загрузка...
§ 5. Вода і поживні речовини - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » § 5. Вода і поживні речовини
12:53
§ 5. Вода і поживні речовини

Вода і здоров'я
Без їжі людина може прожити декілька тижнів, а без води — лише декілька днів. Це тому, що тіло людини на дві третини складається з води і вода бере участь в усіх процесах організму: диханні, травленні, обміні речовин.
Навіть невелике зневоднення може спричинити головний біль, втому, зниження фізичної та розумової працездатності. У спеку, після рухливих ігор чи уроків фізкультури ризик зневоднення зростає.
Визначте улюблений напій вашого класу. Для цього залишіть на аркушиках назви своїх улюблених напоїв і підрахуйте, які з них набрали найбільше голосів. Розгляньте мал. З та визначте, до якої групи вони належать.
Корисні і шкідливі напої
Можливо, ти здивуєшся, але найкорисніший для людини напій — це чиста питна вода. Також сміливо можна пити трав'яні або фруктові чаї, домашній лимонад чи традиційний український напій із сухофруктів — узвар. Якщо хочеш випити щось поживніше, обери молочний продукт, краще той, що не містить цукру, наприклад, кефір. Для смаку до нього можна додати ягоди або ложечку меду.
Інші напої не такі корисні. Наприклад, соки і нектари, що продаються у магазинах, нерідко містять забагато цукру. Деякі популярні напої навіть шкодять здоров'ю. Це, зокрема, солодка газована вода, яка, окрім зайвого цукру, містить ще й барвники, ароматизатори і підсилювачі смаку.
Особливо небезпечні для здоров'я так звані енергетики. Крім усього іншого вони містять кофеїн, який надміру збуджує нервову систему.
У багатьох школах є фонтанчики для пиття або кулєри з питною водою. Якщо у твоїй школі їх немає, не забувай брати з собою пляшечку води, адже пити некип'ячену водопровідну воду небезпечно. З нею в організм можуть потрапити мікроби та інші шкідливі речовини.
Які джерела питної води є у вашій школі?
Чи вважаєте ви їх достатніми?
Якщо  ні,  обговоріть з дорослими,  як можна розв'язати цю проблему.
Чиста питна вода — найкорисніший напій.
Вітаміни і мінеральні речовини
Серед поживних речовин особливе місце належить вітамінам і мінеральним речовинам. Хоч організм потребує їх у мікроскопічних кількостях, але дефіцит кожного з них може призвести до серйозних захворювань.
Об'єднайтесь у 2 групи («вітаміни» і «мінеральні речовини»). За допомогою табл. Зрозкажіть про джерела поповнення цих поживних речовин та наслідки їх дефіциту.
Збалансоване харчування забезпечує організм майже усіма поживними речовинами.
Сіль і профілактика йододефіциту
Завдяки збалансованому харчуванню в організм надходять майже усі поживні речовини, крім йоду, дефіцит якого спостерігається в Україні.
Нестача йоду може спричинити затримку фізичного розвитку і зниження інтелекту дитини. Діти з йододефіцитом швидко втомлюються, їм складно зосереджуватися, аналізувати і запам'ятовувати інформацію. З часом вони можуть мати проблеми з отриманням професії, пошуком роботи та гідного заробітку.
Наслідкам йододефіциту можна запобігти, якщо замість звичайної кухонної солі вживати йодовану.
Добова норма солі становить близько 5 грамів. Така її кількість міститься в одній чайній ложці. Найбільшими джерелами солі є копченості, ковбаси, соління, кетчуп, чипси, солоні горішки, сухарики.
Зайва кількість солі шкодить здоров'ю. Тому, намагайся не досолювати готові страви та обирай корисні закуски.
Знайди і сфотографуй усі види кухонної солі, які продаються у найближчому до твого дому магазині чи супермаркеті.
Проаналізуй, яка сіль йодована, а яка — ні. Запропонуй дорослим використовувати вдома йодовану сіль.
Зверни увагу на упаковку. Найкраще, якщо вона герметично закривається, адже з солі у паперовій упаковці йод швидко вивітрюється.
Для уникнення йододефіциту вживай йодовану сіль замість звичайної кухонної солі.

Нові підручники для 4 класу (2015)
ГДЗ 4 клас готові домашні роботи решебники


Категория:
2015
| Просмотров: 676 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть