загрузка...
5 клас математика. Урок 26 - 7 Октября 2013
Главная » 2013 » Октябрь » 7 » 5 клас математика. Урок 26
10:45
5 клас математика. Урок 26
Цілі:
навчальна: сформувати вміння застосовувати ділення до розв'язування текстових задач;
розвивальна: формувати вміння логічно мислити;
виховна: виховувати наполегливість, позитивне ставлення до знань. 
Тип уроку: застосування знань і вмінь. Обладнання: картки-підказки.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учитель перевіряє зошити з виконаним домашнім завданням, відповідає на запитання учнів, якщо такі виникли. Учням, у яких під час виконання домашнього завдання виникли утруднення, можна запропонувати індивідуальні картки-консультації із завданнями для опрацювання вдома.
III. ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
3 метою створення відповідної мотивації можна навести приклади задач практичного змісту, для розв'язування яких потрібно виконувати ділення натуральних чисел.
Приклади задач практичного змісту
1.  У книзі Джоанн Роулінг «Гаррі Потер і Смертельні Реліквії» 399 сторінок. Маринка хоче прочитати цю книгу протягом канікул — за 7 днів, прочитуючи щодня однакову кількість сторінок. По скільки сторінок має читати Маринка щодня?
2.  Богдан з дідусем заготовили сіно для двох корів. Усе заготовлене сіно вони склали в сіновал, об'єм якого — 48 м3. На скільки днів вистачить цього сіна коровам, якщо кожна корова щодня з'їдає 12 кг сіна, а маса 1 м3 сіна дорівнює 75 кг?
3.  Петрик їде велосипедом зі швидкістю 12 км/год. О 9-ій годині ранку він виїхав у гості до свого друга, який мешкає в сусідньому селі на відстані 24 км від будинку Петрика. О котрій годині Петрик приїде до свого друга?
Після обговорення розв'язання цих задач стає зрозумілим завдання на урок: навчитись розв'язувати задачі, у яких потрібно виконувати, в тому числі, і ділення натуральних чисел.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування
1) Як знайти величину, меншу від поданої: а) втричі; б) у 8 разів; в) у 20 разів?
2) Як знайти час, якщо відомо відстань і швидкість?
3) Як знайти швидкість, якщо відомо відстань і час?
V. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Виконання усних вправ
1) Бабуся зібрала 36 кг огірків, що в 4 рази більше, ніж її онука Оленка, і в 6 разів більше, ніж її онук Михайлик. Скільки кілограмів огірків зібрала Оленка і скільки — Михайлик?
2) До супермаркету в чотирьох однакових контейнерах привезли 600 кг бананів. У кожному контейнері було по ЗО однакових ящиків. Скільки кілограмів бананів було в кожному ящику?
3) Відстань 240 км автомобіль подолав за 4 год. З якою швидкістю рухався автомобіль?
4) Мотоцикліст рухався зі швидкістю 55 км/год і подолав 275 км. Скільки часу мотоцикліст знаходився в дорозі?
2. Виконання письмових вправ
Перед виконанням  письмових вправ варто нагадати  учням про доцільність запису короткої умови та правила оформлення розв'язання задачі. 1)Шд час збирання врожаю з першої ділянки зібрали 612 т пшениці, з другої — утричі менше, ніж з першої, а з першої — в 4 рази більше, ніж з третьої. Скільки тонн пшениці зібрали з усіх трьох ділянок?
2) До млину завезли 9600 кг пшениці. Під час помелу відходи склали 1200 кг. Борошно насипали в мішки і завантажили на З машини. На першу машину завантажили ЗО мішків, на другу — 35 мішків, на третю — 40 мішків. Скільки кілограмів борошна завантажили на кожну машину, якщо у всіх мішках борошна було порівну?
3) Із двох сіл, відстань між якими дорівнює 51 км, одночасно виїхали назустріч один одному два велосипедисти. Один з них їхав зі швидкістю 8 км/год. З якою швидкістю їхав другий велосипедист, якщо вони зустрілись через 3 год після виїзду?
4) Катер проходить відстань між двома пристанями, яка дорівнює 448 км, проти течії річки за 16 год. За скільки годин він пройде цю відстань за течією річки, якщо швидкість течії річки дорівнює 2 км/год?
VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
Учитель пропонує учням навести приклади задач, для розв'язування яких потрібно виконувати ділення натуральних чисел.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.  Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.
2.  Виконайте вправи.
1) У селищі Сонячному 9264 мешканці, у селі Веселому — втричі менше, ніж у Сонячному, а в Сонячному — в 4 рази більше, ніж у Вільному. Скільки мешканців у всіх трьох населених пунктах разом?
2) Іван зібрав 8 ящиків яблук, а Тарас — 9 таких самих ящиків. Разом вони зібрали 408 кг яблук. Скільки кілограмів яблук зібрав кожний з хлопчиків?
3) Автомобіль долає відстань між двома містами за 4 год, якщо рухається зі швидкістю 57 км/год. З якою швидкістю він має рухатись, щоб подолати цю відстань за 3 год?
4)* Від однієї і тієї самої пристані одночасно в протилежних напрямках відійшли два катери. Власна швидкість кожного з катерів дорівнює 26 км/год. Через скільки годин відстань між катерами дорівнюватиме 312 км, якщо швидкість течії річки дорівнює 2 км/год?





Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1132 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть