а другого — на 3,2 км більше. Яку відстань подолали туристи за два дні?
5) Маса дині дорівнює 2,4 кг, а маса кавуна вдвічі більша за масу дині. Яка маса дині та кавуна разом?
6) Маринка купила три порції морозива за ціною 4,8 грн за порцію. Яку решту має отримати Маринка з 20 грн?
2.  Виконання письмових вправ
1)3 ділянки площею 6,2 га зібрали по 42,4 ц пшениці з 1 га, а з ділянки площею 7,6 га — по 41,2 ц пшениці з 1 га. Скільки пшениці зібрали з обох ділянок?
2) Купили 0,6 кг печива за ціною 28,5 грн за 1 кг і 0,4 кг цукерок за ціною 30,5 грн за 1 кг. За який виріб заплатили більше грошей і на скільки?
3) Маса шести однакових коробок з цукерками дорівнює 26,4 кг. Чому дорівнює маса 17 таких коробок?
4) Маса 0,7 см3 скла дорівнює 1,75 г. Чому дорівнює маса 2,4 сма скла?
5) Спортсмен кинув спис у 5,5 раза або на 44,1 м далі, ніж штовхнув ядро. На яку відстань спортсмен кинув спис?
6) Ділянку прямокутної форми потрібно загородити парканом. Скільки грошей потрібно на придбання паркану, якщо довжи-иа ділянки дорівнює 17,5 м, ширина становить 0,6 довжини, а 1 м паркану коштує 98,5 грн?
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ Самостійна робота
Варіант 1
1.  За 3,5 кг огірків заплатили 37,8 грн. Скільки коштують 2,5 кг таких огірків?
2.  Периметр одного квадрата дорівнює 8,4 см. Чому дорівнює периметр другого квадрата, сторона якого на 3,2 см більша за сторону першого квадрата?
3.  Власна швидкість катера дорівнює 26,4 км/год. Скільки часу він плив за течією, якщо пройшов 99,75 км, а швидкість течії дорівнює 2,1 км/год?
4.  Довжина прямокутника дорівнює 4,5 м, а ширина втричі менша від неї. У скільки разів збільшиться площа прямокутника, якщо довжину і ширину збільшити на 1,8 м?
Варіант 2 1.3а 2,5 кг помідорів заплатили 31,5 грн. Скільки коштують 3,5 кг таких помідорів?
2.  Периметр одного квадрата дорівнює 21,6 см. Чому дорівнює периметр другого квадрата, сторона якого на 2,3 см менша від сторони першого квадрата?
3.  Теплохід плив проти течії річки і подолав 96,64 км. Скільки часу він плив, якщо власна швидкість теплохода дорівнює 31,6 км/год, а швидкість течії — 1,4 км/год?
4. Довжина прямокутника дорівнює 2,5 м, а ширина вдвічі менша від неї. У скільки разів збільшиться площа прямокутника, якщо довжину І ширину збільшити на 4,25 м?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) Розміри однієї ділянки прямокутної форми дорівнюють 4,2 м і 18,3 м, а другої — 16,7 м і 5,1 м. Площа якої з ділянок більша і на скільки квадратних метрів?
2) У трьох однакових коробках 19,2 кг чаю. Скільки чаю в 10 таких коробках?
3) Маса 0,3 смя алюмінію дорівнює 0,81 г. Знайдіть масу 1,6 см3 алюмінію.
4)" Сума трьох чисел дорівнює 27. Друге число на 10 більше, ніж перше, а третє в 2,25 раза більше, ніж перше. Знайдіть ці числа.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 978 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть